Cobra Table lampa stołowa Gubi

Greta Grossman

produkt wykonany na zamówienie

Lampa stołowa Cobra duńskiego producenta Gubi zaprojektowana przez Gretę Grossman.

Lampa stołowa Cobra jest jednym z najbardziej kultowych projektów Grety M. Grossman, została zaprojektowana w latach 50. XX wieku.

Dzięki przełomowemu projektowi lampa zdobyła nagrodę Good Design Award, a następnie została wystawiona na Good Design Show w Museum of Modern Art w Nowym Jorku.

 

Gubi łączy zapomniane ikony przeszłości z przyszłością. Rezultatem jest wizjonerska kolekcja eleganckich mebli i oświetlenia, która obejmuje prawie 100 lat historii i jest sprzedawana na całym świecie. Gubi to dom projektowy dzięki któremu nowe reedycje klasycznych, ponadczasowych mebli są idealne do nowoczesnych wnętrz.

Więcej szczegółów

2 770 zł

Cobra lampa stołowa duńskiej marki Gubi.

Lampa stołowa Cobra to klasyczna, a jednocześnie wyjątkowa lampa, którą dzięki rurowemu, elastycznemu ramieniu można wyginać we wszystkich kierunkach, umożliwiając obracanie klosza o 360º. Stwarza to szeroką gamę opcji oświetlenia biurka lub miękkiego światła w salonie.

Wyrazista kolekcja Grety M. Grossman została nagrodzona Good Design Award przez Museum of Modern Art w Nowym Jorku w 1950 roku i stała się klasykiem Gubi.

długość 29 cm
szerokość 16,5 cm
wysokość 34,5 cm
żródło max 1x 30W E14 (halogen)
marka Gubi
design Greta M. Grossman

Greta Grossman

Greta GrossmanGrossman (1906-1999) była pod wielkim wpływem europejskiego modernizmu, który został sprowadzony do USA przez wpływowych architektów, takich jak Walter Gropius i Mies van der Rohe. Grossman z kolei, odgrywała znaczącą rolę w zdefiniowaniu estetyki „połowowiecznej” modernistycznej Kalifornii. Chociaż szwedzkiego pochodzenia projektantka i architektka projektowała dla kilku przedsiębiorstw podczas lat 30-tych, 40-tych i 50-tych, to znalezienie oryginalnych szczątków jej pracy dzisiaj jest prawie nie możliwe. Jej meble wraz z zaprojektowanymi przez nią domami, były często niestandardowe lub produkowane w liczbach wyjątkowo małych.

Najbardziej kultowymi produktami projektu Grety Grossman były lampy Gräshoppa i Cobra. Kultowa lampa Gräshoppa była produkowana po raz pierwszy w 1947 i 1950 r., Cobra ze swoim zwierzęcym magnetyzmem wygrała Good Design Award i następnie wystawiona na Good Design Show w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Przygoda jest kontynuowana wraz ze wznowieniem jednych z najbardziej znanych projektów mebli Grossman z jej serii- 62, zaprojektowanych w 1952 r. i tak nazwanych, ponieważ projekty zostały uznane za wyprzedzające swój czas o 10 lat. Wszystko w nich jest wyjątkowe w lekkości i elegancji formy, asymetrycznym liniom.

Dziś, produkty projektu Grossman są wysoce kolekcjonerskie oraz sprzedawane na aukcjach na całym świecie.

Napisz opinię

Cobra Table lampa stołowa Gubi

Cobra Table lampa stołowa Gubi
Lampa stołowa Cobra duńskiego producenta Gubi zaprojektowana przez Gretę Grossman. Lampa stołowa Cobra jest jednym z najbardziej kultowych projektów Grety M. Grossman, została zaprojektowana w latach 50. XX wieku. Dzięki przełomowemu projektowi...
    Jesteś robotem?

    Produkty powiązane

    30 Inne produkty w tek kategorii