Cylinda Line Dzbanek do herbaty klasyzczny designerski dzbanek | Stelton | design Arne Jacobsen kliknij aby powiększyć

Cylinda Line dzbanek do herbaty Stelton

Arne Jacobsen

produkt na zamówienie (3 - 4 tygodnie)

Klasyczny dzbanek do herbaty Cylinda Line duńskiej marki Stelton został zaprojektowany przez mistrza skandynawskiego designu Arne Jacobsen.

Dzbanek który Arne Jacobsen zaprojektował w 1967r. to jeden z pierwszych wzorów z serii Cylinda Line. Przez swoją nowoczesną i minimalistyczną formę dzbanek Cylina Line został prawdziwą skandynawską ikoną designu. Cylinda Line definiuje DNA marki Stelton do dziś.

  

Ambicją Stelton i ich starannie dobranych, utalentowanych projektantów jest tworzenie ponadczasowych i funkcjonalnych projektów, które sprawią, że codzienne życie stanie się nieco piękniejsze.

Więcej szczegółów

1 283 zł

Klasyczny dzbanek do herbaty Cylinda Line duńskiej marki Stelton został zaprojektowany przez mistrza skandynawskiego designu Arne Jacobsen. Dzbanek który Arne Jacobsen zaprojektował w 1967r. to jeden z pierwszych wzorów z serii Cylinda Line. Przez swoją nowoczesną i minimalistyczną formę dzbanek Cylina Line został prawdziwą skandynawską ikoną designu. Cylinda Line definiuje DNA marki Stelton do dziś.

długość 26 cm
szerokość 24 cm
wysokość 16 cm
pojemność 1,25 l
waga 1,246 kg
materiał stal nierdzewna
marka Stelton
design Arne Jacobsen
kolekcja Cylinda Line

Arne Jacobsen

Arne Jacobsen Arne Jacobsen (11.02.1902 – 24.03.1971) był jednym z najlepszych duńskich architektów i projektantów. Jest on w szczególności znany z tego, że rozwinął duński modernizm oraz z ogromnego wkładu w architektoniczny funkcjonalizm. Oprócz działań na polu architektury, był jednym z najważniejszych artystów, którzy przyczynili się do rozwoju duńskiego wzornictwa, szczególnie dzięki sukcesowi, jaki odniósł na całym świecie za sprawą swoich prostych ale efektownych projektów krzeseł.

Arne Jacobsen uznawany jest za ojca współczesnego, duńskiego wzornictwa. W projektach łączył nowoczesny funkcjonalizm  z duńską tradycją i elegancją. Dbał o  daleko posuniętą oszczędność formy. Dziś zachwycamy się głównie meblami zaprojektowanymi przez Jacobsena, ale większość jego dorobku to architektura. Wszystkie meble powstały jako jej uzupełnienie. Sam Jacobsen także mówił o sobie jako o architekcie. Podobno wręcz nie lubił, gdy mówiono o nim: "projektant".

Napisz opinię

Cylinda Line dzbanek do herbaty Stelton

Cylinda Line dzbanek do herbaty Stelton
Klasyczny dzbanek do herbaty Cylinda Line duńskiej marki Stelton został zaprojektowany przez mistrza skandynawskiego designu Arne Jacobsen. Dzbanek który Arne Jacobsen zaprojektował w 1967r. to jeden z pierwszych wzorów z serii Cylinda Line. Przez...
    Jesteś robotem?

    Produkty powiązane

    1 Inne produkty w tek kategorii