Poppins nowoczesny stojak na parasole Magis

Edward Barber & Jay Osgerby

produkt wykonany na zamówienie (6 - 8 tygodni)

Poppins włoskiego producenta Magis to pomysłowe, nowe spojrzenie na konwencjonalne uchwyty na parasole. Design Edward Barber & Jay Osgerby.

Stojak to produkt bardzo estetyczny, funkcjonalny i uosabia mocną ideę. Wszystko inne byłoby proste, zwyczajne i nie w stylu Magis.

 

Magis od ponad 45 lat tworzy produkty designerskie do domów, biur i przestrzeni publicznych. Nieustannie poszukują nowatorskich pomysłów, nowych języków projektowania i innowacyjnych metod produkcji. W związku z tym ich oferta produktów jest bardzo szeroka, od czystych po wyraziste. Niektórzy mogą powiedzieć, że Magis jest eklektyczny. Tak w rzeczywistości jest, ponieważ bezkompromisowy design wymaga wolności.

Więcej szczegółów

740 zł

Poppins to nowoczesny stojak na parasole marki Magis.

Projektując stojak na parasole, Barber zauważył, że większość stojaków na parasole jest przystosowana do parasoli z uchwytem w kształcie haczyka, ale nie pasowała zbyt dobrze do innych rodzajów. Odkrył, że zamiast uchwytu na parasole w stylu stojaka, najlepiej sprawdza się zbiór otworów - pozwalając ludziom wrzucić parasol, niezależnie od jego kształtu i rozmiaru. 

Poppins zawiera sześć obszernych otworów, które mają odpowiednią głębokość umożliwiającą zbieranie nadmiaru wody i są wystarczająco duże, aby pomieścić zarówno rozkładane, jak i pełnowymiarowe parasole. Jego trójkątny kształt idealnie nadaje się do umieszczenia go w rogach pomieszczenia, dzięki czemu parasole można przechowywać w sposób zajmujący mało miejsca.

szerokość33 cm
głębokość30 cm
wysokość30 cm
materiałABS (połysk)
markaMagis
designEdward Barber & Jay Osgerby

Edward Barber & Jay Osgerby

Edward Barber & Jay OsgerbyTo renomowane brytyjskie studio założyli w 1996 roku dwaj projektanci – Edward Barber (ui Jay Osgerby. Byli wówczas świeżo upieczonymi absolwentami Wydziału Architektury The Royal College of Art w Londynie. Pierwsza siedziba ich pracowni mieściła się w osławionym wieżowcu mieszkalnym Trellick Tower w North Kensington, w zachodnim Londynie. Zarówno zbudowany w 1972 roku 31-piętrowy blok, jak i jego otoczenie, nie były wówczas bezpiecznym adresem. Niezrażeni tym faktem młodzi projektanci ostro wzięli się do pracy. Już w 1997 do sprzedaży trafił ich pierwszy projekt – Loop Table, wyprodukowany przez firmę Isokon, z którą współpracowali jeszcze wielokrotnie. Isokon to przedsiębiorstwo założone w 1929 roku, specjalizujące się w budowaniu i urządzaniu domów i mieszkań w stylu modernistycznym. Zarówno Loop Table, jak kolejne projekty Barber & Osgerby (Flight Stool, Home Table, Shell Table and Chair, Portsmouth Bench) idealnie pasowały do wnętrz spod znaku Isokon.

Wkrótce po debiucie w 1997 roku Loop Table został zaprezentowany na targach w Londynie i w Mediolanie, gdzie został włączony do kolekcji renomowanej włoskiej marki Cappelini. O młodych Brytyjczykach zrobiło się głośno – Loop Table był dla nich przepustką do międzynarodowej kariery. Zarówno nowojorskie Metropolitan Museum of Art, jak i Victoria & Albert Museum w Londynie, zakupiły ten mebel do swoich stałych kolekcji. Inne, wczesne prace duetu to meble o miękkich liniach, wykonane z sklejki i pleksi (Pilot Table, Stencil Screen).

Napisz opinię

Poppins nowoczesny stojak na parasole Magis

Poppins nowoczesny stojak na parasole Magis
Poppins włoskiego producenta Magis to pomysłowe, nowe spojrzenie na konwencjonalne uchwyty na parasole. Design Edward Barber & Jay Osgerby. Stojak to produkt bardzo estetyczny, funkcjonalny i uosabia mocną ideę. Wszystko inne byłoby proste,...
    Jesteś robotem?