Falkland 53 lampa wisząca Artemide

Bruno Munari

produkt na zamówienie (5 - 8 tygodni)

Designerska lampa wisząca Falkland włoskiej marki Danese Milano zaprojektowana w 1964 r. przez Bruno Munariego. Danese Milano i Artemide połączyły siły i obecnie lampa występuje pod logiem drugiej z wymienionych włoskich marek.

Klosz lampy Falkland jest wykonany z białej tkaniny naciągniętej na okręgach z aluminium. Lampa Falkland to przykład idealnej formy według Munariego: prostota, wydajność, mały gabaryt przechowywania i maksymalny efekt.

 

Produkty marki Artemide przekonują zarówno jako lampy do wnętrz mieszkalnych, jako lampy do użytku zewnętrznego i konsekwentnie stają się klasykami designu.

Więcej szczegółów

957 zł

Lampa wisząca Falkland Danese Milano włoskiej marki Artemide.

Historia Danese Milano to opowieść o kulturze materialnej, proponowanych funkcjach, dyskretnej pedagogice i praktycznym pięknie. Od momentu powstania w latach pięćdziesiątych Danese Milano jest firmą, która wnosi nową wartość między człowiekiem a przestrzenią, gdzie projekty naznaczone są poezją. Ładunek poetycki, zabawa językowa, wyrafinowanie materiałów wyrażają ducha czasu za pomocą form i intuicji w wyrobach Danese Milano.

Falkland to lampa o spontanicznym kształcie, który został osiągnięty dzięki kontrastującym siłom jej elementów: naprężeniu rozciągniętej rury z drobno tkanej tkaniny i wadze siedmiu różnych rozmiarów metalowych pierścieni. Pojedyncza żarówka i aluminiowy odbłyśnik oświetlają krzywizny tkaniny.

 

Lampa Falkland jest dostępna w trzech wymiarach i w wersji podłogowej.

 

Lampa Danese Milano Falkland Sospensione wymiary

średnica 40 cm
wysokość klosza 53 cm
długość przewodu max 200 cm
żródło max. 52W, E27
materiał tkanina, aluminium
marka Danese Milano
design Bruno Munari

Falkland modele 3D

Modele 3D lampy wiszącej Falkland 53 i Falkland 165 włoskiej marki Danese Milano.

Pobierz (827.18k)

Napisz opinię

Falkland 53 lampa wisząca Artemide

Falkland 53 lampa wisząca Artemide
Designerska lampa wisząca Falkland włoskiej marki Danese Milano zaprojektowana w 1964 r. przez Bruno Munariego. Danese Milano i Artemide połączyły siły i obecnie lampa występuje pod logiem drugiej z wymienionych włoskich marek. Klosz lampy...
    Jesteś robotem?

    Produkty powiązane

    30 Inne produkty w tek kategorii