Edge Parete / Soffitto | Artemide | design Alessandro Mendini kliknij aby powiększyć

Edge Parete / Soffitto

Alessandro Mendini

produkt wykonany na zamówienie (5 - 8 tygodni)

Kinkiet / plafon Edge włoskiego producenta Artemide, design Alessandro Mendini.

 

Produkty marki Artemide przekonują zarówno jako lampy do wnętrz mieszkalnych, jako lampy do użytku zewnętrznego i konsekwentnie stają się klasykami designu.

Więcej szczegółów

797 zł

Kinkiet / plafon Edge włoskiego producenta Artemide jest dostępny w dwóch wymiarach. Design Alessandro Mendini.

 

Artemide Edge wymiary

wymiary zobacz opis produktu
żródło 1x 20W (E27)
materiał tworzywo termoplastyczne
marka Artemide
design Alessandro Mendini

Alessandro Mendini

Alessandro Mendini„Nie tylko my patrzymy na przedmioty, one też patrzą na nas” – mówi Alessandro Mendini. Nie tylko patrzą, ale i krzyczą – można dodać, kiedy oglądamy dorobek projektanta. W twórczości Mendiniego nie znajdziemy raczej obiektów neutralnych, wtapiających się w tło. Każdy z nich niesie jakieś przesłanie. Za ich formą, często krzykliwą i na granicy kiczu, kryje się namysł intelektualisty.

Bo Alessandro Mendini to jedna z ostatnich żyjących legend dizajnu – twórca i myśliciel w jednym. Urodzony w Mediolanie, tam ukończył politechnikę. Do poczatku lat 70. XX w. pracował w studio Nizzoli Associati, gdzie zdobył doświadczenie w projektowaniu, zarówno przedmiotów, jak i budynków. Był redaktorem najważniejszych włoskich magazynów, poświęconych architekturze: "Casabella", "Modo" czy "Domus". Jest też kuratorem wystaw, teoretykiem sztuki, autorem kilku książek.

Napisz opinię

Edge Parete / Soffitto

Edge Parete / Soffitto
Kinkiet / plafon Edge włoskiego producenta Artemide, design Alessandro Mendini.   Produkty marki Artemide przekonują zarówno jako lampy do wnętrz mieszkalnych, jako lampy do użytku zewnętrznego i konsekwentnie stają się klasykami designu.
    Jesteś robotem?

    16 Inne produkty w tek kategorii