Copacabana Lounge rzeźbiarski skandynawski fotel Gubi

Mathieu Matégot

produkt wykonany na zamówienie

Fotel Copacabana Lounge  marki Gubi został zaprojektowany w 1955 roku przez przez Mathieu Matégota, uosabia nostalgiczną, ale współczesną ekspresję.

Stylowy i rzeźbiarski piękny fotel wypoczynkowe Copacabana wyróżnia się niezwykłą formą i perfekcyjnym wykonaniem.

 

Gubi łączy zapomniane ikony przeszłości z przyszłością. Rezultatem jest wizjonerska kolekcja eleganckich mebli i oświetlenia, która obejmuje prawie 100 lat historii i jest sprzedawana na całym świecie. Gubi to dom projektowy dzięki któremu nowe reedycje klasycznych, ponadczasowych mebli są idealne do nowoczesnych wnętrz.

Więcej szczegółów

5 299 zł

Copacabana Lounge rzeźbiarski skandynawski fotel duńskiej marki Gubi.

Specjalnie wyselekcjonowany z trwałych materiałów i obity luksusową tapicerką, zapewnia najwyższy komfort, jednocześnie dostosowując się do szerokiej gamy współczesnych wnętrz. 

Urzekający fotel Copacabana, doda charakteru i uroku Twojemu domowi, idealnie sprawdzi się w salonie.

Gubi krzesło Copacabana Design Spichlerz wymiary

szerokość 65 cm
głębokość 85 cm
wysokość 70 cm
głębokość siedziska 65 cm
wysokość siedziska 43 cm
waga 13,6 kg
stelaż stal
marka Gubi
design Mathieu Matégot

Mathieu Matégot

Mathieu MatégotMatehieu Matégot (1910 – 2001) był węgierskim projektantem i architektem. W 1931 roku po zakończeniu studiów w Budapeszcie na wydziale sztuki i architektury osiedlił się we Francji. Jako ochotnik w armii francuskiej, został pojmany, wolność odzyskał pod koniec 1944 roku. Po powrocie do domu zajął się produkcją ręcznie wykonywanych mebli. Podobnie jak wielu jego rówieśników Matégot podróżował po świecie w poszukiwaniu inspiracji. Tworzył szybko i z wyjątkową łatwością. Dla zapewnienia jakości produkcji własnych wzorów - Matégot założył dwa własne warsztaty - Société Matégot, jeden w Paryżu, a drugi w Casablance. Na początku lat 60-tych skupił się na projektowaniu gobelinów, za które zdobył międzynarodowe uznanie. Stworzył wiele klasycznych mebli wpisanych do historii światowego designu. Jego projekty - szczególnie te tworzone pod koniec lat 50-tych ubiegłego stulecia do dziś są ikoną designu. Prace Matégot należą do eksponatów będących w stałej ekspozycji w muzeum Vitra Design Museum.

Napisz opinię

Copacabana Lounge rzeźbiarski skandynawski fotel Gubi

Copacabana Lounge rzeźbiarski skandynawski fotel Gubi
Fotel Copacabana Lounge  marki Gubi został zaprojektowany w 1955 roku przez przez Mathieu Matégota, uosabia nostalgiczną, ale współczesną ekspresję. Stylowy i rzeźbiarski piękny fotel wypoczynkowe Copacabana wyróżnia się niezwykłą formą i...
    Jesteś robotem?

    Produkty powiązane

    30 Inne produkty w tek kategorii