Cobra Floor lampa podłogowa z 1950 Gubi

Greta Grossman

produkt wykonany na zamówienie

Skandynawska lampa podłogwa Cobra duńskiej marki Gubi. Design Greta M. Grossmann.

Charakterystyczna lampa podłogowa Cobra zaprojektowana przez Gretę M. Grossman w latach 50-tych inspirowana jest kształtem kaptura kobry, co nie jest zaskoczeniem również dla jej nazwy.

 

Gubi łączy zapomniane ikony przeszłości z przyszłością. Rezultatem jest wizjonerska kolekcja eleganckich mebli i oświetlenia, która obejmuje prawie 100 lat historii i jest sprzedawana na całym świecie. Gubi to dom projektowy dzięki któremu nowe reedycje klasycznych, ponadczasowych mebli są idealne do nowoczesnych wnętrz.

Więcej szczegółów

4 035 zł

Lampa podłogowa Cobra duńskiego producenta Gubi.

Lampa podłogowa Cobra to klasyczna, a jednocześnie wyjątkowa lampa, którą dzięki elastycznemu ramieniu można wyginać we wszystkich kierunkach, tworząc przyjemne światło do czytania lub artystyczne światło po skierowaniu w stronę ściany.

Wyrazista kolekcja Grety M. Grossman została nagrodzona Good Design Award przez Museum of Modern Art w Nowym Jorku w 1950 roku i stała się klasykiem Gubi.

długość 67 cm
wysokość 118 cm
żródło max 1x 30W E14 (halogen)
marka Gubi
design Greta M. Grossman

Greta Grossman

Greta GrossmanGrossman (1906-1999) była pod wielkim wpływem europejskiego modernizmu, który został sprowadzony do USA przez wpływowych architektów, takich jak Walter Gropius i Mies van der Rohe. Grossman z kolei, odgrywała znaczącą rolę w zdefiniowaniu estetyki „połowowiecznej” modernistycznej Kalifornii. Chociaż szwedzkiego pochodzenia projektantka i architektka projektowała dla kilku przedsiębiorstw podczas lat 30-tych, 40-tych i 50-tych, to znalezienie oryginalnych szczątków jej pracy dzisiaj jest prawie nie możliwe. Jej meble wraz z zaprojektowanymi przez nią domami, były często niestandardowe lub produkowane w liczbach wyjątkowo małych.

Najbardziej kultowymi produktami projektu Grety Grossman były lampy Gräshoppa i Cobra. Kultowa lampa Gräshoppa była produkowana po raz pierwszy w 1947 i 1950 r., Cobra ze swoim zwierzęcym magnetyzmem wygrała Good Design Award i następnie wystawiona na Good Design Show w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Przygoda jest kontynuowana wraz ze wznowieniem jednych z najbardziej znanych projektów mebli Grossman z jej serii- 62, zaprojektowanych w 1952 r. i tak nazwanych, ponieważ projekty zostały uznane za wyprzedzające swój czas o 10 lat. Wszystko w nich jest wyjątkowe w lekkości i elegancji formy, asymetrycznym liniom.

Dziś, produkty projektu Grossman są wysoce kolekcjonerskie oraz sprzedawane na aukcjach na całym świecie.

Napisz opinię

Cobra Floor lampa podłogowa z 1950 Gubi

Cobra Floor lampa podłogowa z 1950 Gubi
Skandynawska lampa podłogwa Cobra duńskiej marki Gubi. Design Greta M. Grossmann. Charakterystyczna lampa podłogowa Cobra zaprojektowana przez Gretę M. Grossman w latach 50-tych inspirowana jest kształtem kaptura kobry, co nie jest zaskoczeniem...
    Jesteś robotem?

    Produkty powiązane

    23 Inne produkty w tek kategorii