Dedal Shelf skandynawska półka ścienna Gubi

Mathieu Matégot

produkt wykonany na zamówienie

Regał ścienny z metalu marki Gubi. Design Mathieu Mategot.

Półka Dédal Mathieu Matégota jest wynikiem jego pasji do przełomowego i innowacyjnego łączenia rur metalowych z blachą perforowaną. Półka Dédal została zaprojektowana w 1955 roku i posiada zalety Rigitulle - twardość metalu oraz lekkość tkaniny. 

 

Gubi łączy zapomniane ikony przeszłości z przyszłością. Rezultatem jest wizjonerska kolekcja eleganckich mebli i oświetlenia, która obejmuje prawie 100 lat historii i jest sprzedawana na całym świecie. Gubi to dom projektowy dzięki któremu nowe reedycje klasycznych, ponadczasowych mebli są idealne do nowoczesnych wnętrz.

Więcej szczegółów

1 321 zł

Dedal Shelf skandynawska półka ścienna / regał duńskiej marki Gubi.

Niepowtarzalna kolekcja trójnożnych krzeseł, stołów, półek na książki oraz wieszaków stworzona przez Mathieu Mategot'a. Organiczne formy Mathieu Mategot'a i lekkość stwarzają poczucie radości i przełomowych i innowacyjnych technik, które wprowadził do estetyki. Mathieu Matégot był pierwszym projektantem, który łączył metalowe rury z blachą perforowaną. Jego projekty są ponadczasowe i klasyczne - dodadzą szyku każdemu wnętrzu. Kolekcja Mategot obejmuje krzesła, stoły, półki na książki oraz wieszaki.

Choć pozornie prosta, półka Dédal często składa się z kilku poziomów. Graficzne kształty pasują do siebie, a zgrupowane razem tworzą nowy projekt, niemal geometryczny wzór - zwłaszcza gdy półki są zestawione ze sobą.

Dedal Shelf regał Gubi Design Spichlerz 1

 

szerokość 90 cm
głębokość 19 cm
wysokość 49 cm
materiał stal
rodzaj wiszący
marka Gubi
design Mathieu Matégot

Mathieu Matégot

Mathieu MatégotMatehieu Matégot (1910 – 2001) był węgierskim projektantem i architektem. W 1931 roku po zakończeniu studiów w Budapeszcie na wydziale sztuki i architektury osiedlił się we Francji. Jako ochotnik w armii francuskiej, został pojmany, wolność odzyskał pod koniec 1944 roku. Po powrocie do domu zajął się produkcją ręcznie wykonywanych mebli. Podobnie jak wielu jego rówieśników Matégot podróżował po świecie w poszukiwaniu inspiracji. Tworzył szybko i z wyjątkową łatwością. Dla zapewnienia jakości produkcji własnych wzorów - Matégot założył dwa własne warsztaty - Société Matégot, jeden w Paryżu, a drugi w Casablance. Na początku lat 60-tych skupił się na projektowaniu gobelinów, za które zdobył międzynarodowe uznanie. Stworzył wiele klasycznych mebli wpisanych do historii światowego designu. Jego projekty - szczególnie te tworzone pod koniec lat 50-tych ubiegłego stulecia do dziś są ikoną designu. Prace Matégot należą do eksponatów będących w stałej ekspozycji w muzeum Vitra Design Museum.

Napisz opinię

Dedal Shelf skandynawska półka ścienna Gubi

Dedal Shelf skandynawska półka ścienna Gubi
Regał ścienny z metalu marki Gubi. Design Mathieu Mategot. Półka Dédal Mathieu Matégota jest wynikiem jego pasji do przełomowego i innowacyjnego łączenia rur metalowych z blachą perforowaną. Półka Dédal została zaprojektowana w 1955 roku i posiada...
    Jesteś robotem?

    21 Inne produkty w tek kategorii