Series 62 eleganckie biurko skandynawskie Gubi

Greta Grossman

produkt wykonany na zamówienie

Skandynawskie biurko serii 62 duńskiej marki Gubi, projektu Grety Grossmann z 1952 roku.

Ponieważ był to projekt w tamtych czasach daleko wyprzedzający swoją epokę otrzymał nazwę przenoszącą go o 10 lat do przodu - seria 62.

 

Gubi łączy zapomniane ikony przeszłości z przyszłością. Rezultatem jest wizjonerska kolekcja eleganckich mebli i oświetlenia, która obejmuje prawie 100 lat historii i jest sprzedawana na całym świecie. Gubi to dom projektowy dzięki któremu nowe reedycje klasycznych, ponadczasowych mebli są idealne do nowoczesnych wnętrz.

Więcej szczegółów

15 488 zł

Series 62 eleganckie biurko skandynawskie duńskiej marki Gubi.

Na designerskim biurku Grety Grossmann niewątpliwie odciska się piętno stylu Bauhaus, biurko 62 marki Gubi awansowało też bardzo szybko do klasyki designu i do dnia dzisiejszego chętnie wprowadza się do wielu eleganckich wnętrz z tym "szczególnym czymś". Szczególny szyk to szlachetne drewno orzechowe przepięknie kontrastujące z czarną na wysoki połysk powierzchnią laminowanego blatu i drzwiczek no i oczywiście charakterystyczne zakończone kulką nogi biurka. 3 pojemne szuflady oferują dużo miejsca na drobiazgi, dokumenty i wiele innych niezbędnych do pracy przedmiotów.

Na serię 62 składają się również komody produkowane przez markę Gubi w różnych rozmiarach, które można u nas również zamówić.

Możemy cieszyć się, że firma Gubi dała drugie życie projektowi Grety Grossmann i produkuje go znowu po wielu latach przerwy!

 

długość 120 cm
szerokość 60 cm
wysokość 72 cm
marka Gubi
design Greta M. Grossman

Greta Grossman

Greta GrossmanGrossman (1906-1999) była pod wielkim wpływem europejskiego modernizmu, który został sprowadzony do USA przez wpływowych architektów, takich jak Walter Gropius i Mies van der Rohe. Grossman z kolei, odgrywała znaczącą rolę w zdefiniowaniu estetyki „połowowiecznej” modernistycznej Kalifornii. Chociaż szwedzkiego pochodzenia projektantka i architektka projektowała dla kilku przedsiębiorstw podczas lat 30-tych, 40-tych i 50-tych, to znalezienie oryginalnych szczątków jej pracy dzisiaj jest prawie nie możliwe. Jej meble wraz z zaprojektowanymi przez nią domami, były często niestandardowe lub produkowane w liczbach wyjątkowo małych.

Najbardziej kultowymi produktami projektu Grety Grossman były lampy Gräshoppa i Cobra. Kultowa lampa Gräshoppa była produkowana po raz pierwszy w 1947 i 1950 r., Cobra ze swoim zwierzęcym magnetyzmem wygrała Good Design Award i następnie wystawiona na Good Design Show w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Przygoda jest kontynuowana wraz ze wznowieniem jednych z najbardziej znanych projektów mebli Grossman z jej serii- 62, zaprojektowanych w 1952 r. i tak nazwanych, ponieważ projekty zostały uznane za wyprzedzające swój czas o 10 lat. Wszystko w nich jest wyjątkowe w lekkości i elegancji formy, asymetrycznym liniom.

Dziś, produkty projektu Grossman są wysoce kolekcjonerskie oraz sprzedawane na aukcjach na całym świecie.

Napisz opinię

Series 62 eleganckie biurko skandynawskie Gubi

Series 62 eleganckie biurko skandynawskie Gubi
Skandynawskie biurko serii 62 duńskiej marki Gubi, projektu Grety Grossmann z 1952 roku. Ponieważ był to projekt w tamtych czasach daleko wyprzedzający swoją epokę otrzymał nazwę przenoszącą go o 10 lat do przodu - seria 62.   Gubi łączy...
    Jesteś robotem?

    Produkty powiązane

    24 Inne produkty w tek kategorii