SOFTLINE A/S duński producent mebli skandynawskich

SOFTLINE A/S duński producent mebli skandynawskich

Softline

Firma projektowa Softline została założona w Maribo w Danii jako K. Balling-Engelsen a/s w 1979 roku i początkowo produkowała wyłącznie piankę poliuretanową dla skandynawskiego przemysłu meblarskiego. Wraz z udoskonaleniem pianki PU, która została opracowana z myślą o innowacyjnej i funkcjonalnej kolekcji mebli, w Softline rozwinęły się nowe obszary biznesowe .

W latach 80. i 90. Softline we współpracy z Kurtem Brandtem wypuścił na rynek całą kolekcję mebli, m.in. rozkładaną sofę Pax, która stała się jednym z bestsellerów Softline. 

Kurt Bradt designer Softline Design Spichlerz

Kurt Bradt

Połączenie designu i funkcjonalności było rewolucyjne w branży meblarskiej i zapewniło jej niezwykły sukces. Kreatywny projektant wiedział, jak idealnie wykorzystać specjalne właściwości materiału piankowego i czerpał ze swojej wiedzy przy każdym z nowych obiektów projektowych dla Softline . W tym samym czasie największymi odbiorcami Softline stały się Niemcy, Austria, Francja, Benelux i Szwajcaria . Oprócz tych krajów również Bliski Wschód i Azja cieszyły się dużym zainteresowaniem wysokiej klasy wzorniczymi produktami firmy Softline .

W 1997 roku Softline zaczął szukać nowych projektantów. Dzięki konkursom projektowym firma zdobyła dla swojej firmy kilku kreatywnych projektantów, wśród nich Flemming Busk, który wziął udział w konkursie w 1999 roku. Dziś Flemming Busk jest znany jako część duetu projektantów busk+ herzog, którzy od tego czasu swoimi niepowtarzalnymi wzorami kształtują kolekcję mebli Softline. Jednak do sukcesu Softline przyczynili się także inni topowi projektanci. Karim Rashid, Thomas Müller, Hiromichi Konno i Stine Engelbrechtsen należą do uznanych projektantów Softline, których do tej pory było ponad 15. Dziś firma produkuje eleganckie i wygodne kolekcje mebli oraz pasujące do nich akcesoria, wciąż bardzo dumne ze swojego skandynawskiego wzornictwa.

W sierpniu 2003 roku Softline został sprzedany poprzez wykup menedżerski, a Softline A/S został uruchomiony jako niezależne, prywatne przedsiębiorstwo pod kierownictwem Finna H. Sørensena, z silną wizją zostania wiodącym dostawcą innowacyjnych, funkcjonalnych i wysokiej jakości mebli designerskich. Zmiana właściciela ożywiła sprzedaż do domów prywatnych i środowisk publicznych. 

Oprócz wyposażenia tysięcy domów i przestrzeni publicznych na całym świecie, Softline był zaangażowany w wiele zabawnych i znanych projektów. Firma busk+hertzog zaprojektowała fotel Hello dla duńskiej korporacji nadawczej jako prezent dla Kylie Minogue. Dziś fotel Hello można zobaczyć w Duńskim Muzeum Sztuki i Projektowania w Kopenhadze oraz w Galerii Narodowej w Oslo.

Hello skandynawski fotel zaprojektowany dla Kylie Minogue Softline Design Spichlerz

Sofa Lotus Softline to element wnętrza w popularnym serialu „Seks w wielkim mieście”. 

Lotus minimalistyczna skandynawska sofa modułowa Softline Design Spichlerz

Grand Prix Softline został podarowany duńskiemu księciu i księżnej.

Grand Prix fotel bujany Softline Design Spichlerz

Ideę oferowania mebli, które można łączyć i używać na różne sposoby z unikalnymi, zintegrowanymi funkcjami, dobrze reprezentuje fotel obrotowy Noomi (Nommi String zamówił u nas QUBUS HOTEL), zaprojektowany przez Susanne Grønlund.

Noomi Swivel nowoczesny skandynawski fotel obrotowy Softline Design Spichlerz

Koncepcja która charakteryzuje wszystkie meble Softline, znajduje również odzwierciedlenie w wyposażeniu biurowym i kontraktowym marki.

Pufa Drum Softline została stworzona jako funkcjonalny i wygodny mebel, który może być używany w różnych kontekstach i do różnych celów. Służący jako siedzisko lub pufa, Drum Pouf jest łatwy do przenoszenia; dodając tacę, można ją przekształcić w mały stolik. 

Drum Pufa stolik kawowy skandynawski akcent Softline Design Spichlerz

Design Spichlerz również może pochwalić się produktami Softline na naszej ekspozycji. W super cenie dostępny jest fotel Fold oraz stolik Boogie.

Fold futurystyczny fotel Softline Design Spichlerz

Softline stolik Boggie Design Spichlerz

Celem Softline poprzez innowacyjne i funkcjonalne produkty jest umożliwienie klientom doświadczenia wysokiej jakości mebli. Meble mają dawać czystą przyjemność i umożliwiać optymalne wykorzystanie otaczającej nas przestrzeni.

Meble Softline wnoszą najnowsze światowe trendy na najwyższy poziom, łącząc je z eleganckim wzornictwem. Do tego niepowtarzalny komfort i inteligentne, elastyczne rozwiązania, które pozwalają właścicielom stworzyć własny, niepowtarzalny styl, który nie straci swojego uroku również w przyszłości. Od początku istnienia Softline zgodnie ze skandynawskimi tradycjami rzemieślniczymi i projektowymi, nadal wszystko tapiceruje ręcznie w swojej fabryce w Danii.  Tapicerowanie to rzemiosło, z którego Softline jest dumne i które opanowało do perfekcji.

Softline ręczna produkcja Design Spichlerz

Dziś Softline zatrudnia około 50 pracowników, współpracuje z ponad 15 topowymi projektantami zapewniając pracę dla 100-120 osób zatrudnionych przez ich głównych dostawców komponentów. Silna koncepcja unikalnych, nowoczesnych i funkcjonalnych mebli projektowych ewoluuje każdego dnia. Nieustannie wprowadzane są nowe, kreatywne produkty projektowe, a pragnienie innowacji, które było punktem wyjścia przy założeniu firmy, jest nadal ich siłą napędową.  Design, kolorystyka i funkcjonalność Softline przebyła długą drogę odkąd zaczęli tworzyć meble w 1979 roku.

Dzięki nieustannemu śledzeniu nowych trendów, opracowywaniu nowych kolekcji i tworzeniu wysokiej jakości innowacyjnych i kultowych mebli designerskich, SOFTLINE stała się globalną marką.

Duński producent Softline łączy innowacyjny design, wygodę i funkcjonalność, tworząc stylowe designerskie meble inspirowane Skandynawią.