Grashoppa Pendant elegancka lampa wisząca Gubi

Greta Grossman

produkt wykonany na zamówienie

Lampa wisząca Grashoppa Pendant duńskiej marki Gubi. Design Greta M. Grossman.

Zwieszona z sufitu lampa wnosi modernistyczny styl i klasyczną elegancję do każdego wystroju i doskonale pasuje do blatu kuchennego lub stołu w jadalni.

 

Gubi łączy zapomniane ikony przeszłości z przyszłością. Rezultatem jest wizjonerska kolekcja eleganckich mebli i oświetlenia, która obejmuje prawie 100 lat historii i jest sprzedawana na całym świecie. Gubi to dom projektowy dzięki któremu nowe reedycje klasycznych, ponadczasowych mebli są idealne do nowoczesnych wnętrz.

Więcej szczegółów

1 718 zł

Grashoppa Pendant to reinterpretacja kultowej lampy podłogowej Grashoppa, zaprojektowanej po raz pierwszy w 1947 roku.

Lampa wisząca Gräshoppa wyłoniła się z oryginalnego projektu lampy Grety M. Grossman z 1947 roku, wykorzystując charakterystyczny stalowy klosz, który z powodzeniem łączy lekkość i funkcjonalność w nowoczesny, a jednocześnie organiczny charakter. Kapryśny język projektowania jest charakterystyczny dla dzieł Grossman i jest silnie identyfikowany w całej jej kolekcji.

Dostępne kolory lampy Grashoppa Pendant 

Grashoppa lapmpa wisząca Gubi kolory Design Spichlerz

średnica 15 cm
wysokość 39,5 cm
długość przewodu 250 cm
żródło max 1x 30W, E14 (halogen)
marka Gubi
design Greta M. Grossman

Greta Grossman

Greta GrossmanGrossman (1906-1999) była pod wielkim wpływem europejskiego modernizmu, który został sprowadzony do USA przez wpływowych architektów, takich jak Walter Gropius i Mies van der Rohe. Grossman z kolei, odgrywała znaczącą rolę w zdefiniowaniu estetyki „połowowiecznej” modernistycznej Kalifornii. Chociaż szwedzkiego pochodzenia projektantka i architektka projektowała dla kilku przedsiębiorstw podczas lat 30-tych, 40-tych i 50-tych, to znalezienie oryginalnych szczątków jej pracy dzisiaj jest prawie nie możliwe. Jej meble wraz z zaprojektowanymi przez nią domami, były często niestandardowe lub produkowane w liczbach wyjątkowo małych.

Najbardziej kultowymi produktami projektu Grety Grossman były lampy Gräshoppa i Cobra. Kultowa lampa Gräshoppa była produkowana po raz pierwszy w 1947 i 1950 r., Cobra ze swoim zwierzęcym magnetyzmem wygrała Good Design Award i następnie wystawiona na Good Design Show w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Przygoda jest kontynuowana wraz ze wznowieniem jednych z najbardziej znanych projektów mebli Grossman z jej serii- 62, zaprojektowanych w 1952 r. i tak nazwanych, ponieważ projekty zostały uznane za wyprzedzające swój czas o 10 lat. Wszystko w nich jest wyjątkowe w lekkości i elegancji formy, asymetrycznym liniom.

Dziś, produkty projektu Grossman są wysoce kolekcjonerskie oraz sprzedawane na aukcjach na całym świecie.

Napisz opinię

Grashoppa Pendant elegancka lampa wisząca Gubi

Grashoppa Pendant elegancka lampa wisząca Gubi
Lampa wisząca Grashoppa Pendant duńskiej marki Gubi. Design Greta M. Grossman. Zwieszona z sufitu lampa wnosi modernistyczny styl i klasyczną elegancję do każdego wystroju i doskonale pasuje do blatu kuchennego lub stołu w jadalni.   Gubi łączy...
    Jesteś robotem?

    Produkty powiązane

    30 Inne produkty w tek kategorii