Nagasaki Stool

Zapytaj o produkt

Mathieu Matégot

produkt wykonany na zamówienie

Designerski skandynawski stołek barowy Nagasaki duńskiej marki Gubi.

Stołek barowy Nagasaki zostało zaprojektowane w 1954 roku, i jest dziełem Mathieu Matégota. Stołek wykonany jest z perforowanej blachy - Rigitulle, która charakteryzuje pracę Matégot.

 

Gubi łączy zapomniane ikony przeszłości z klasyką jutra. Rezultatem jest wizjonerska kolekcja, która obejmuje prawie 100 lat historii i jest sprzedawana na całym świecie. Gubi to kolekcja eleganckich mebli, oświetlenia i wyposażenia wnętrz, która rozbrzmiewa na całym świecie. Jego charakterystyczne elementy wywołują emocje i opowiadają znaczące historie, które sprawiają, że są zarówno ponadczasowe, jak i trwałe.

Więcej szczegółów

1 859 zł

Niepowtarzalna kolekcja trójnożnych krzeseł, stołów, półek na książki oraz wieszaków stworzona przez Mathieu Mategot'a. Organiczne formy Mathieu Mategot'a i lekkość stwarzają poczucie radości i przełomowych i innowacyjnych technik, które wprowadził do estetyki. Mathieu Matégot był pierwszym projektantem, który łączył metalowe rury z blachą perforowaną. Jego projekty są ponadczasowe i klasyczne - dodadzą szyku każdemu wnętrzu. Krzesło Nagasaki jest jednym z najbardziej znanych projektów Matégot'a. Jest ono wystawione w stałej ekspozycji w Vitra Design Museum. Kolekcja Mategot obejmuje krzesła, stoły, półki na książki oraz wieszaki.

szerokość39 cm
głębokość34 cm
wysokość74 cm
głębokość siedziska72 cm
materiałstal proszkowo malowana
obrotowynie
do użytku zewnętrznegonie
wysokość regulowananie
markaGubi
designMathieu Matégot

Mathieu Matégot

Mathieu MatégotMatehieu Matégot (1910 – 2001) był węgierskim projektantem i architektem. W 1931 roku po zakończeniu studiów w Budapeszcie na wydziale sztuki i architektury osiedlił się we Francji. Jako ochotnik w armii francuskiej, został pojmany, wolność odzyskał pod koniec 1944 roku. Po powrocie do domu zajął się produkcją ręcznie wykonywanych mebli. Podobnie jak wielu jego rówieśników Matégot podróżował po świecie w poszukiwaniu inspiracji. Tworzył szybko i z wyjątkową łatwością. Dla zapewnienia jakości produkcji własnych wzorów - Matégot założył dwa własne warsztaty - Société Matégot, jeden w Paryżu, a drugi w Casablance. Na początku lat 60-tych skupił się na projektowaniu gobelinów, za które zdobył międzynarodowe uznanie. Stworzył wiele klasycznych mebli wpisanych do historii światowego designu. Jego projekty - szczególnie te tworzone pod koniec lat 50-tych ubiegłego stulecia do dziś są ikoną designu. Prace Matégot należą do eksponatów będących w stałej ekspozycji w muzeum Vitra Design Museum.

Brak komentarzy do tego produktu.

Napisz opinię

Napisz opinię

28 Inne produkty w tek kategorii