Series 62 Desser 3 elegancka skandynawska komoda Gubi

Greta Grossman

produkt wykonany na zamówienie

Komoda z 3 szufladami z serii 62 duńskiej marki Gubi, to projekt Greta Grossmann z roku 1952.

Ponieważ był to projekt w tamtych czasach daleko wyprzedzający swoją epokę otrzymał nazwę przenoszącą go o 10 lat do przodu - seria 62.

 

Gubi łączy zapomniane ikony przeszłości z przyszłością. Rezultatem jest wizjonerska kolekcja eleganckich mebli i oświetlenia, która obejmuje prawie 100 lat historii i jest sprzedawana na całym świecie. Gubi to dom projektowy dzięki któremu nowe reedycje klasycznych, ponadczasowych mebli są idealne do nowoczesnych wnętrz.

 

Więcej szczegółów

17 598 zł

Series 62 Desser 3 elegancka, skandynawska komoda duńskiej marki Gubi.

Na komodzie Dresser 3 Grety Grossmann niewątpliwie odciska się piętno stylu Bauhaus, Series 62 marki Gubi awansowała też bardzo szybko do klasyki designu i do dnia dzisiejszego chętnie wprowadza się do wielu eleganckich wnętrz z tym "szczególnym czymś". Szczególny szyk to szlachetne drewno orzechowe przepięknie kontrastujące z czarną na wysoki połysk powierzchnią laminowanego blatu i drzwiczek no i oczywiście charakterystyczne zakończone kulką nogi biurka.

W sypialni jako klasyczna komoda lub jako kredens do jadalni, salonu lub biura: komoda Series 62 nadaje każdemu pomieszczeniu subtelnej elegancji i jest klasycznym wzornictwem w popularnym stylu retro.

Możemy cieszyć się iż firma Gubi dała drugie życie projektowi Grety Grossmann i produkuje go znowu po wielu latach przerwy!

 

długość 120 cm
szerokość 45 cm
wysokość 72 cm
marka Gubi
design Greta M. Grossman

Greta Grossman

Greta GrossmanGrossman (1906-1999) była pod wielkim wpływem europejskiego modernizmu, który został sprowadzony do USA przez wpływowych architektów, takich jak Walter Gropius i Mies van der Rohe. Grossman z kolei, odgrywała znaczącą rolę w zdefiniowaniu estetyki „połowowiecznej” modernistycznej Kalifornii. Chociaż szwedzkiego pochodzenia projektantka i architektka projektowała dla kilku przedsiębiorstw podczas lat 30-tych, 40-tych i 50-tych, to znalezienie oryginalnych szczątków jej pracy dzisiaj jest prawie nie możliwe. Jej meble wraz z zaprojektowanymi przez nią domami, były często niestandardowe lub produkowane w liczbach wyjątkowo małych.

Najbardziej kultowymi produktami projektu Grety Grossman były lampy Gräshoppa i Cobra. Kultowa lampa Gräshoppa była produkowana po raz pierwszy w 1947 i 1950 r., Cobra ze swoim zwierzęcym magnetyzmem wygrała Good Design Award i następnie wystawiona na Good Design Show w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Przygoda jest kontynuowana wraz ze wznowieniem jednych z najbardziej znanych projektów mebli Grossman z jej serii- 62, zaprojektowanych w 1952 r. i tak nazwanych, ponieważ projekty zostały uznane za wyprzedzające swój czas o 10 lat. Wszystko w nich jest wyjątkowe w lekkości i elegancji formy, asymetrycznym liniom.

Dziś, produkty projektu Grossman są wysoce kolekcjonerskie oraz sprzedawane na aukcjach na całym świecie.

Napisz opinię

Series 62 Desser 3 elegancka skandynawska komoda Gubi

Series 62 Desser 3 elegancka skandynawska komoda Gubi
Komoda z 3 szufladami z serii 62 duńskiej marki Gubi, to projekt Greta Grossmann z roku 1952. Ponieważ był to projekt w tamtych czasach daleko wyprzedzający swoją epokę otrzymał nazwę przenoszącą go o 10 lat do przodu - seria 62.   Gubi łączy...
    Jesteś robotem?

    Produkty powiązane

    30 Inne produkty w tek kategorii