Modern Line szezlong skandynawski Gubi

Greta Grossman

produkt wykonany na zamówienie

Zaprojektowany w 1949 roku szezlong Modern Line Chaise Longue przez Gretę Grossman dla marki Gubi, jest częścią ponadczasowej kolekcji Modern Line.

Zapewniając najwyższy komfort, szezlong Gubi Modern Line szczyci się dyskretnym, a jednocześnie wyrazistym designem.

 

Gubi łączy zapomniane ikony przeszłości z przyszłością. Rezultatem jest wizjonerska kolekcja eleganckich mebli i oświetlenia, która obejmuje prawie 100 lat historii i jest sprzedawana na całym świecie. Gubi to dom projektowy dzięki któremu nowe reedycje klasycznych, ponadczasowych mebli są idealne do nowoczesnych wnętrz.

Więcej szczegółów

10 430 zł

Modern Line Chaise Longue szezlong skandynawski duńskiej marki Gubi.

Pięknie wykonany z wysokiej jakości materiałów, z wykorzystaniem mistrzowskich technik rzemieślniczych, pasuje do wielu różnych wnętrz. Rama wykonana jest z litego drewna sosnowego, sklejki i płyty. Siedzisko posiada sprężyny dla większego komfortu. Szezlong spoczywa na smukłych nogach wykończonych w kolorze czarny półmat lub jasny mosiądz.

Idealny do czytania lub odpoczynku od zgiełku codziennego życia, szezlong Modern Line to wspaniały dodatek do nowoczesnego wnętrza.

Cena dotyczy szezlongu Modern Line Chaise Longue w tapicerce z I grupy cenowej, po więcej informacji zapraszamy do kontaktu.

szerokość 75 cm
głębokość 138 cm
wysokość 70 cm
wysokość siedziska 43 cm
waga 30 kg
stelaż stal
marka Gubi
design Greta M. Grossman

Greta Grossman

Greta GrossmanGrossman (1906-1999) była pod wielkim wpływem europejskiego modernizmu, który został sprowadzony do USA przez wpływowych architektów, takich jak Walter Gropius i Mies van der Rohe. Grossman z kolei, odgrywała znaczącą rolę w zdefiniowaniu estetyki „połowowiecznej” modernistycznej Kalifornii. Chociaż szwedzkiego pochodzenia projektantka i architektka projektowała dla kilku przedsiębiorstw podczas lat 30-tych, 40-tych i 50-tych, to znalezienie oryginalnych szczątków jej pracy dzisiaj jest prawie nie możliwe. Jej meble wraz z zaprojektowanymi przez nią domami, były często niestandardowe lub produkowane w liczbach wyjątkowo małych.

Najbardziej kultowymi produktami projektu Grety Grossman były lampy Gräshoppa i Cobra. Kultowa lampa Gräshoppa była produkowana po raz pierwszy w 1947 i 1950 r., Cobra ze swoim zwierzęcym magnetyzmem wygrała Good Design Award i następnie wystawiona na Good Design Show w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Przygoda jest kontynuowana wraz ze wznowieniem jednych z najbardziej znanych projektów mebli Grossman z jej serii- 62, zaprojektowanych w 1952 r. i tak nazwanych, ponieważ projekty zostały uznane za wyprzedzające swój czas o 10 lat. Wszystko w nich jest wyjątkowe w lekkości i elegancji formy, asymetrycznym liniom.

Dziś, produkty projektu Grossman są wysoce kolekcjonerskie oraz sprzedawane na aukcjach na całym świecie.

Napisz opinię

Modern Line szezlong skandynawski Gubi

Modern Line szezlong skandynawski Gubi
Zaprojektowany w 1949 roku szezlong Modern Line Chaise Longue przez Gretę Grossman dla marki Gubi, jest częścią ponadczasowej kolekcji Modern Line. Zapewniając najwyższy komfort, szezlong Gubi Modern Line szczyci się dyskretnym, a jednocześnie...
    Jesteś robotem?

    Produkty powiązane

    8 Inne produkty w tek kategorii