Modern Line Sofa 180 legendarna sofa Gubi

Greta Grossman

produkt wykonany na zamówienie

Sofa Gubi Modern Line zaprojektowana przez Gretę Grossman w 1949 roku dla marki Gubi, stała się klasykiem duńskiego designu.

Modern Line Sofa reprezentuje to, co najlepsze w eleganckim i minimalistycznym skandynawskim designie.

 

Gubi łączy zapomniane ikony przeszłości z przyszłością. Rezultatem jest wizjonerska kolekcja eleganckich mebli i oświetlenia, która obejmuje prawie 100 lat historii i jest sprzedawana na całym świecie. Gubi to dom projektowy dzięki któremu nowe reedycje klasycznych, ponadczasowych mebli są idealne do nowoczesnych wnętrz.

Więcej szczegółów

15 488 zł

Modern Line 180 legendarna sofa dwuosobowa duńskiej marki Gubi.

Magnusson Grossman była główną siłą amerykańskiego designu w latach 40 i 50, tworząc meble dla największych gwiazd Hollywood. Modern Line oddawał hołd jej skandynawskim korzeniom swoimi czystymi, uporządkowanymi liniami. Modern Line należy do kultowych dzieł, z których została zapamiętana. 

Ponadczasowa i jednocześnie współczesna sofa Modern Line szczyci się wyrafinowanym, zachęcającym wyrazem, który dopasowuje się zarówno do nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrz.

Sofa posiada stelaż wykonany ze sklejki, drewna sosnowego i płyty wiórowej. Jest unowocześniona o sprężyny na stelażu, co zwiększa komfort użytkowania. Wiele warstw pianki zapewnia obficie wypełnione siedzisko i oparcie. Nad pianką znajduje się watolina wykonana z gręplowanych cienkich włókien poliestrowych, pomiędzy którymi uwięzione jest powietrze, które zapewnia pluszowy, komfortowy wygląd i wygodę. 

Sofa Modern Line została unowocześniona poprzez zastosowanie charakterystycznych dla projektanta smukłych metalowych nóg.

szerokość 180 cm
głębokość 83 cm
wysokość 70 cm
wysokość siedziska 43 cm
waga 42 kg
stelaż stal
marka Gubi
design Greta M. Grossman

Greta Grossman

Greta GrossmanGrossman (1906-1999) była pod wielkim wpływem europejskiego modernizmu, który został sprowadzony do USA przez wpływowych architektów, takich jak Walter Gropius i Mies van der Rohe. Grossman z kolei, odgrywała znaczącą rolę w zdefiniowaniu estetyki „połowowiecznej” modernistycznej Kalifornii. Chociaż szwedzkiego pochodzenia projektantka i architektka projektowała dla kilku przedsiębiorstw podczas lat 30-tych, 40-tych i 50-tych, to znalezienie oryginalnych szczątków jej pracy dzisiaj jest prawie nie możliwe. Jej meble wraz z zaprojektowanymi przez nią domami, były często niestandardowe lub produkowane w liczbach wyjątkowo małych.

Najbardziej kultowymi produktami projektu Grety Grossman były lampy Gräshoppa i Cobra. Kultowa lampa Gräshoppa była produkowana po raz pierwszy w 1947 i 1950 r., Cobra ze swoim zwierzęcym magnetyzmem wygrała Good Design Award i następnie wystawiona na Good Design Show w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Przygoda jest kontynuowana wraz ze wznowieniem jednych z najbardziej znanych projektów mebli Grossman z jej serii- 62, zaprojektowanych w 1952 r. i tak nazwanych, ponieważ projekty zostały uznane za wyprzedzające swój czas o 10 lat. Wszystko w nich jest wyjątkowe w lekkości i elegancji formy, asymetrycznym liniom.

Dziś, produkty projektu Grossman są wysoce kolekcjonerskie oraz sprzedawane na aukcjach na całym świecie.

Napisz opinię

Modern Line Sofa 180 legendarna sofa Gubi

Modern Line Sofa 180 legendarna sofa Gubi
Sofa Gubi Modern Line zaprojektowana przez Gretę Grossman w 1949 roku dla marki Gubi, stała się klasykiem duńskiego designu. Modern Line Sofa reprezentuje to, co najlepsze w eleganckim i minimalistycznym skandynawskim designie.   Gubi łączy...
    Jesteś robotem?

    Produkty powiązane

    30 Inne produkty w tek kategorii