Ant Children krzesło dziecięce Fritz Hansen

Arne Jacobsen

produkt wykonany na zamówienie

Ponadczasowe i wszechstronne krzesło Ant Junior marki Fritz Hansen pozwala dzieciom spotkać się z dorosłymi przy stole z odrobiną zabawy. 

 

Arne Jacobsen zaprojektował mniejszą wersję swojego krzesła Ant również dla dzieci.

Fritz Hansen to ekskluzywna, międzynarodowa marka projektowa, której ponadczasowa kolekcja łączy światowej sławy klasyczne i współczesne meble również dla najmłodszych, jak krzesło Ant, aby pokazać im świat pięknego designu.

Więcej szczegółów

1 433 zł

Ant Children krzesło dziecięce duńskiej marki Fritz Hansen.

Ta miniaturowa wersja, zachowująca ten sam kolorowy wyraz, co oryginalny pełnowymiarowy projekt, łączy meble dziecięce z designem pasującym do całej serii Ant.

Kolory krzesła Ant Junior (Midnight blue, Wild Rose, Oregon Pine) wybrane przez Carlę Sozzani płynnie łączą się z nowoczesnymi wnętrzami, dodając zabawnego akcentu, który zachwyca zarówno dzieci, jak i dorosłych. Osadzone na malowanej proszkowo metalowej podstawie w kolorze Brown Bronze, kolory i materiały pięknie komponują się z innymi krzesłami z tej serii.

Krzesło mrówka Ant Children's chair Fritz Hansen

Krzesło mrówka Ant Children's chair Fritz Hansen

Więcej informacji na temat krzesła mrówka And Junior dostępnych jest na stronie Fritz Hansen

szerokość 40 cm
głębokość 42 cm
wysokość 60 cm
wysokość siedziska 34 cm
marka Fritz Hansen
design Arne Jacobsen

Arne Jacobsen

Arne Jacobsen Arne Jacobsen (11.02.1902 – 24.03.1971) był jednym z najlepszych duńskich architektów i projektantów. Jest on w szczególności znany z tego, że rozwinął duński modernizm oraz z ogromnego wkładu w architektoniczny funkcjonalizm. Oprócz działań na polu architektury, był jednym z najważniejszych artystów, którzy przyczynili się do rozwoju duńskiego wzornictwa, szczególnie dzięki sukcesowi, jaki odniósł na całym świecie za sprawą swoich prostych ale efektownych projektów krzeseł.

Arne Jacobsen uznawany jest za ojca współczesnego, duńskiego wzornictwa. W projektach łączył nowoczesny funkcjonalizm  z duńską tradycją i elegancją. Dbał o  daleko posuniętą oszczędność formy. Dziś zachwycamy się głównie meblami zaprojektowanymi przez Jacobsena, ale większość jego dorobku to architektura. Wszystkie meble powstały jako jej uzupełnienie. Sam Jacobsen także mówił o sobie jako o architekcie. Podobno wręcz nie lubił, gdy mówiono o nim: "projektant".

Napisz opinię

Ant Children krzesło dziecięce Fritz Hansen

Ant Children krzesło dziecięce Fritz Hansen
Ponadczasowe i wszechstronne krzesło Ant Junior marki Fritz Hansen pozwala dzieciom spotkać się z dorosłymi przy stole z odrobiną zabawy.    Arne Jacobsen zaprojektował mniejszą wersję swojego krzesła Ant również dla dzieci. Fritz Hansen to...
    Jesteś robotem?

    Produkty powiązane

    2 Inne produkty w tek kategorii