Poppins nowoczesny stojak na parasole Magis

Edward Barber & Jay Osgerby

produkt wykonany na zamówienie (6 - 8 tygodni)

Poppins włoskiego producenta Magis to pomysłowe, nowe spojrzenie na konwencjonalne uchwyty na parasole. Design Edward Barber & Jay Osgerby.

Stojak to produkt bardzo estetyczny, funkcjonalny i uosabia mocną ideę. Wszystko inne byłoby proste, zwyczajne i nie w stylu Magis.

Magis to wybitny lider w świecie designu, ich produkty ucieleśniają magię współczesnego wzornictwa.

Włoska marka Magis od ponad 45 lat tworzy produkty designerskie do domów, biur i przestrzeni publicznych, jest wzorcem w świecie wnętrz. Współpracując ze światowej sławy projektantami, nadal tworzą kultowe dzieła, z których każdy ma własną historię do opowiedzenia i charakter do wyrażenia.

Więcej szczegółów

842 zł 842 zł

Poppins to nowoczesny stojak na parasole włoskiej marki Magis.

Projektując stojak na parasole, Barber zauważył, że większość stojaków jest przystosowana do parasoli z uchwytem w kształcie haczyka, ale nie pasowała zbyt dobrze do innych rodzajów. Odkrył, że zamiast uchwytu na parasole w stylu stojaka, najlepiej sprawdza się zbiór otworów - pozwalając ludziom wrzucić parasol, niezależnie od jego kształtu i rozmiaru. 

Poppins zawiera sześć obszernych otworów, które mają odpowiednią głębokość umożliwiającą zbieranie nadmiaru wody i są wystarczająco duże, aby pomieścić zarówno rozkładane, jak i pełnowymiarowe parasole. Jego trójkątny kształt idealnie nadaje się do umieszczenia go w rogach pomieszczenia, dzięki czemu parasole można przechowywać w sposób zajmujący mało miejsca.

szerokość 33 cm
głębokość 30 cm
wysokość 30 cm
materiał ABS (połysk)
marka Magis
design Edward Barber & Jay Osgerby

Edward Barber & Jay Osgerby

Edward Barber & Jay OsgerbyTo renomowane brytyjskie studio założyli w 1996 roku dwaj projektanci – Edward Barber (ui Jay Osgerby. Byli wówczas świeżo upieczonymi absolwentami Wydziału Architektury The Royal College of Art w Londynie. Pierwsza siedziba ich pracowni mieściła się w osławionym wieżowcu mieszkalnym Trellick Tower w North Kensington, w zachodnim Londynie. Zarówno zbudowany w 1972 roku 31-piętrowy blok, jak i jego otoczenie, nie były wówczas bezpiecznym adresem. Niezrażeni tym faktem młodzi projektanci ostro wzięli się do pracy. Już w 1997 do sprzedaży trafił ich pierwszy projekt – Loop Table, wyprodukowany przez firmę Isokon, z którą współpracowali jeszcze wielokrotnie. Isokon to przedsiębiorstwo założone w 1929 roku, specjalizujące się w budowaniu i urządzaniu domów i mieszkań w stylu modernistycznym. Zarówno Loop Table, jak kolejne projekty Barber & Osgerby (Flight Stool, Home Table, Shell Table and Chair, Portsmouth Bench) idealnie pasowały do wnętrz spod znaku Isokon.

Wkrótce po debiucie w 1997 roku Loop Table został zaprezentowany na targach w Londynie i w Mediolanie, gdzie został włączony do kolekcji renomowanej włoskiej marki Cappelini. O młodych Brytyjczykach zrobiło się głośno – Loop Table był dla nich przepustką do międzynarodowej kariery. Zarówno nowojorskie Metropolitan Museum of Art, jak i Victoria & Albert Museum w Londynie, zakupiły ten mebel do swoich stałych kolekcji. Inne, wczesne prace duetu to meble o miękkich liniach, wykonane z sklejki i pleksi (Pilot Table, Stencil Screen).

Napisz opinię

Poppins nowoczesny stojak na parasole Magis

Poppins nowoczesny stojak na parasole Magis
Poppins włoskiego producenta Magis to pomysłowe, nowe spojrzenie na konwencjonalne uchwyty na parasole. Design Edward Barber & Jay Osgerby. Stojak to produkt bardzo estetyczny, funkcjonalny i uosabia mocną ideę. Wszystko inne byłoby proste,...
    Jesteś robotem?

    Produkty powiązane

    1 Inne produkty w tek kategorii