GT Lounge elegancki fotel skandynawski Gubi

Greta Grossman

produkt wykonany na zamówienie

GT Lounge został zaprojektowany przez Gretę M. Grossman w 1949 roku dla marki Gubi.

GT Lounge to ikona eleganckiego, funkcjonalnego, ponadczasowego skandynawskiego designu. 

 

Gubi łączy zapomniane ikony przeszłości z przyszłością. Rezultatem jest wizjonerska kolekcja eleganckich mebli i oświetlenia, która obejmuje prawie 100 lat historii i jest sprzedawana na całym świecie. Gubi to dom projektowy dzięki któremu nowe reedycje klasycznych, ponadczasowych mebli są idealne do nowoczesnych wnętrz.

Więcej szczegółów

7 829 zł

GT Lounge elegancki fotel skandynawski duńskiej marki Gubi.

Szwedzka projektantka Grossman jest pamiętana z długiej i znakomitej kariery w świecie zdominowanym wówczas przez mężczyzn. Wiele jej dzieł z połowy XX wieku można dziś oglądać w muzeach sztuki na całym świecie, w tym w MoMA w Nowym Jorku i Muzeum Narodowym w Sztokholmie.

Fotel posiada solidne oparcie i siedzisko z wygodnymi poduszkami. Fotel stoi na stelażu, którego nogi typu "spinka do włosów" wykonane są z rurek stalowych z plastikowymi nakładkami.

Fotel GT Lounge można umieścić w biurze lub w salonie, aby stworzyć odważną, bezkompromisową deklarację swojego stylu.

Cena dotyczy fotela GT Lounge w tapicerce z I grupy cenowej, po więcej informacji zapraszamy do kontaktu.

Gubi fotel GT Lounge Chair Design Spichlerz wymiary

szerokość 70 cm
głębokość 82 cm
wysokość 66,5 cm
wysokość siedziska 40 cm
waga 12,6 kg
stelaż stal
marka Gubi
design Greta M. Grossman

Greta Grossman

Greta GrossmanGrossman (1906-1999) była pod wielkim wpływem europejskiego modernizmu, który został sprowadzony do USA przez wpływowych architektów, takich jak Walter Gropius i Mies van der Rohe. Grossman z kolei, odgrywała znaczącą rolę w zdefiniowaniu estetyki „połowowiecznej” modernistycznej Kalifornii. Chociaż szwedzkiego pochodzenia projektantka i architektka projektowała dla kilku przedsiębiorstw podczas lat 30-tych, 40-tych i 50-tych, to znalezienie oryginalnych szczątków jej pracy dzisiaj jest prawie nie możliwe. Jej meble wraz z zaprojektowanymi przez nią domami, były często niestandardowe lub produkowane w liczbach wyjątkowo małych.

Najbardziej kultowymi produktami projektu Grety Grossman były lampy Gräshoppa i Cobra. Kultowa lampa Gräshoppa była produkowana po raz pierwszy w 1947 i 1950 r., Cobra ze swoim zwierzęcym magnetyzmem wygrała Good Design Award i następnie wystawiona na Good Design Show w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Przygoda jest kontynuowana wraz ze wznowieniem jednych z najbardziej znanych projektów mebli Grossman z jej serii- 62, zaprojektowanych w 1952 r. i tak nazwanych, ponieważ projekty zostały uznane za wyprzedzające swój czas o 10 lat. Wszystko w nich jest wyjątkowe w lekkości i elegancji formy, asymetrycznym liniom.

Dziś, produkty projektu Grossman są wysoce kolekcjonerskie oraz sprzedawane na aukcjach na całym świecie.

Napisz opinię

GT Lounge elegancki fotel skandynawski Gubi

GT Lounge elegancki fotel skandynawski Gubi
GT Lounge został zaprojektowany przez Gretę M. Grossman w 1949 roku dla marki Gubi. GT Lounge to ikona eleganckiego, funkcjonalnego, ponadczasowego skandynawskiego designu.    Gubi łączy zapomniane ikony przeszłości z przyszłością. Rezultatem jest...
    Jesteś robotem?

    30 Inne produkty w tek kategorii