Oksen Lounge designerski fotel Fritz Hansen

Arne Jacobsen

produkt wykonany na zamówienie

Fotel obrotowy Oksen Lounge zaprojektowany przez legendę Arne Jacobsena w 1968 roku dla duńskiej marki Fritza Hansena.

Fotel Oksen posiada odważne, ostre linie, które kontrastują z wieloma wcześniejszymi projektami Arne Jacobsena, które charakteryzują się gładkimi, zaokrąglonymi, organicznymi kształtami.

Fritz Hansen to ekskluzywna, międzynarodowa marka projektowa, której ponadczasowa kolekcja łączy światowej sławy klasyczne i współczesne meble jak piękny fotel Oksen.

Więcej szczegółów

47 170 zł

Oksen Lounge efektowny fotel skandynawski duńskiej marki Fritz Hansen.

W przeciwieństwie do innych mebli Oksen nie został zaprojektowany do konkretnego projektu, ale był produktem pięciu lat eksperymentów. Fotelem Oksen, Arne Jacobsen zaskoczył koneserów designu na całym świecie, odchodząc od jego organicznej miękkiej rzeźbiarskiej formy i projektując największy i najbardziej charakterystyczny fotel. Oksen jest duży, odważny i potężny, co odzwierciedla jego imię oznaczające „byka”.

Fotel Oksen został zaprojektowany w najdrobniejszych szczegółach, nic nie pozostawiony przypadkowi, tył jest szyty ręcznie jak w przypadku fotela Egg.

Siedzisko fotela Oksen jest wyściełane pianką i mieszanką pierza i puchu, oparcie to natomiast formowana pianka poliuretanową.

Fotel wypoczynkowy Oksen oferowany jest w trzech różnych rodzajach skóry: Essential, (3 przedział cenowy), Aura (4 kategoria) i Grace (5 przedział). Podstawa 5-ramienna jest dostępna z aluminium malowanego proszkowo na czarno lub aluminium polerowanego. Podstawa obrotowa. 

Designerski fotel Oksen Fritz Hansen 

Designerski fotel Oksen Fritz Hansen

Seria Oksen to również pasujący podnóżek z podstawą 4-ramienną. Cena na zapytanie. Zapraszamy do kontaktu.

Cena fotela Oksen dotyczy tapicerki z III grupy cenowej.

ESSENTIAL tapicerka Fritz Hansen Design Spichlerz

Futurystyczny fotel Oksen lounge Fritz Hansen dostępny jest w szerokiej gamie tkanin i kolorów, opracuj własny aby wkomponować go do swojej przestrzeni. 

Chętnie przygotujemy dla Państwa indywidualną konfigurację dopasowaną do wystroju wnętrza. 

Po więcej informacji zapraszamy na stronę Fritz Hansen lub do kontaktu z naszym sklepem.

szerokość 101 cm
głębokość 87 cm
wysokość 115 cm
wysokość siedziska 43 cm
wysokość podłokietników 58 cm
marka Fritz Hansen
design Arne Jacobsen

Arne Jacobsen

Arne Jacobsen Arne Jacobsen (11.02.1902 – 24.03.1971) był jednym z najlepszych duńskich architektów i projektantów. Jest on w szczególności znany z tego, że rozwinął duński modernizm oraz z ogromnego wkładu w architektoniczny funkcjonalizm. Oprócz działań na polu architektury, był jednym z najważniejszych artystów, którzy przyczynili się do rozwoju duńskiego wzornictwa, szczególnie dzięki sukcesowi, jaki odniósł na całym świecie za sprawą swoich prostych ale efektownych projektów krzeseł.

Arne Jacobsen uznawany jest za ojca współczesnego, duńskiego wzornictwa. W projektach łączył nowoczesny funkcjonalizm  z duńską tradycją i elegancją. Dbał o  daleko posuniętą oszczędność formy. Dziś zachwycamy się głównie meblami zaprojektowanymi przez Jacobsena, ale większość jego dorobku to architektura. Wszystkie meble powstały jako jej uzupełnienie. Sam Jacobsen także mówił o sobie jako o architekcie. Podobno wręcz nie lubił, gdy mówiono o nim: "projektant".

Napisz opinię

Oksen Lounge designerski fotel Fritz Hansen

Oksen Lounge designerski fotel Fritz Hansen
Fotel obrotowy Oksen Lounge zaprojektowany przez legendę Arne Jacobsena w 1968 roku dla duńskiej marki Fritza Hansena. Fotel Oksen posiada odważne, ostre linie, które kontrastują z wieloma wcześniejszymi projektami Arne Jacobsena, które...
    Jesteś robotem?

    30 Inne produkty w tek kategorii