Egg leather 5 Natural legendarny fotel Fritz Hansen

Arne Jacobsen

produkt wykonany na zamówienie

Legendarny fotel Egg Natural 5 marki Fritz Hansen, zaprojektowany przez mistrza duńskiego designu Arne Jacobsena w wersji skórzanej. 

Fotel Egg Natural 5 autorstwa Arne Jacobsena to arcydzieło duńskiego designu. 

 

Fritz Hansen to ekskluzywna, międzynarodowa marka projektowa, której ponadczasowa kolekcja łączy światowej sławy klasyczne i współczesne meble jak fotel skórzany Egg Natural 5.

Więcej szczegółów

68 605 zł

Zaprojektowany w 1958 roku przez duńskiego architekta i projektanta Arne Jacobsena, fotel Fritz Hansen Egg leather Natural 5 w wersji skórzanej, jest symbolem kultowego nowoczesnego wzornictwa mebli.

Arne Jacobsen zostawił po sobie spuściznę unikalnych dzieł, które są nadal pożądane. Jednym z takich elementów jest fotel Egg w tapicerce skórzanej Natural 5. "Jajo" nazwany tak ze względu na swój kształt, jest zakrzywione do wewnątrz, dzięki czemu zapewnia luksusowy komfort. Fotel oprócz swojego unikalnego kształtu jest również pionierem pod względem techniki użytej do jego wykonania. W 1958 roku, kiedy projektowano fotel, nigdy wcześniej nie stosowano pianki poliuretanowej do wykonania skorupy wewnętrznej.

Egg leather Natural 5 to nie tylko rzeźbiarski kształt, ale przede wszystkim fotel który tworzy ostoję wyjątkowego komfortu, podkreślając wagę relaksu i prywatności. 

Fotel Egg 5 Natural Fritz Hansen dostępne jest również w tapicerce skórzanej Egg leather 3 i Egg leather 4.

Meble Fritza Hansena charakteryzują się niesamowitym kunsztem, unikalnym designem i nieodłącznym poczuciem najwyższej jakości.

„PONADCZASOWY, ALE ODPOWIEDNI W CZASIE”

Gdyby jakiekolwiek zdanie miało opisywać arcydzieło Arne Jacobsena z 1958 roku, byłoby to powyższe. Bo jaki inny mebel może zachować tę samą wysoką jakość i wywołać te same emocje, co 60 lat temu?

Jacobsen znalazł idealny kształt krzesła, eksperymentując w swoim garażu. Dziś fotel Egg Natural 5 jest rozpoznawane na całym świecie jako jeden z triumfów legendarnej kariery Jacobsena i ikona skandynawskiego designu.

Ekskluzywny fotel Egg leather Natural 5 Fritz Hansen 

Ekskluzywny fotel Egg leather 3 Fritz Hansen

Elegancki fotel Egg Fritz Hansen, tapicerka skórzana Natural z V przedziału cenowego

fotel Egg Fritz Hansen tapicerka skórzana Natural z V przedziału cenowego

Egg leather 5 w tapicerce skórzanej Natural z 5 przedziału cenowego to fotel o nowoczesnym designie z kolekcji Fritz Hansen.

szerokość 86 cm
głębokość 79 - 95 cm
wysokość 104 cm
wysokość siedziska 37 cm
wysokość podłokietników 58 cm
materiał skóra
marka Fritz Hansen
design Arne Jacobsen

Arne Jacobsen

Arne Jacobsen Arne Jacobsen (11.02.1902 – 24.03.1971) był jednym z najlepszych duńskich architektów i projektantów. Jest on w szczególności znany z tego, że rozwinął duński modernizm oraz z ogromnego wkładu w architektoniczny funkcjonalizm. Oprócz działań na polu architektury, był jednym z najważniejszych artystów, którzy przyczynili się do rozwoju duńskiego wzornictwa, szczególnie dzięki sukcesowi, jaki odniósł na całym świecie za sprawą swoich prostych ale efektownych projektów krzeseł.

Arne Jacobsen uznawany jest za ojca współczesnego, duńskiego wzornictwa. W projektach łączył nowoczesny funkcjonalizm  z duńską tradycją i elegancją. Dbał o  daleko posuniętą oszczędność formy. Dziś zachwycamy się głównie meblami zaprojektowanymi przez Jacobsena, ale większość jego dorobku to architektura. Wszystkie meble powstały jako jej uzupełnienie. Sam Jacobsen także mówił o sobie jako o architekcie. Podobno wręcz nie lubił, gdy mówiono o nim: "projektant".

Napisz opinię

Egg leather 5 Natural legendarny fotel Fritz Hansen

Egg leather 5 Natural legendarny fotel Fritz Hansen
Legendarny fotel Egg Natural 5 marki Fritz Hansen, zaprojektowany przez mistrza duńskiego designu Arne Jacobsena w wersji skórzanej.  Fotel Egg Natural 5 autorstwa Arne Jacobsena to arcydzieło duńskiego designu.    Fritz Hansen to ekskluzywna,...
    Jesteś robotem?

    Produkty powiązane

    30 Inne produkty w tek kategorii