Modern Line Chair krzesło skandynawskie Gubi

Greta Grossman

produkt wykonany na zamówienie

Zaprojektowane w 1949 roku krzesło Modern Line Dining Lounge Chair przez Gretę Grossman dla marki Gubi, jest częścią ponadczasowej kolekcji Modern Line. 

Modern Line to przykład kunsztu, łączącego piękną estetykę z wygodą i trwałością.

 

Gubi łączy zapomniane ikony przeszłości z przyszłością. Rezultatem jest wizjonerska kolekcja eleganckich mebli i oświetlenia, która obejmuje prawie 100 lat historii i jest sprzedawana na całym świecie. Gubi to dom projektowy dzięki któremu nowe reedycje klasycznych, ponadczasowych mebli są idealne do nowoczesnych wnętrz.

Więcej szczegółów

6 565 zł

Modern Line Chair krzesło skandynawskie duńskiej marki Gubi.

Magnusson Grossman była główną siłą amerykańskiego designu w latach 40 i 50, tworząc meble dla największych gwiazd Hollywood.

Zmysłowe i zachęcające krzesło Gubi Modern Line Dining Lounge Chair uosabia współczesny wyraz, który zapewnia najwyższy komfort. Dzięki głębokiemu siedzisku, opartemu na czterech smukłych metalowych nogach, jego geometryczny wzór bezbłędnie dopasowuje się zarówno do współczesnych, jak i tradycyjnych wnętrz. 

Wprowadzone po raz pierwszy w 1949 r. krzesło Modern Line Lounge Chair nadal imponuje estetyką, wygodą i trwałością.

Modern Line Chair dostępne jest w różnych wersjach kolorystycznych tapicerki, ale każdy z nich doda stylu i charakteru Twojemu domowi. 

Cena dotyczy krzesła Modern Line Chair w tapicerce z I grupy cenowej, po więcej informacji zapraszamy do kontaktu.

szerokość 59 cm
głębokość 71 cm
wysokość 74 cm
wysokość siedziska 47,5 cm
waga 17 kg
stelaż stal
marka Gubi
design Greta M. Grossman

Greta Grossman

Greta GrossmanGrossman (1906-1999) była pod wielkim wpływem europejskiego modernizmu, który został sprowadzony do USA przez wpływowych architektów, takich jak Walter Gropius i Mies van der Rohe. Grossman z kolei, odgrywała znaczącą rolę w zdefiniowaniu estetyki „połowowiecznej” modernistycznej Kalifornii. Chociaż szwedzkiego pochodzenia projektantka i architektka projektowała dla kilku przedsiębiorstw podczas lat 30-tych, 40-tych i 50-tych, to znalezienie oryginalnych szczątków jej pracy dzisiaj jest prawie nie możliwe. Jej meble wraz z zaprojektowanymi przez nią domami, były często niestandardowe lub produkowane w liczbach wyjątkowo małych.

Najbardziej kultowymi produktami projektu Grety Grossman były lampy Gräshoppa i Cobra. Kultowa lampa Gräshoppa była produkowana po raz pierwszy w 1947 i 1950 r., Cobra ze swoim zwierzęcym magnetyzmem wygrała Good Design Award i następnie wystawiona na Good Design Show w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Przygoda jest kontynuowana wraz ze wznowieniem jednych z najbardziej znanych projektów mebli Grossman z jej serii- 62, zaprojektowanych w 1952 r. i tak nazwanych, ponieważ projekty zostały uznane za wyprzedzające swój czas o 10 lat. Wszystko w nich jest wyjątkowe w lekkości i elegancji formy, asymetrycznym liniom.

Dziś, produkty projektu Grossman są wysoce kolekcjonerskie oraz sprzedawane na aukcjach na całym świecie.

Napisz opinię

Modern Line Chair krzesło skandynawskie Gubi

Modern Line Chair krzesło skandynawskie Gubi
Zaprojektowane w 1949 roku krzesło Modern Line Dining Lounge Chair przez Gretę Grossman dla marki Gubi, jest częścią ponadczasowej kolekcji Modern Line.  Modern Line to przykład kunsztu, łączącego piękną estetykę z wygodą i trwałością.   Gubi...
    Jesteś robotem?

    Produkty powiązane

    30 Inne produkty w tek kategorii