Cobra kinkiet z 1950 Gubi

Greta Grossman

produkt wykonany na zamówienie

Skandynawski klinkiet Cobra duńskiej marki Gubi. Design Greta M. Grossmann.

Charakterystyczny kinkiet Cobra został zaprojektowany przez Gretę M. Grossman w latach 50-tych, biorąc swoją nazwę od owalnego klosza, żartobliwie przypominającego kaptur węża.

 

Gubi łączy zapomniane ikony przeszłości z przyszłością. Rezultatem jest wizjonerska kolekcja eleganckich mebli i oświetlenia, która obejmuje prawie 100 lat historii i jest sprzedawana na całym świecie. Gubi to dom projektowy dzięki któremu nowe reedycje klasycznych, ponadczasowych mebli są idealne do nowoczesnych wnętrz.

Więcej szczegółów

2 138 zł

Cobra kinkiet zaprojektowany w 1950 roku dla duńskiej marki Gubi.

Kinkiet serii Cobra. Elastyczny klosz można regulować w zakresie 360 ​​stopni, co tworzy miękkie światło, które rozchodzi się po ścianie, dzięki czemu jest idealnym oświetleniem wejść i korytarzy.

Wyrazista kolekcja Grety M. Grossman została nagrodzona Good Design Award przez Museum of Modern Art w Nowym Jorku w 1950 roku i stała się klasykiem Gubi.

średnica 16,8 cm
wysokość 33,3 cm
żródło max 1x 30W E14 (halogen)
marka Gubi
design Greta M. Grossman

Greta Grossman

Greta GrossmanGrossman (1906-1999) była pod wielkim wpływem europejskiego modernizmu, który został sprowadzony do USA przez wpływowych architektów, takich jak Walter Gropius i Mies van der Rohe. Grossman z kolei, odgrywała znaczącą rolę w zdefiniowaniu estetyki „połowowiecznej” modernistycznej Kalifornii. Chociaż szwedzkiego pochodzenia projektantka i architektka projektowała dla kilku przedsiębiorstw podczas lat 30-tych, 40-tych i 50-tych, to znalezienie oryginalnych szczątków jej pracy dzisiaj jest prawie nie możliwe. Jej meble wraz z zaprojektowanymi przez nią domami, były często niestandardowe lub produkowane w liczbach wyjątkowo małych.

Najbardziej kultowymi produktami projektu Grety Grossman były lampy Gräshoppa i Cobra. Kultowa lampa Gräshoppa była produkowana po raz pierwszy w 1947 i 1950 r., Cobra ze swoim zwierzęcym magnetyzmem wygrała Good Design Award i następnie wystawiona na Good Design Show w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Przygoda jest kontynuowana wraz ze wznowieniem jednych z najbardziej znanych projektów mebli Grossman z jej serii- 62, zaprojektowanych w 1952 r. i tak nazwanych, ponieważ projekty zostały uznane za wyprzedzające swój czas o 10 lat. Wszystko w nich jest wyjątkowe w lekkości i elegancji formy, asymetrycznym liniom.

Dziś, produkty projektu Grossman są wysoce kolekcjonerskie oraz sprzedawane na aukcjach na całym świecie.

Napisz opinię

Cobra kinkiet z 1950 Gubi

Cobra kinkiet z 1950 Gubi
Skandynawski klinkiet Cobra duńskiej marki Gubi. Design Greta M. Grossmann. Charakterystyczny kinkiet Cobra został zaprojektowany przez Gretę M. Grossman w latach 50-tych, biorąc swoją nazwę od owalnego klosza, żartobliwie przypominającego kaptur...
    Jesteś robotem?

    Produkty powiązane

    16 Inne produkty w tek kategorii