Cylinda Line szczypce do lodu | Stelton | design Arne Jacobsen kliknij aby powiększyć

Cylinda Line szczypce do lodu Stelton

Arne Jacobsen

produkt na zamówienie (3 - 4 tygodnie)

Klasyczne szczypce do lodu Cylinda Line duńskiej marki Stelton zostały zaprojektowane przez mistrza skandynawskiego designu Arne Jacobsen. 

Przez swoją nowoczesną i minimalistyczną formę Cylina Line została prawdziwą skandynawską ikoną designu i definiuje DNA marki Stelton do dziś.

 

Ambicją Stelton i ich starannie dobranych, utalentowanych projektantów jest tworzenie ponadczasowych i funkcjonalnych projektów, które sprawią, że codzienne życie stanie się nieco piękniejsze.

Więcej szczegółów

161 zł

Klasyczne szczypce do lodu Cylinda Line duńskiej marki Stelton zostały zaprojektowane przez mistrza skandynawskiego designu Arne Jacobsen. Przez swoją nowoczesną i minimalistyczną formę Cylina Line została prawdziwą skandynawską ikoną designu i definiuje DNA marki Stelton do dziś.

materiał stal nierdzewna
marka Stelton
design Arne Jacobsen
kolekcja Cylinda Line

Arne Jacobsen

Arne Jacobsen Arne Jacobsen (11.02.1902 – 24.03.1971) był jednym z najlepszych duńskich architektów i projektantów. Jest on w szczególności znany z tego, że rozwinął duński modernizm oraz z ogromnego wkładu w architektoniczny funkcjonalizm. Oprócz działań na polu architektury, był jednym z najważniejszych artystów, którzy przyczynili się do rozwoju duńskiego wzornictwa, szczególnie dzięki sukcesowi, jaki odniósł na całym świecie za sprawą swoich prostych ale efektownych projektów krzeseł.

Arne Jacobsen uznawany jest za ojca współczesnego, duńskiego wzornictwa. W projektach łączył nowoczesny funkcjonalizm  z duńską tradycją i elegancją. Dbał o  daleko posuniętą oszczędność formy. Dziś zachwycamy się głównie meblami zaprojektowanymi przez Jacobsena, ale większość jego dorobku to architektura. Wszystkie meble powstały jako jej uzupełnienie. Sam Jacobsen także mówił o sobie jako o architekcie. Podobno wręcz nie lubił, gdy mówiono o nim: "projektant".

Napisz opinię

Cylinda Line szczypce do lodu Stelton

Cylinda Line szczypce do lodu Stelton
Klasyczne szczypce do lodu Cylinda Line duńskiej marki Stelton zostały zaprojektowane przez mistrza skandynawskiego designu Arne Jacobsen.  Przez swoją nowoczesną i minimalistyczną formę Cylina Line została prawdziwą skandynawską ikoną designu i...
    Jesteś robotem?

    Produkty powiązane

    1 Inne produkty w tek kategorii