Flos

Pokazuje 1 - 20 z 20 elementów
Pokazuje 1 - 20 z 20 elementów

Flos LogoFlos powstał w roku 1962 w Meran / Włochy i dzisiaj jest jednym z najbardziej znaczących producentów lamp i oświetlenia do wnętrz mieszkalnych oraz komercyjnych. Flos znany jest ze swoich innowacyjnych rozwiązań oświetleniowych i może poszczycić się w swoim asortymencie szeregiem modeli które stały się ikonami designu oraz projektami które zostały stworzone dla Flos przez prawdziwe legendy designu jak Achille Castiglioni, Philippe Starck, Antonio Citterio, Marcel Wanders, Konstantin Grcic, Jasper Morrison, Patricia Urquiola, Ron Gilad, Ronan oraz Erwan Bouroullec i wielu innych.

Flos to również ciągłe zaangażowanie w rozwój produktu oraz nowych technologii podparte doskonałym wyczuciem do „wyławiania” designerskich talentów. Swoim najnowszym przedsięwzięciem - kolekcją Soft Architecture , awangardowym projektem który zyskał międzynarodowe uznanie, Flos udowadnia że potrafi z poziomu historycznej marki spojrzeć w przyszłość nie tracąc z oczy swojej własnej tradycji.

Firma Flos od początku swojej działalności współpracowała z Projektantami o wyjątkowej osobowości miedzy innymi Achille oraz Pier Giacomo Castiglioni i Tobia Scarpa. Pierwszym eksperymentem była Cocoon w której użyto nowego pochodzącego z USA plastycznego materiału, który w USA był używany przez wojsko jako materiał opakunkowy. W roku 1964 do firmy dołączył Sergio Gandini i przeniósł siedzibę firmy Flos w okolicę Brescia. W roku 1968 otwarto według planów braci Castiglioni pierwszą placówkę handlową Flos w Mediolanie.

Flos LogoFlos powstał w roku 1962 w Meran / Włochy i dzisiaj jest jednym z najbardziej znaczących producentów lamp i oświetlenia do wnętrz mieszkalnych oraz komercyjnych. Flos znany jest ze swoich innowacyjnych rozwiązań oświetleniowych i może poszczycić się w swoim asortymencie szeregiem modeli które stały się ikonami designu oraz projektami które zostały stworzone dla Flos przez prawdziwe legendy designu jak Achille Castiglioni, Philippe Starck, Antonio Citterio, Marcel Wanders, Konstantin Grcic, Jasper Morrison, Patricia Urquiola, Ron Gilad, Ronan oraz Erwan Bouroullec i wielu innych.


Flos to również ciągłe zaangażowanie w rozwój produktu oraz nowych technologii podparte doskonałym wyczuciem do „wyławiania” designerskich talentów. Swoim najnowszym przedsięwzięciem - kolekcją Soft Architecture , awangardowym projektem który zyskał międzynarodowe uznanie, Flos udowadnia że potrafi z poziomu historycznej marki spojrzeć w przyszłość nie tracąc z oczy swojej własnej tradycji.


Firma Flos od początku swojej działalności współpracowała z Projektantami o wyjątkowej osobowości miedzy innymi Achille oraz Pier Giacomo Castiglioni i Tobia Scarpa. Pierwszym eksperymentem była Cocoon w której użyto nowego pochodzącego z USA plastycznego materiału, który w USA był używany przez wojsko jako materiał opakunkowy. W roku 1964 do firmy dołączył Sergio Gandini i przeniósł siedzibę firmy Flos w okolicę Brescia. W roku 1968 otwarto według planów braci Castiglioni pierwszą placówkę handlową Flos w Mediolanie.


W latach 80-tych kontynuowano w firmie Flos współpracę z Achille Castiglioni, który serią Brera wprowadził do Flos zupełnie nową koncepcję. Jednocześnie Flos cały czas uważnie obserwował wschodzące gwiazdy światowego designu. W roku 1988 rozpoczęła się ekskluzywna współpraca z Philippe Starck, za nim przyszli do Flos tacy znaczący Projektanci jak Jasper Morrison, Konstantin Grcic, Marc Newson, Antonio Citterio, Marcel Wanders, Sebastian Wrong, Laurene Leon Boym, Paolo Rizzato, Piero Lissoni, Rodolfo Dordoni, Tim Derhaag, Johanna Grawunder, Joris Laarman, Patricia Urquiola, Paul Cocksedge, Ron Gilad, Edward Barber & Jay Osgerby, aż do najnowszej współpracy z braćmi Ronan i Erwan Bouroullec.


Lata 90-te zdominowało zaangażowanie firmy Flos w linię oświetlenia kontraktowego. Jako reakcja na ciągle rosnące zapotrzebowanie na specjalistyczne rozwiązania architektoniczne na najwyższym poziomie w 1996 roku powstał Light Contract, który zaoferował Architektom i Projektantom oświetlenia kompleksowe rozwiązania od koncepcji poprzez produkcję lamp i systemów oświetleniowych wykonanych „na miarę”, jako pojedyncze sztuki czy bardzo krótkie serie produkcyjne.


Z biegiem lat katalog produktów Flos wzbogacił się o modele które również prawnie należą do historii designu: techniczne wynalazki, nowe koncepcje świetlne, które przez swój oryginalny wygląd i design wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród odbiorców z różnych kręgów kulturowych i socjalnych. Między innymi należy z całą pewnością wymienić: Parentesi projektu Achille Castiglioni i Pio Manzù, Arco oraz Taraxacum projektu Achille i Pier Giacomo Castiglioni, Miss Sissi , Archimoon, seria Romeo i seria Ktribe projektu Philippe Starck, seria Glo-Ball projektu Jasper Morrison, lampy sufitowe Skygarden oraz Zeppelin projektu Marcel Wanders, designerski żyrandol 2097 projektu Gino Sarfatti, Ray projektu Rodolfo Dordoni, Kelvin LED projektu Antonio Citterio oraz Toan Nguyen, Nebula projektu Joris Laarman, Smithfield projektu Jasper Morrison.


Produkty marki Flos był wielokrotnie nagradzane na arenie międzynarodowej, do najważniejszych i najbardziej znaczących nagród które otrzymały produkty Flos należą Compasso d’Oro w roku 1955 dla Luminator projektu Achille i Pier Giacomo Castiglioni, w 1979 dla lampy Parentesi projektu Achille Castilgioni i Pio Manzù, w 1994 dla Drop projektu Marc Sadler oraz w roku 2001 dla lampy May Day projektu Konstantin Grcic. W roku 2011 Wallpiercing projektu Ron Gilad otrzymał najważniejsze nagrody i wyróżnienia i stał się stałym eksponatem w MoMa (Museum of Modern Art) w Nowym Yorku oraz Art Institute of Chicago.

Więcej