Nomon to współczesne i efektowne wizualnie dzieła, to ekstrawaganckie zegary i meble o luksusowej estetyce.

Nomon to współczesne i efektowne wizualnie dzieła, to ekstrawaganckie zegary i meble o luksusowej estetyce.

Historia Nomon rozpoczęła się ponad 20 lat temu, kiedy to w 2001 roku w wyniku połączenia między projektantem mebli José Marią Reina a projektantem biżuterii Àngelsem Arrufatem, Nomon zaskoczył swoimi pierwszymi awangardowymi zegarkami. Obaj postanowili połączyć swoje profesjonalne projekty w celu „przywrócenia zegarowi rangi i godności, jakie miał w przeszłości, ponownie czyniąc go obiektem prestiżu i wyróżnienia w naszych domach i biurach”.

José Maria Reina Design Spichlerz

José Maria Reina

Połączenie ich know-how dało początek nowej koncepcji zegara jubilerskiego, unikalnej do tej pory. Razem odważyli się przełamać bariery i przewyższyć stare, wcześniej ustalone kanony, w których zegar po prostu oznaczał godziny, a biżuteria status. Uwierzyli w innowacyjny pomysł, który poza aspektami funkcjonalnymi i dekoracyjnymi podniósł zegar do kategorii o wiele bardziej premium. Stworzyli go w oparciu o trzy główne filary: absolutny szacunek dla tradycji, wysokiej jakości materiały i całkowicie nowatorski design, wspólny dla najlepszych współczesnych marek meblowych. Koncepcja, która szybko przebiła się do renomowanych architektów i projektantów wnętrz.

Ponad dwadzieścia lat później, Nomon stał się wiodącą firmą w swoim sektorze, zegarki tej barcelońskiej firmy są dystrybuowane do ponad 80 krajów, ozdabiając ściany domów, biur, recepcji i wszelkiego rodzaju obiektów swoimi starannymi projektami.

Przygotowane w rzemieślniczy sposób, z dbałością o najdrobniejsze szczegóły, zegary Nomon stały się przez lata wzorcem w świecie projektowania wnętrz. Odarta do granic archetypowych elementów zegara (tarcza, cyfry) marka z Barcelony stworzyła nową propozycję zegarmistrzowską, podnosząc swoje wyroby do kategorii rzeźb. 

Nomon to nie tylko zegar, to również element dekoracyjny.

Imponująca obecność zegarów wyróżnia się w każdym pomieszczeniu, stając się absolutnym bohaterem.  Tarcze mogą osiągać nawet 130 cm średnicy, co jest jedną z cech wyróżniających markę.

Oprócz tego, że mają niezaprzeczalny efekt wizualny, zegary NOMON to wyjątkowe elementy, wykonane ręcznie z naturalnych materiałów (ten sam model może się różnić), przy zastosowaniu starannych procesów i innowacyjnych technik. Produkcja zegarów odbywa się w całości w Hiszpanii, wyposażone są natomiast w niemiecki mechanizm kwarcowy zapewniający doskonałą precyzję. Rezultatem są oryginalne zegarki, wykonane z wielką dbałością o szczegóły, wyjątkową prezencją, świetną jakością, których istotą są zasady kreatywności, projektowania i technologii.

Nomon zegary produkowane ręcznie Design Spichlerz 1

Nomon zegary produkowane ręcznie Design Spichlerz

Nomon jest wyjątkowy ze względu na konstrukcję „only hands”. Oznacza to, że w zasadzie zegar składa się wyłącznie ze wskazówki godzinowej i minutowej oraz minimalistycznej okrągłej obudowy. Wskazówki są wykonane ze stali lub naturalnego drewna. Wersja stalowa składa się z wysokiej jakości cienkiej stali nierdzewnej wykończonej błyszczącym połyskiem lub lakierem kolorowym (czerwonym, białym lub czarnym). Zgodnie ze „złotym trendem” wskazówki mogą być również wykonane z wykończeniem w kolorze mosiądzu (wygląd złota). Dzięki zastosowaniu wysokogatunkowej stali wskazówki są znacznie „sztywniejsze” i tym samym trwalsze niż aluminium czy tworzywa sztuczne, które często stosuje się w tańszych alternatywach.

Drewniane wskazówki wykonane są z drewna orzechowego (brązowy) lub wengé (ciemny brąz) i pokryte matowym, przezroczystym lakierem ochronnym. Całe użyte drewno posiada certyfikat FSC i zostało pozyskane na zasadach zrównoważonego użytkowania, ochrony i odbudowy lasów na świecie. I wreszcie jest jeszcze wykończenie „grafitowe”. Wykończenie w mocnym, ciemnoszarym kolorze.

Zegary są wykonane z litej stali nierdzewnej i są dostarczane jako kompletne zestawy zawierające śruby i kołki, niezbędne do montażu. Tarcze zegara mogą być wykonane z błyszczącej stali o wysokim połysku lub w złotym wykończeniu. Kilka modeli jest wyposażonych w pojedyncze lub podwójne koło z włókna szklanego, które jest niejako rozciągnięte wokół centralnego korpusu zegara.

Podobnie jak biżuteria, zegary dostarczane są w eleganckim etui zaprojektowanym tak, aby pasował do tożsamości marki. 

Cała ta esencja jest bez wątpienia przekazana za pośrednictwem jednej z najbardziej znanych serii: kolekcji Aros. Ta rodzina zegarków o niemal przezroczystym wyglądzie ma jako główny materiał włókno szklane, które tworzą lekkie i duże pierścienie. Do tej rodziny należą emblematyczne Bilbao i Barcelona, ​​również w wersji mini, kolekcja które zrywa z tradycyjnym kształtem kuli, by zaprezentować delikatnie spłaszczony kształt.

Zegar Barcelona hiszpańskiej marki Nomon

Barcelona zegar Nomon Design Spichlerz

Zegar OJ to minimalistyczna, radosna, kolorowa i zawsze aktualna koncepcja firmy Nomon

OJ wspanialy zegar Nomon Design Spichlerz

Dzięki Nomon, zegar odzyskał swoje miejsce na ścianie. Oprócz tego, że jest funkcjonalny, teraz jest również ozdobą na ścianie, a dzięki minimalistycznemu wzornictwu nigdy nie przytłacza przestrzeni.

Barcelona zegar Nomon Design Spichlerz 5

W salonie zegar Nomon to idealny sposób na wypełnienie pustej ściany, każdy zegar Nomon przyciąga wzrok.

Zegar Tacon 

Tacon zegar Nomon Design Spichlerz

Dużą część naszego codziennego życia spędzana jest w kuchni, centrum domu. Tam również wspaniale odnajdą się zegary Nomon np. PUNTO Y COMA.

PUNTO Y COMA zegar Nomon Design Spichlerz

Oczywiście zegary są niezbędne w biurze czy gabinecie, w końcu zawsze pracujemy „na czas”. Merlin zegar Nomon.

Merlin zegar Nomon Design Spichlerz 1

Zegary Nomon odnajdą się w każdej przestrzeni również w sypialni jak zegary NENE Y NENA

NENE Y NENA zegar Nomon Design Spichlerz 1

Zegar SWING to idealne rozwiązanie w przedpokoju

SWING zegar Nomon Design Spichlerz

Teraz w Design Spichlerz można kupić od ręki fantastyczny zegar stołowy AIR dostępny w Krakowie na ul. Focha 1. ZAPRASZAMY :)

AIRE_G zegar Nomon Design Spichlerz Kraków

W ostatnich czasach firma Nomon rozwinęła się i stworzyła Nomon Home, tworząc unikalne elementy, które zapewniają komfort w naszym codziennym życiu.
Nomon Home zawiera funkcjonalne przedmioty o doskonałej jakości estetycznej, zaprojektowane tak, aby zapewnić przyjemne i przyjazne wrażenia po powrocie do domu.

Nomon zegary i wyposażenie Design Spichlerz

„Celem NOMON jest zapewnienie wszystkim swoim klientom wyjątkowego doświadczenia, w którym ważny jest nie tylko produkt, ale także wrażenie, jakie wywołuje”.

Nomon projektuje i tworzy oszałamiające wizualnie dzieła, w których zegar przestaje być tylko dodatkiem, a staje się bohaterem, zdobiącym ściany domów, biur, recepcji, sal konferencyjnych, kawiarni, restauracji i barów.

Z tych wszystkich powodów Nomon jest dziś światowym liderem w produkcji zegarów.

Dzięki rzemieślniczym procesom Nomon tworzy dzieła awangardowe, współczesne i oszałamiające wizualnie.

Design Spichlerz jest oficjalnym dystrybutorem marki Nomon, zapraszamy do zapoznania się z kolekcją tej wspaniałej marki.