Ant 4 kultowe krzesło Mrówka Fritz Hansen

Arne Jacobsen

produkt wykonany na zamówienie

Krzesło Ant 4 duńskiej marki Fritz Hansen, zaprojektowane przez Arne Jacobsena. 

Wizualna ekspresja krzesła Ant jest delikatna i pomysłowa, podobnie jak krzywe instrumentu muzycznego. Zaprojektowane przez Arne Jacobsena w 1952 roku krzesło jest wykonane z dziewięciu warstw forniru formowanego ciśnieniowo. Elegancki kształt kryje w sobie niezwykłą wytrzymałość i wygodę.  

Fritz Hansen to ekskluzywna, międzynarodowa marka projektowa, której ponadczasowa kolekcja łączy światowej sławy klasyczne i współczesne meble jak krzesło mrówka Ant 4.

Więcej szczegółów

1 518 zł

Krzesło Ant na 4 tradycyjnych nogach skandynawskiej marki Fritz Hansen.

Kultowe krzesło Ant światowej sławy projektanta Arne Jacobsena powstało w 1952 roku dla firmy Novo Nordisk. Praktyczna i piękna ikona, składająca się z pojedynczej skorupy z laminowanej sklejki na cienkich stalowych nogach. 

Krzesło Ant Fritz Hansen dostępne jest również w wersji z trzema nogami Ant Mrówka 3.

Krzesło Ant 4 pięknie ilustruje zrozumienie przez Jacobsena nieodłącznej wytrzymałości surowców, składające się tylko z dwóch części: połączonego siedziska i oparcia z prasowanej sklejki oraz stalowej ramy z rurek.

Krzesło mrówka Ant 4 Fritz Hansen

Krzesło mrówka Ant 4 Fritz Hansen wymiary

Przedstawiamy krzesło Ant w nowej palecie kolorów stworzonej przez Fritza Hansena we współpracy z kreatywną wizjonerką Carlą Sozzani.

Wszystkie 16 kolorów zostało stworzonych tak, aby każdy odkrył coś dla siebie. 

Krzesło Mrówka Ant 4 Fritz Hansen kolory

Krzesło Mrówka Ant 4 Fritz Hansen kolory

Krzesło duńskie Ant 4 marki Fritz Hansen dostępne jest w szerokiej gamie tkanin i kolorów, opracuj własne aby wkomponować je do swojej przestrzeni.

Chętnie przygotujemy dla Państwa indywidualną konfigurację dopasowaną do wystroju wnętrza. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Mrówka Ant 4 to skandynawskie krzesło o nowoczesnym designie z kolekcji Fritz Hansen.

szerokość 51 cm
głębokość 48 cm
wysokość 81 cm
wysokość siedziska 46 cm
siedzisko sklejka dębowa
stelaż stal proszkowo malowana
do użytku zewnętrznego nie
możliwość sztaplowania tak
marka Fritz Hansen
design Arne Jacobsen

Arne Jacobsen

Arne Jacobsen Arne Jacobsen (11.02.1902 – 24.03.1971) był jednym z najlepszych duńskich architektów i projektantów. Jest on w szczególności znany z tego, że rozwinął duński modernizm oraz z ogromnego wkładu w architektoniczny funkcjonalizm. Oprócz działań na polu architektury, był jednym z najważniejszych artystów, którzy przyczynili się do rozwoju duńskiego wzornictwa, szczególnie dzięki sukcesowi, jaki odniósł na całym świecie za sprawą swoich prostych ale efektownych projektów krzeseł.

Arne Jacobsen uznawany jest za ojca współczesnego, duńskiego wzornictwa. W projektach łączył nowoczesny funkcjonalizm  z duńską tradycją i elegancją. Dbał o  daleko posuniętą oszczędność formy. Dziś zachwycamy się głównie meblami zaprojektowanymi przez Jacobsena, ale większość jego dorobku to architektura. Wszystkie meble powstały jako jej uzupełnienie. Sam Jacobsen także mówił o sobie jako o architekcie. Podobno wręcz nie lubił, gdy mówiono o nim: "projektant".

Napisz opinię

Ant 4 kultowe krzesło Mrówka Fritz Hansen

Ant 4 kultowe krzesło Mrówka Fritz Hansen
Krzesło Ant 4 duńskiej marki Fritz Hansen, zaprojektowane przez Arne Jacobsena.  Wizualna ekspresja krzesła Ant jest delikatna i pomysłowa, podobnie jak krzywe instrumentu muzycznego. Zaprojektowane przez Arne Jacobsena w 1952 roku krzesło jest...
    Jesteś robotem?

    Produkty powiązane

    30 Inne produkty w tek kategorii