Ant 4 tapicerowane krzesło mrówka Fritz Hansen

Arne Jacobsen

produkt wykonany na zamówienie

Tapicerowane krzesło Mrówka Ant 4 duńskiej marki Fritz Hansen, zaprojektowane przez Arne Jacobsena. 

Wizualna ekspresja tapicerowanego krzesła Ant 4 jest delikatna i pomysłowa, podobnie jak krzywe instrumentu muzycznego. Elegancki kształt kryje w sobie niezwykłą wytrzymałość a tapicerka zapewnia niepowtarzalną wygodę.  

Fritz Hansen to ekskluzywna, międzynarodowa marka projektowa, której ponadczasowa kolekcja łączy światowej sławy klasyczne meble jak tapicerowane krzesło mrówka Ant 4.

Więcej szczegółów

2 331 zł

Ant na 4 tradycyjnych nogach to krzesło skandynawskie z tapicerowanym frontem marki Fritz Hansen.

Kultowe krzesło mrówka Ant 4 Arne Jacobsena powstało w 1952 roku dla firmy Novo Nordisk. Praktyczna i piękna ikona, składająca się z pojedynczej skorupy z laminowanej sklejki na cienkich stalowych nogach, z dodatkowym komfortem przedniej tapicerki, nadaje temu starannie zaprojektowanemu i delikatnie zakrzywionemu krzesłu dodatkowe możliwości dotykowe i wizualne. Krzesła An z tapicerką z przodu można spersonalizować dzięki niezliczonym nowym możliwościom w zakresie kolorów i rodzajów tapicerki oraz z czterema nogami wykonanymi z rurek stalowych chromowanych lub malowanych proszkowo.

Krzesło tapicerowane Ant Fritz Hansen dostępne jest również w tradycyjnej wersji Ant Mrówka 3.

Krzesło tapicerowane Ant 4 pięknie ilustruje zrozumienie przez Jacobsena nieodłącznej wytrzymałości surowców, składające się tylko z trzech części: połączonego siedziska i oparcia z prasowanej sklejki oraz stalowej ramy z rurek.

Tapicerowane krzesło mrówka Ant 4 Fritz Hansen

Tapicerowane krzesło mrówka Ant 4 Fritz Hansen

Krzesło Ant zaprojektowane przez Arne Jacobsena w 1952 roku krzesło jest wykonane z dziewięciu warstw forniru formowanego ciśnieniowo.

Ekskluzywne krzesło Ant 4 Fritz Hansen - tapicerka z I przedziału cenowego

Ekskluzywne krzesło Ant 3 Fritz Hansen tapicerka z I przedziału cenowego

Krzesło duńskie Ant 4 marki Fritz Hansen dostępne jest w szerokiej gamie tkanin i kolorów, opracuj własne aby wkomponować je do swojej przestrzeni.

Chętnie przygotujemy dla Państwa indywidualną konfigurację dopasowaną do wystroju wnętrza. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Wszystkie kolory i rodzaje tapicerki krzesła Mrówka Ant 4 dostępne są na stronie Fritz Hansen

Mrówka Ant 4 to skandynawskie krzesło z tapicerowanym siedziskiem i oparciem o nowoczesnym designie z kolekcji Fritz Hansen.

szerokość 52 cm
głębokość 48 cm
wysokość 81 cm
wysokość siedziska 46 cm
marka Fritz Hansen
design Arne Jacobsen

Arne Jacobsen

Arne Jacobsen Arne Jacobsen (11.02.1902 – 24.03.1971) był jednym z najlepszych duńskich architektów i projektantów. Jest on w szczególności znany z tego, że rozwinął duński modernizm oraz z ogromnego wkładu w architektoniczny funkcjonalizm. Oprócz działań na polu architektury, był jednym z najważniejszych artystów, którzy przyczynili się do rozwoju duńskiego wzornictwa, szczególnie dzięki sukcesowi, jaki odniósł na całym świecie za sprawą swoich prostych ale efektownych projektów krzeseł.

Arne Jacobsen uznawany jest za ojca współczesnego, duńskiego wzornictwa. W projektach łączył nowoczesny funkcjonalizm  z duńską tradycją i elegancją. Dbał o  daleko posuniętą oszczędność formy. Dziś zachwycamy się głównie meblami zaprojektowanymi przez Jacobsena, ale większość jego dorobku to architektura. Wszystkie meble powstały jako jej uzupełnienie. Sam Jacobsen także mówił o sobie jako o architekcie. Podobno wręcz nie lubił, gdy mówiono o nim: "projektant".

Napisz opinię

Ant 4 tapicerowane krzesło mrówka Fritz Hansen

Ant 4 tapicerowane krzesło mrówka Fritz Hansen
Tapicerowane krzesło Mrówka Ant 4 duńskiej marki Fritz Hansen, zaprojektowane przez Arne Jacobsena.  Wizualna ekspresja tapicerowanego krzesła Ant 4 jest delikatna i pomysłowa, podobnie jak krzywe instrumentu muzycznego. Elegancki kształt kryje w...
    Jesteś robotem?

    Produkty powiązane

    30 Inne produkty w tek kategorii