Mategot Coat Rack dekoracyjny wieszak Gubi

Mathieu Matégot

produkt wykonany na zamówienie

Wieszak ścienny Mategot Coatrack duńskiego producenta Gubi. Design Mathieu Matégot.

Wieszak na ubrania Matégot, z efektownym mosiężnym elementem centralnym i trzema ramionami, jest unikalny, funkcjonalny i dekoracyjny. Zaprojektowany w 1956 roku, jest doskonałym przykładem jego projektów, w których skupiano się na zmianie przedmiotów codziennego użytku i zabawie kształtami. 

 

Gubi łączy zapomniane ikony przeszłości z przyszłością. Rezultatem jest wizjonerska kolekcja eleganckich mebli i oświetlenia, która obejmuje prawie 100 lat historii i jest sprzedawana na całym świecie. Gubi to dom projektowy dzięki któremu nowe reedycje klasycznych, ponadczasowych mebli są idealne do nowoczesnych wnętrz.

Więcej szczegółów

815 zł

Mategot Coat Rack dekoracyjny wieszak skandynawski duńskiej marki Gubi.

Wieszak na ubrania Matégot celebruje organiczne formy i lekkość dotyku oraz jest niezwykłą i atrakcyjną alternatywą dla mało inspirujących wieszaków na ubrania, odpowiednich do wielu środowisk, od przedpokoju po sypialnię.

Wieszak na ubrania Matégot wykonany jest z wysokiej jakości mosiądzu malowanego proszkowo. Trzy ramiona zakończone są różnokolorowymi elementami, które nadają mu ładny kolorowy akcent.

 Mategot Coat Rack dekoracyjny wieszak Gubi

szerokość 38 cm
głębokość 20 cm
wysokość 34 cm
materiał stal
rodzaj wiszący
marka Gubi
design Mathieu Matégot

Mathieu Matégot

Mathieu MatégotMatehieu Matégot (1910 – 2001) był węgierskim projektantem i architektem. W 1931 roku po zakończeniu studiów w Budapeszcie na wydziale sztuki i architektury osiedlił się we Francji. Jako ochotnik w armii francuskiej, został pojmany, wolność odzyskał pod koniec 1944 roku. Po powrocie do domu zajął się produkcją ręcznie wykonywanych mebli. Podobnie jak wielu jego rówieśników Matégot podróżował po świecie w poszukiwaniu inspiracji. Tworzył szybko i z wyjątkową łatwością. Dla zapewnienia jakości produkcji własnych wzorów - Matégot założył dwa własne warsztaty - Société Matégot, jeden w Paryżu, a drugi w Casablance. Na początku lat 60-tych skupił się na projektowaniu gobelinów, za które zdobył międzynarodowe uznanie. Stworzył wiele klasycznych mebli wpisanych do historii światowego designu. Jego projekty - szczególnie te tworzone pod koniec lat 50-tych ubiegłego stulecia do dziś są ikoną designu. Prace Matégot należą do eksponatów będących w stałej ekspozycji w muzeum Vitra Design Museum.

Napisz opinię

Mategot Coat Rack dekoracyjny wieszak Gubi

Mategot Coat Rack dekoracyjny wieszak Gubi
Wieszak ścienny Mategot Coatrack duńskiego producenta Gubi. Design Mathieu Matégot. Wieszak na ubrania Matégot, z efektownym mosiężnym elementem centralnym i trzema ramionami, jest unikalny, funkcjonalny i dekoracyjny. Zaprojektowany w 1956 roku,...
    Jesteś robotem?

    15 Inne produkty w tek kategorii