Pot Lounge skandynawski fotel Fritz Hansen

Arne Jacobsen

produkt wykonany na zamówienie

Przytulny i doskonale uformowany fotel Pot Lounge Fritz Hansen projektu Arne Jacobsena, został zaprojektowany w 1959 roku.

Fritz Hansen ponownie przedstawił nowoczesnej publiczności fotel Arne Jacobsena, pozwalając wielbicielom starych i nowych na dodanie tego kultowego, doskonale ukształtowanego projektu do swoich domów.

Fritz Hansen to ekskluzywna, międzynarodowa marka projektowa, której ponadczasowa kolekcja łączy światowej sławy klasyczne i współczesne meble jak mały fotel Pot lounge chair.

Więcej szczegółów

8 378 zł

Pot lounge duńskiej marki Fritz Hansen to skandynawski fotel zaprojektowany w 1959 roku dla hotelu SAS Royal w Kopenhadze.

W 1959 roku Arne Jacobsen stworzył lekkie podejście do przytulnego fotela wypoczynkowego, pierwotnie zaprojektowanego dla SAS Royal Hotel w Kopenhadze. Fotel zdobił zarówno wyrafinowany bar Orchid hotelu, jak i zadziwiający ogród zimowy. Znajdował się na każdym piętrze hotelu, naprzeciwko wind, witając gości. Nie trzeba dodawać, że krzesło Pot zamieszkiwało hotel tak samo, jak jego rodzeństwo ikony designu, Egg i Swan.

Pot Lounge jest mały, ale ujmujący, jest nowoczesny, ale ponadczasowy i jest oryginałem Arne Jacobsena.

Czas szybko leci i prawie 60 lat później, Fritz Hansen ponownie wprowadził odświeżoną wersję fotela Pot - dodając dodatkowe elementy komfortu bez uszczerbku dla projektu. Podobnie jak wiele projektów Jacobsena, Pot łączy modernistyczne ideały z nordycką miłością do natury, tworząc w ten sposób fotel, który przetrwa próbę czasu.

Kształt jest taki sam jak oryginalny projekt z 1959 roku - siedzisko i materiały zostały ulepszone, aby spełnić dzisiejsze standardy komfortu i trwałości. Fotel jest dostępny w nieskończonej gamie tkanin i skór. 

Mały wygodny fotel Pot lounge chair Fritz Hansen

Mały wygodny fotel Pot lounge chair Fritz Hansen

Stylowy fotel Pot Fritz Hansen - tapicerka z I przedziału cenowego

Fritz Hansen Pot fotel Design Spichlerz

Po więcej informacji na temat fotela Let Lounge zapraszamy na stronę Fritz Hansen lub do kontaktu z naszym sklepem.

szerokość 75,5 cm
głębokość 60 cm
wysokość 70 cm
wysokość podłokietników 42,7 cm
marka Fritz Hansen
design Arne Jacobsen

Arne Jacobsen

Arne Jacobsen Arne Jacobsen (11.02.1902 – 24.03.1971) był jednym z najlepszych duńskich architektów i projektantów. Jest on w szczególności znany z tego, że rozwinął duński modernizm oraz z ogromnego wkładu w architektoniczny funkcjonalizm. Oprócz działań na polu architektury, był jednym z najważniejszych artystów, którzy przyczynili się do rozwoju duńskiego wzornictwa, szczególnie dzięki sukcesowi, jaki odniósł na całym świecie za sprawą swoich prostych ale efektownych projektów krzeseł.

Arne Jacobsen uznawany jest za ojca współczesnego, duńskiego wzornictwa. W projektach łączył nowoczesny funkcjonalizm  z duńską tradycją i elegancją. Dbał o  daleko posuniętą oszczędność formy. Dziś zachwycamy się głównie meblami zaprojektowanymi przez Jacobsena, ale większość jego dorobku to architektura. Wszystkie meble powstały jako jej uzupełnienie. Sam Jacobsen także mówił o sobie jako o architekcie. Podobno wręcz nie lubił, gdy mówiono o nim: "projektant".

Napisz opinię

Pot Lounge skandynawski fotel Fritz Hansen

Pot Lounge skandynawski fotel Fritz Hansen
Przytulny i doskonale uformowany fotel Pot Lounge Fritz Hansen projektu Arne Jacobsena, został zaprojektowany w 1959 roku. Fritz Hansen ponownie przedstawił nowoczesnej publiczności fotel Arne Jacobsena, pozwalając wielbicielom starych i nowych na...
    Jesteś robotem?

    30 Inne produkty w tek kategorii