Egg Lounge legendarny fotel Fritz Hansen

Arne Jacobsen

produkt wykonany na zamówienie

Legendarny fotel Egg marki Fritz Hansen, zaprojektowany przez mistrza duńskiego designu Arne Jacobsena. 

Fotel Egg autorstwa Arne Jacobsena to arcydzieło duńskiego designu. Jacobsen znalazł idealny kształt krzesła, eksperymentując w swoim garażu. Dziś krzesło Egg jest rozpoznawane na całym świecie jako jeden z triumfów legendarnej kariery Jacobsena i ikona skandynawskiego designu.

 

Fritz Hansen to ekskluzywna, międzynarodowa marka projektowa, której ponadczasowa kolekcja łączy światowej sławy klasyczne i współczesne meble jak fotel Egg.

Więcej szczegółów

32 343 zł

Zaprojektowany w 1958 roku przez duńskiego architekta i projektanta Arne Jacobsena, fotel Fritz Hansen Egg Lounge jest symbolem kultowego nowoczesnego wzornictwa mebli.

Arne Jacobsen zostawił po sobie spuściznę unikalnych dzieł, które są nadal pożądane. Jednym z takich elementów jest fotel Egg. "Jajo" nazwany tak ze względu na swój kształt, jest zakrzywione do wewnątrz, dzięki czemu zapewnia luksusowy komfort. Fotel oprócz swojego unikalnego kształtu jest również pionierem pod względem techniki użytej do jego wykonania. W 1958 roku, kiedy projektowano fotel, nigdy wcześniej nie stosowano pianki poliuretanowej do wykonania skorupy wewnętrznej.

Egg to nie tylko rzeźbiarski kształt, ale przede wszystkim fotel który tworzy ostoję wyjątkowego komfortu, podkreślając wagę relaksu i prywatności. 

Fotel Egg Fritz Hansen dostępne jest również w tapicerce skórzanej Egg leather 3, Egg leather 4, Egg leather 5.

Meble Fritza Hansena charakteryzują się niesamowitym kunsztem, unikalnym designem i nieodłącznym poczuciem najwyższej jakości.

Ekskluzywny fotel Egg Fritz Hansen 

Ekskluzywny fotel Egg Fritz Hansen

Stylowy fotel Egg Fritz Hansen - tapicerka z I przedziału cenowego

Stylowy fotel Egg Fritz Hansen tapicerka z I przedziału cenowego

Więcej informacji na temat fotela Egg dostępnych jest na stronie Fritz Hansen

szerokość 86 cm
głębokość 79 - 95 cm
wysokość 104 cm
wysokość siedziska 37 cm
stelaż ciemny
obrotowy tak
wysokość regulowana nie
regulacja oparcia tak, funkcja pochylania
gwarancja 5 - 10 lat (zapytaj o szczegóły)
marka Fritz Hansen
design Arne Jacobsen

Arne Jacobsen

Arne Jacobsen Arne Jacobsen (11.02.1902 – 24.03.1971) był jednym z najlepszych duńskich architektów i projektantów. Jest on w szczególności znany z tego, że rozwinął duński modernizm oraz z ogromnego wkładu w architektoniczny funkcjonalizm. Oprócz działań na polu architektury, był jednym z najważniejszych artystów, którzy przyczynili się do rozwoju duńskiego wzornictwa, szczególnie dzięki sukcesowi, jaki odniósł na całym świecie za sprawą swoich prostych ale efektownych projektów krzeseł.

Arne Jacobsen uznawany jest za ojca współczesnego, duńskiego wzornictwa. W projektach łączył nowoczesny funkcjonalizm  z duńską tradycją i elegancją. Dbał o  daleko posuniętą oszczędność formy. Dziś zachwycamy się głównie meblami zaprojektowanymi przez Jacobsena, ale większość jego dorobku to architektura. Wszystkie meble powstały jako jej uzupełnienie. Sam Jacobsen także mówił o sobie jako o architekcie. Podobno wręcz nie lubił, gdy mówiono o nim: "projektant".

Napisz opinię

Egg Lounge legendarny fotel Fritz Hansen

Egg Lounge legendarny fotel Fritz Hansen
Legendarny fotel Egg marki Fritz Hansen, zaprojektowany przez mistrza duńskiego designu Arne Jacobsena.  Fotel Egg autorstwa Arne Jacobsena to arcydzieło duńskiego designu. Jacobsen znalazł idealny kształt krzesła, eksperymentując w swoim garażu....
    Jesteś robotem?

    Produkty powiązane

    30 Inne produkty w tek kategorii