Egg skandynawski podnóżek Fritz Hansen

Arne Jacobsen

produkt wykonany na zamówienie

Designerski, skandynawski podnóżek Egg duńskiej marki Fritz Hansen zaprojektowany przez mistrza duńskiego designu Arne Jacobsena. 

Podnóżek Egg ma zgrabny, dyskretny kształt i podstawę w kształcie gwiazdy, która pasuje do krzywizn fotela Egg.

 

Fritz Hansen to ekskluzywna, międzynarodowa marka projektowa, której ponadczasowa kolekcja łączy światowej sławy klasyczne i współczesne meble jak podnóżek Egg footstool.

Więcej szczegółów

9 876 zł

Designerski, skandynawski podnóżek Egg footstool duńskiej marki Fritz Hansen. 

Arne Jacobsen był bardzo produktywny zarówno jako architekt, jak i projektant. Jego współpraca z Fritzem Hansenem sięga 1934 roku. Krzesła Ant i Series 7, wyprodukowane w 1952 roku, wprowadziły nazwiska Jacobsena i Fritza Hansena do historii mebli. Pod koniec lat 50-tych Arne Jacobsen zaprojektował Royal Hotel w Kopenhadze, który wprowadził do świata designu sofy Egg, the Swan, Swan i Series 3300. Arne Jacobsen był i jest podziwianym i wybitnym projektantem. Jego meble i inne prace projektowe stały się dziedzictwem krajowym i międzynarodowym.

Do kolekcji Egg Fritz Hansen należy również legendarny fotel Egg lounge.

Meble Fritza Hansena charakteryzują się niesamowitym kunsztem, unikalnym designem i nieodłącznym poczuciem najwyższej jakości.

Stylowy podnóżek Egg footstool Fritz Hansen 

Stylowy podnóżek Egg Fritz Hansen

Elegancki podnóżek Egg Fritz Hansen, tapicerka z I przedziału cenowego

Elegancki podnóżek Egg Fritz Hansen, tapicerka z I przedziału cenowego

Podnóżek Egg footstool marki Fritz Hansen dostępny jest w szerokiej gamie tkanin i kolorów, opracuj własny, aby wkomponować go do swojej przestrzeni.

Chętnie przygotujemy dla Państwa indywidualną konfigurację dopasowaną do wystroju wnętrza. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Egg footstool to podnóżek o nowoczesnym designie z kolekcji Fritz Hansen.

szerokość 56 cm
głębokość 40 cm
wysokość 37 cm
waga 4,5 kg
do użytku zewnętrznego nie
wysokość regulowana nie
marka Fritz Hansen
design Arne Jacobsen

Arne Jacobsen

Arne Jacobsen Arne Jacobsen (11.02.1902 – 24.03.1971) był jednym z najlepszych duńskich architektów i projektantów. Jest on w szczególności znany z tego, że rozwinął duński modernizm oraz z ogromnego wkładu w architektoniczny funkcjonalizm. Oprócz działań na polu architektury, był jednym z najważniejszych artystów, którzy przyczynili się do rozwoju duńskiego wzornictwa, szczególnie dzięki sukcesowi, jaki odniósł na całym świecie za sprawą swoich prostych ale efektownych projektów krzeseł.

Arne Jacobsen uznawany jest za ojca współczesnego, duńskiego wzornictwa. W projektach łączył nowoczesny funkcjonalizm  z duńską tradycją i elegancją. Dbał o  daleko posuniętą oszczędność formy. Dziś zachwycamy się głównie meblami zaprojektowanymi przez Jacobsena, ale większość jego dorobku to architektura. Wszystkie meble powstały jako jej uzupełnienie. Sam Jacobsen także mówił o sobie jako o architekcie. Podobno wręcz nie lubił, gdy mówiono o nim: "projektant".

Napisz opinię

Egg skandynawski podnóżek Fritz Hansen

Egg skandynawski podnóżek Fritz Hansen
Designerski, skandynawski podnóżek Egg duńskiej marki Fritz Hansen zaprojektowany przez mistrza duńskiego designu Arne Jacobsena.  Podnóżek Egg ma zgrabny, dyskretny kształt i podstawę w kształcie gwiazdy, która pasuje do krzywizn fotela Egg....
    Jesteś robotem?

    Produkty powiązane

    11 Inne produkty w tek kategorii