Bellevue AJ9 lampa ścienna &TRADITION

Arne Jacobsen

produkt wykonany na zamówienie (6 - 8 tygodni)

Skandynawski klinkiet Bellevue AJ9 duńskiej marki &Tradition.

Dzięki lampie Bellevue duński architekt i projektant Arne Jacobsen uosabia minimalizm ruchu modernistycznego z funkcjonalizmem.

 

Oddając hołd duńskiemu dziedzictwu wzorniczemu, &Tradition łączy tradycyjne i nowe, tworząc meble, oświetlenie i elementy wyposażenia wnętrz o ponadczasowym wyglądzie jak lampa ścienna Bellevue AJ9.

Więcej szczegółów

1 518 zł

Bellevue AJ9 skandynawska lampa ścienna &Tradition.

Kinkiet Bellevue AJ9 duńskiego producenta &Tradition zaprojektowana przez mistrza Arne Jacobsen. Bellevue to re-edycja jednego z pierwszych projektów Arne Jacobsen w nowoczesnych modnych kolorach. Rodzina lamp Bellevue składa się z lampy stojącej, lampy stołowej i kinkietu.

W lampie Bellevue duński architekt i projektant Arne Jacobsen uosabia minimalizm ruchu modernistycznego z funkcjonalizmem Bauhausu. Preferencje Jacobsena do wdzięcznych prostych linii, organicznych form są łatwo rozpoznawalne w lampie Bellevue. Ponowne wprowadzenie na rynek tej kultowej lampy obejmuje powrót do pierwotnego kształtu.

długość 28 cm
wysokość 37,5 cm
podstawa Ø 8,5 cm (mocowanie ścnienne)
długość przewodu 200 cm
żródło E14 max 40 Watt
waga 1,4 kg
materiał aluminium / stal / mosiądz
marka &Tradition
design Arne Jacobsen

Arne Jacobsen

Arne Jacobsen Arne Jacobsen (11.02.1902 – 24.03.1971) był jednym z najlepszych duńskich architektów i projektantów. Jest on w szczególności znany z tego, że rozwinął duński modernizm oraz z ogromnego wkładu w architektoniczny funkcjonalizm. Oprócz działań na polu architektury, był jednym z najważniejszych artystów, którzy przyczynili się do rozwoju duńskiego wzornictwa, szczególnie dzięki sukcesowi, jaki odniósł na całym świecie za sprawą swoich prostych ale efektownych projektów krzeseł.

Arne Jacobsen uznawany jest za ojca współczesnego, duńskiego wzornictwa. W projektach łączył nowoczesny funkcjonalizm  z duńską tradycją i elegancją. Dbał o  daleko posuniętą oszczędność formy. Dziś zachwycamy się głównie meblami zaprojektowanymi przez Jacobsena, ale większość jego dorobku to architektura. Wszystkie meble powstały jako jej uzupełnienie. Sam Jacobsen także mówił o sobie jako o architekcie. Podobno wręcz nie lubił, gdy mówiono o nim: "projektant".

Napisz opinię

Bellevue AJ9 lampa ścienna &TRADITION

Bellevue AJ9 lampa ścienna &TRADITION
Skandynawski klinkiet Bellevue AJ9 duńskiej marki &Tradition. Dzięki lampie Bellevue duński architekt i projektant Arne Jacobsen uosabia minimalizm ruchu modernistycznego z funkcjonalizmem.   Oddając hołd duńskiemu dziedzictwu wzorniczemu,...
    Jesteś robotem?

    Produkty powiązane

    16 Inne produkty w tek kategorii