Semi Pendant 30

Zapytaj o produkt

Torsten Thorup & Claus Bonderup

produkt wykonany na zamówienie

Lampa wisząca Semi Pendant duńskiej marki Gubi.

Semi to wyjętkowa lampa wiszęca, połączona na podstawie dwóch ćwiartek okręgu połączonych do siebie „plecami”. Ma charakterystyczny kształt łuku, emaliowany cień metalu, lekkość formy i unikalny, ponadczasowy design.

 

Gubi łączy zapomniane ikony przeszłości z klasyką jutra. Rezultatem jest wizjonerska kolekcja, która obejmuje prawie 100 lat historii i jest sprzedawana na całym świecie. Gubi to kolekcja eleganckich mebli, oświetlenia i wyposażenia wnętrz, która rozbrzmiewa na całym świecie. Jego charakterystyczne elementy wywołują emocje i opowiadają znaczące historie, które sprawiają, że są zarówno ponadczasowe, jak i trwałe.

Więcej szczegółów

1 251 zł

Lampa wisząca Semi Pendant marki Gubi o średnicy 30 cm.

Projekt Semi był reakcją przeciwko przytulnej erze dominującej w latach 70-tych, w Danii. Bonderup i Thorup chcieli stworzyć lampę, która ma ostre, czyste linie i kształt geometryczny. Ich projekt został zgłoszony do konkursu na Królewskiej Duńskiej Akademii Sztuk Pięknych i zdobył pierwszą nagrodę.

Semi to wyjętkowa lampa wiszęca, połączona na podstawie dwóch ćwiartek okręgu połączonych do siebie „plecami”. Ma charakterystyczny kształt łuku, emaliowany cień metalu, lekkość formy i unikalny, ponadczasowy design. Eleganckie lampy Semi osiągnęły wielki sukces w 1980 roku i zyskały uznanie na całym świecie.

 

średnica30 cm
długość przewodu220 cm
żródło1x 40W, E14 (w komplecie)
materiałstal
markaGubi
designClaus Bonderup & Torsten Thorup

Torsten Thorup & Claus Bonderup

Duńscy projektanci, absolwenci Królewskiej Duńskiej Akademii Sztuk Pięknych z 1969 roku, pracowali razem w duńskim studio architekta Henninga Larsena. Wspólnie zaprojektowali zegarki i wyświetlacze do sklepów Georga Jensena. Ich projekty to także: Arktikum Muzeum w Finlandii i teren portu w Helsingor, gdzie zaprojektowali wszystko, od urbanistyki po kasy fiskalne. Jednakże ich najbardziej rozpoznawalnym projektem jest kolekcja lamp Semi.

Brak komentarzy do tego produktu.

Napisz opinię

Napisz opinię

Produkty powiązane

30 Inne produkty w tek kategorii