Magis Proust ikona designu Magis

Alessandro Mendini

produkt wykonany na zamówienie (6 - 8 tygodni)

Ekstrawagancki i żartobliwie dramatyczny fotel Magis Proust autorstwa włoskiego projektanta Alessandro Mendiniego.

Oryginalnie fotel Proust został zaprojektowany dla Palazzo dei Diamanti w Ferrarze i od razu stał się ikoną designu XX wieku.

Magis to wybitny lider w świecie designu, ich produkty ucieleśniają magię współczesnego wzornictwa.

Włoska marka Magis od ponad 45 lat tworzy produkty designerskie do domów, biur i przestrzeni publicznych, jest wzorcem w świecie wnętrz. Współpracując ze światowej sławy projektantami, nadal tworzą kultowe dzieła, z których każdy ma własną historię do opowiedzenia i charakter do wyrażenia.

Więcej szczegółów

4 693 zł

Magis Proust design Alessandro Mendini, 2011.

Proust został zaprojektowany już w 1978 roku przez Alessandro Mendiniego i został ponownie wydany jako wersja outdoor przez firmę Magis w 2011 roku.

Fotel Proust Magis jest wykonany z polietylenu/plastiku i urzeka pomysłowym, barokowym wykorzystaniem form.

Proust fotel ikona designu Magis Design Spichlerz

szerokość 104 cm
głębokość 90 cm
wysokość 105 cm
wysokość siedziska 39 cm
wysokość podłokietników 67 cm
materiał tworzywo
do użytku zewnętrznego tak
możliwość sztaplowania nie
marka Magis
design Alessandro Mendini

Alessandro Mendini

Alessandro Mendini„Nie tylko my patrzymy na przedmioty, one też patrzą na nas” – mówi Alessandro Mendini. Nie tylko patrzą, ale i krzyczą – można dodać, kiedy oglądamy dorobek projektanta. W twórczości Mendiniego nie znajdziemy raczej obiektów neutralnych, wtapiających się w tło. Każdy z nich niesie jakieś przesłanie. Za ich formą, często krzykliwą i na granicy kiczu, kryje się namysł intelektualisty.

Bo Alessandro Mendini to jedna z ostatnich żyjących legend dizajnu – twórca i myśliciel w jednym. Urodzony w Mediolanie, tam ukończył politechnikę. Do poczatku lat 70. XX w. pracował w studio Nizzoli Associati, gdzie zdobył doświadczenie w projektowaniu, zarówno przedmiotów, jak i budynków. Był redaktorem najważniejszych włoskich magazynów, poświęconych architekturze: "Casabella", "Modo" czy "Domus". Jest też kuratorem wystaw, teoretykiem sztuki, autorem kilku książek.

Napisz opinię

Magis Proust ikona designu Magis

Magis Proust ikona designu Magis
Ekstrawagancki i żartobliwie dramatyczny fotel Magis Proust autorstwa włoskiego projektanta Alessandro Mendiniego. Oryginalnie fotel Proust został zaprojektowany dla Palazzo dei Diamanti w Ferrarze i od razu stał się ikoną designu XX wieku. Magis...
    Jesteś robotem?

    15 Inne produkty w tek kategorii