Bellevue AJ7 lampa podłogowa &TRADITION

Arne Jacobsen

produkt wykonany na zamówienie (6 - 8 tygodni)

Skandynawska lampa podłogowa Bellevue AJ7 z 1929 r. w nowoczesnym wydaniu duńskiej marki &Tradition.

Dzięki lampie Bellevue duński architekt i projektant Arne Jacobsen uosabia minimalizm ruchu modernistycznego z funkcjonalizmem.

 

Oddając hołd duńskiemu dziedzictwu wzorniczemu, &Tradition łączy tradycyjne i nowe, tworząc meble, oświetlenie i elementy wyposażenia wnętrz o ponadczasowym wyglądzie jak lampa podłogowa Bellevue AJ7.

Więcej szczegółów

3 292 zł

Lampa stojąca Bellevue AJ7 duńskiego producenta &Tradition zaprojektowana przez mistrza designu Arne Jacobsen.

Bellevue to re-edycja jednego z pierwszych projektów Arne Jacobsen w nowoczesnych modnych kolorach. Rodzina lamp Bellevue składa się z lampy stojącej, lampy stołowej i kinkietu.

Kiedy Bellevue został wyprodukowany po raz pierwszy w 1929 roku, zasygnalizował początek duńskiego minimalizmu. Dzięki wdzięcznym liniom i czystej, dyskretnej sylwetce lampa była częścią szerszej zmiany w kierunku nowej szkoły myślenia. Aby uczcić 120. rocznicę Arne Jacobsena, &Tradition stworzył dwie specjalne edycje tej kultowej lampy podłogowej, ukłon w stronę oryginału. 

długość 60 cm
szerokość 27,3 cm
wysokość 130 cm
długość przewodu 200 cm
żródło E27 Max 60 Watt
waga 7,7 kg
materiał mosiądz / stal / aluminium
marka &Tradition
design Arne Jacobsen

Arne Jacobsen

Arne Jacobsen Arne Jacobsen (11.02.1902 – 24.03.1971) był jednym z najlepszych duńskich architektów i projektantów. Jest on w szczególności znany z tego, że rozwinął duński modernizm oraz z ogromnego wkładu w architektoniczny funkcjonalizm. Oprócz działań na polu architektury, był jednym z najważniejszych artystów, którzy przyczynili się do rozwoju duńskiego wzornictwa, szczególnie dzięki sukcesowi, jaki odniósł na całym świecie za sprawą swoich prostych ale efektownych projektów krzeseł.

Arne Jacobsen uznawany jest za ojca współczesnego, duńskiego wzornictwa. W projektach łączył nowoczesny funkcjonalizm  z duńską tradycją i elegancją. Dbał o  daleko posuniętą oszczędność formy. Dziś zachwycamy się głównie meblami zaprojektowanymi przez Jacobsena, ale większość jego dorobku to architektura. Wszystkie meble powstały jako jej uzupełnienie. Sam Jacobsen także mówił o sobie jako o architekcie. Podobno wręcz nie lubił, gdy mówiono o nim: "projektant".

Napisz opinię

Bellevue AJ7 lampa podłogowa &TRADITION

Bellevue AJ7 lampa podłogowa &TRADITION
Skandynawska lampa podłogowa Bellevue AJ7 z 1929 r. w nowoczesnym wydaniu duńskiej marki &Tradition. Dzięki lampie Bellevue duński architekt i projektant Arne Jacobsen uosabia minimalizm ruchu modernistycznego z funkcjonalizmem.   Oddając hołd...
    Jesteś robotem?

    Produkty powiązane

    23 Inne produkty w tek kategorii