Bellevue AJ7 skandynawska lampa podłogowa z 1929 r. &Tradition

Zapytaj o produkt

Arne Jacobsen

produkt wykonany na zamówienie (6 - 8 tygodni)

Skandynawska lampa podłogowa Bellevue AJ7 duńskiej marki &Tradition.

Dzięki lampie Bellevue duński architekt i projektant Arne Jacobsen uosabia minimalizm ruchu modernistycznego z funkcjonalizmem.

 

Oddając hołd duńskiemu dziedzictwu wzorniczemu, &Tradition łączy tradycyjne i nowe, tworząc meble, oświetlenie i elementy wyposażenia wnętrz o ponadczasowym wyglądzie.

Więcej szczegółów

3 223 zł

Lampa stojąca Bellevue AJ7 duńskiego producenta &Tradition zaprojektowana przez mistrza designu Arne Jacobsen.

Bellevue to re-edycja jednego z pierwszych projektów Arne Jacobsen w nowoczesnych modnych kolorach. Rodzina lamp Bellevue składa się z lampy stojącej, lampy stołowej i kinkietu.

Kiedy Bellevue został wyprodukowany po raz pierwszy w 1929 roku, zasygnalizował początek duńskiego minimalizmu. Dzięki wdzięcznym liniom i czystej, dyskretnej sylwetce lampa była częścią szerszej zmiany w kierunku nowej szkoły myślenia. Aby uczcić 120. rocznicę Arne Jacobsena, &Tradition stworzył dwie specjalne edycje tej kultowej lampy podłogowej, ukłon w stronę oryginału. 

długość60 cm
szerokość27,3 cm
wysokość130 cm
długość przewodu200 cm
żródłoE27 Max 60 Watt
waga7,7 kg
materiałmosiądz / stal / aluminium
marka&Tradition
designArne Jacobsen

Arne Jacobsen

Arne Jacobsen Arne Jacobsen (11.02.1902 – 24.03.1971) był jednym z najlepszych duńskich architektów i projektantów. Jest on w szczególności znany z tego, że rozwinął duński modernizm oraz z ogromnego wkładu w architektoniczny funkcjonalizm. Oprócz działań na polu architektury, był jednym z najważniejszych artystów, którzy przyczynili się do rozwoju duńskiego wzornictwa, szczególnie dzięki sukcesowi, jaki odniósł na całym świecie za sprawą swoich prostych ale efektownych projektów krzeseł.

Arne Jacobsen uznawany jest za ojca współczesnego, duńskiego wzornictwa. W projektach łączył nowoczesny funkcjonalizm  z duńską tradycją i elegancją. Dbał o  daleko posuniętą oszczędność formy. Dziś zachwycamy się głównie meblami zaprojektowanymi przez Jacobsena, ale większość jego dorobku to architektura. Wszystkie meble powstały jako jej uzupełnienie. Sam Jacobsen także mówił o sobie jako o architekcie. Podobno wręcz nie lubił, gdy mówiono o nim: "projektant".

Brak komentarzy do tego produktu.

Napisz opinię

Napisz opinię

Produkty powiązane

19 Inne produkty w tek kategorii