Matégot Coatrack

Zapytaj o produkt

Mathieu Matégot

produkt wykonany na zamówienie

Wieszak ścienny Mategot Coatrack duńskiego producenta Gubi. Design Mathieu Matégot.

Wieszak na ubrania Matégot, z efektownym mosiężnym elementem centralnym i trzema ramionami, jest unikalny, funkcjonalny i dekoracyjny. Zaprojektowany w 1956 roku, jest doskonałym przykładem jego projektów, w których skupiano się na zmianie przedmiotów codziennego użytku i zabawie kształtami. 

 

Gubi łączy zapomniane ikony przeszłości z klasyką jutra. Rezultatem jest wizjonerska kolekcja, która obejmuje prawie 100 lat historii i jest sprzedawana na całym świecie. Gubi to kolekcja eleganckich mebli, oświetlenia i wyposażenia wnętrz, która rozbrzmiewa na całym świecie. Jego charakterystyczne elementy wywołują emocje i opowiadają znaczące historie, które sprawiają, że są zarówno ponadczasowe, jak i trwałe.

Więcej szczegółów

744 zł

Wieszak na ubrania Matégot celebruje organiczne formy i lekkość dotyku oraz jest niezwykłą i atrakcyjną alternatywą dla mało inspirujących wieszaków na ubrania, odpowiednich do wielu środowisk, od przedpokoju po sypialnię.

 

szerokość38 cm
głębokość20 cm
wysokość34 cm
materiałstal
rodzajwiszący
markaGubi
designMathieu Matégot

Mathieu Matégot

Mathieu MatégotMatehieu Matégot (1910 – 2001) był węgierskim projektantem i architektem. W 1931 roku po zakończeniu studiów w Budapeszcie na wydziale sztuki i architektury osiedlił się we Francji. Jako ochotnik w armii francuskiej, został pojmany, wolność odzyskał pod koniec 1944 roku. Po powrocie do domu zajął się produkcją ręcznie wykonywanych mebli. Podobnie jak wielu jego rówieśników Matégot podróżował po świecie w poszukiwaniu inspiracji. Tworzył szybko i z wyjątkową łatwością. Dla zapewnienia jakości produkcji własnych wzorów - Matégot założył dwa własne warsztaty - Société Matégot, jeden w Paryżu, a drugi w Casablance. Na początku lat 60-tych skupił się na projektowaniu gobelinów, za które zdobył międzynarodowe uznanie. Stworzył wiele klasycznych mebli wpisanych do historii światowego designu. Jego projekty - szczególnie te tworzone pod koniec lat 50-tych ubiegłego stulecia do dziś są ikoną designu. Prace Matégot należą do eksponatów będących w stałej ekspozycji w muzeum Vitra Design Museum.

Brak komentarzy do tego produktu.

Napisz opinię

Napisz opinię

12 Inne produkty w tek kategorii