Turbo

Zapytaj o produkt

Louis Weisdorf

produkt wykonany na zamówienie

Lampa wisząca Turbo duńskiej marki Gubi, stworzona w 1965 roku przez Louis’a Weisdorf’a.

Po raz pierwszy wprowadzona do produkcji w 1967 roku, osiągnęła wielki sukces na przestrzeni lat. Lampa łączy w sobie poczucie lekkości i wytrzymałości. Wykonana z 12 aluminiowych blaszek, które tworzą kwiat, osłaniający światło żarówki.

 

Gubi łączy zapomniane ikony przeszłości z klasyką jutra. Rezultatem jest wizjonerska kolekcja, która obejmuje prawie 100 lat historii i jest sprzedawana na całym świecie. Gubi to kolekcja eleganckich mebli, oświetlenia i wyposażenia wnętrz, która rozbrzmiewa na całym świecie. Jego charakterystyczne elementy wywołują emocje i opowiadają znaczące historie, które sprawiają, że są zarówno ponadczasowe, jak i trwałe

Więcej szczegółów

2 421 zł

Lampa Turbo Louisa Weisdorfa został zaprojektowany w 1965 roku, ale po raz pierwszy wprowadzony do produkcji w 1967 roku i przez lata osiągnął wielki sukces. Ilustruje design w najlepszym wydaniu: jest prosty w formie, a jednocześnie złożony w strukturze i łączy poczucie lekkości i siły w piękną rzeźbiarską całość.

Inspiracją dla lampy jest lekkość japońskiego papieru ryżowego przekształcona w bardziej trwałą i wytrzymałą wersję. Zewnętrzna krzywizna lampy wykonana jest z dwunastu podobnych spiralnych lameli, które tworzą przypominającą kwiat kulę osłaniającą światło. Turbo wisiorek jest doskonałym przykładem pasji Weisdorfa do zwielokrotniania powtarzających się elementów, których używał w większości swoich prac.

średnica36 cm lub 62 cm
długość przewodu500 cm
żródło1x max 70W (halogen), E27
materiałaluminium
markaGubi
designLouis Weisdorf

Louis Weisdorf

Louis WeisdorfLouis Weisdorf specjalizuje się w uniwersalności. Od ukończenia Królewskiej Duńskiej Akademii Sztuk Pięknych w Szkole Architektury w 1954 roku, Weisdorf pracował w wielu branżach. Począwszy od grafiki, poprzez projektowanie wnętrz i aż do planowania parków i terenów rekreacyjnych.

Brak komentarzy do tego produktu.

Napisz opinię

Napisz opinię

30 Inne produkty w tek kategorii