Poppins -20% nowoczesny stojak na parasole Magis

Edward Barber & Jay Osgerby

Poppins włoskiego producenta Magis to pomysłowe, nowe spojrzenie na konwencjonalne uchwyty na parasole. Design Edward Barber & Jay Osgerby.

Stojak to produkt bardzo estetyczny, funkcjonalny i uosabia mocną ideę. Wszystko inne byłoby proste, zwyczajne i nie w stylu Magis.

Magis od ponad 45 lat tworzy produkty designerskie do domów, biur i przestrzeni publicznych. Nieustannie poszukują nowatorskich pomysłów, nowych języków projektowania i innowacyjnych metod produkcji. W związku z tym ich oferta produktów jest bardzo szeroka, od minimalistycznych po wyraziste, ale zawsze o bezkompromisowym designie.

Więcej szczegółów

787 zł

Poppins to nowoczesny stojak na parasole włoskiej marki Magis.

Projektując stojak na parasole, Barber zauważył, że większość stojaków jest przystosowana do parasoli z uchwytem w kształcie haczyka, ale nie pasowała zbyt dobrze do innych rodzajów. Odkrył, że zamiast uchwytu na parasole w stylu stojaka, najlepiej sprawdza się zbiór otworów - pozwalając ludziom wrzucić parasol, niezależnie od jego kształtu i rozmiaru. 

Poppins zawiera sześć obszernych otworów, które mają odpowiednią głębokość umożliwiającą zbieranie nadmiaru wody i są wystarczająco duże, aby pomieścić zarówno rozkładane, jak i pełnowymiarowe parasole. Jego trójkątny kształt idealnie nadaje się do umieszczenia go w rogach pomieszczenia, dzięki czemu parasole można przechowywać w sposób zajmujący mało miejsca.

Stojak na parasole Poppins dostępny jest również na indywidualne zamówienie, zapraszamy do kontaktu.

Oferowany stojak Poppins Magis jest do kupienia w naszym showroomie w Krakowie. ZAPRASZAMY!

Wszystkie produkty Design Spichlerz są oryginalne i objęte gwarancją!

szerokość 33 cm
głębokość 30 cm
wysokość 30 cm
materiał ABS (połysk)
marka Magis
design Edward Barber & Jay Osgerby

Edward Barber & Jay Osgerby

Edward Barber & Jay OsgerbyTo renomowane brytyjskie studio założyli w 1996 roku dwaj projektanci – Edward Barber (ui Jay Osgerby. Byli wówczas świeżo upieczonymi absolwentami Wydziału Architektury The Royal College of Art w Londynie. Pierwsza siedziba ich pracowni mieściła się w osławionym wieżowcu mieszkalnym Trellick Tower w North Kensington, w zachodnim Londynie. Zarówno zbudowany w 1972 roku 31-piętrowy blok, jak i jego otoczenie, nie były wówczas bezpiecznym adresem. Niezrażeni tym faktem młodzi projektanci ostro wzięli się do pracy. Już w 1997 do sprzedaży trafił ich pierwszy projekt – Loop Table, wyprodukowany przez firmę Isokon, z którą współpracowali jeszcze wielokrotnie. Isokon to przedsiębiorstwo założone w 1929 roku, specjalizujące się w budowaniu i urządzaniu domów i mieszkań w stylu modernistycznym. Zarówno Loop Table, jak kolejne projekty Barber & Osgerby (Flight Stool, Home Table, Shell Table and Chair, Portsmouth Bench) idealnie pasowały do wnętrz spod znaku Isokon.

Wkrótce po debiucie w 1997 roku Loop Table został zaprezentowany na targach w Londynie i w Mediolanie, gdzie został włączony do kolekcji renomowanej włoskiej marki Cappelini. O młodych Brytyjczykach zrobiło się głośno – Loop Table był dla nich przepustką do międzynarodowej kariery. Zarówno nowojorskie Metropolitan Museum of Art, jak i Victoria & Albert Museum w Londynie, zakupiły ten mebel do swoich stałych kolekcji. Inne, wczesne prace duetu to meble o miękkich liniach, wykonane z sklejki i pleksi (Pilot Table, Stencil Screen).

Napisz opinię

Poppins -20% nowoczesny stojak na parasole Magis

Poppins -20% nowoczesny stojak na parasole Magis
Poppins włoskiego producenta Magis to pomysłowe, nowe spojrzenie na konwencjonalne uchwyty na parasole. Design Edward Barber & Jay Osgerby. Stojak to produkt bardzo estetyczny, funkcjonalny i uosabia mocną ideę. Wszystko inne byłoby proste,...
    Jesteś robotem?

    Produkty powiązane

    22 Inne produkty w tek kategorii