Grashoppa Pendant

Zapytaj o produkt

Greta Grossman

produkt wykonany na zamówienie

Lampa wisząca Grashoppa Pendant duńskiej marki Gubi. Design Greta M. Grossman.

Zwieszona z sufitu lampa wnosi modernistyczny styl i klasyczną elegancję do każdego wystroju i doskonale pasuje do blatu kuchennego lub stołu w jadalni.

 

Gubi łączy zapomniane ikony przeszłości z klasyką jutra. Rezultatem jest wizjonerska kolekcja, która obejmuje prawie 100 lat historii i jest sprzedawana na całym świecie. Gubi to kolekcja eleganckich mebli, oświetlenia i wyposażenia wnętrz, która rozbrzmiewa na całym świecie. Jego charakterystyczne elementy wywołują emocje i opowiadają znaczące historie, które sprawiają, że są zarówno ponadczasowe, jak i trwałe.

Więcej szczegółów

1 340 zł

Lampa wisząca Gräshoppa wyłoniła się z oryginalnego projektu lampy Grety M. Grossman z 1947 roku, wykorzystując charakterystyczny stalowy klosz, który z powodzeniem łączy lekkość i funkcjonalność w nowoczesny, a jednocześnie organiczny charakter. Kapryśny język projektowania jest charakterystyczny dla dzieł Grossman i jest silnie identyfikowany w całej jej kolekcji.

średnica15 cm
wysokość39,5 cm
długość przewodu250 cm
żródłomax 1x 30W, E14 (halogen)
markaGubi
designGreta M. Grossman

Greta Grossman

Greta GrossmanGrossman (1906-1999) była pod wielkim wpływem europejskiego modernizmu, który został sprowadzony do USA przez wpływowych architektów, takich jak Walter Gropius i Mies van der Rohe. Grossman z kolei, odgrywała znaczącą rolę w zdefiniowaniu estetyki „połowowiecznej” modernistycznej Kalifornii. Chociaż szwedzkiego pochodzenia projektantka i architektka projektowała dla kilku przedsiębiorstw podczas lat 30-tych, 40-tych i 50-tych, to znalezienie oryginalnych szczątków jej pracy dzisiaj jest prawie nie możliwe. Jej meble wraz z zaprojektowanymi przez nią domami, były często niestandardowe lub produkowane w liczbach wyjątkowo małych.

Najbardziej kultowymi produktami projektu Grety Grossman były lampy Gräshoppa i Cobra. Kultowa lampa Gräshoppa była produkowana po raz pierwszy w 1947 i 1950 r., Cobra ze swoim zwierzęcym magnetyzmem wygrała Good Design Award i następnie wystawiona na Good Design Show w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Przygoda jest kontynuowana wraz ze wznowieniem jednych z najbardziej znanych projektów mebli Grossman z jej serii- 62, zaprojektowanych w 1952 r. i tak nazwanych, ponieważ projekty zostały uznane za wyprzedzające swój czas o 10 lat. Wszystko w nich jest wyjątkowe w lekkości i elegancji formy, asymetrycznym liniom.

Dziś, produkty projektu Grossman są wysoce kolekcjonerskie oraz sprzedawane na aukcjach na całym świecie.

Brak komentarzy do tego produktu.

Napisz opinię

Napisz opinię

Produkty powiązane

30 Inne produkty w tek kategorii