Pedrera PD5 lampa wisząca | Gubi | Design Spichlerz kliknij aby powiększyć

Pedrera ANA Pendant minimalistyczna lampa wisząca Gubi

Barba Corsini & Joaquim Ruiz Millet

produkt wykonany na zamówienie

Lampa wisząca Pedrera ANA Pendant z 1955 roku duńskiej marki Gubi. Design Barba Corsini & Joaquim Ruiz Millet.

Majestatyczna kolekcja lamp zaprojektowanych przez wybitnego projektanta Corsini'ego i jego ucznia Millet'a. Zainspirowani przez słynną budowlę "La Pedrera" stworzyli jedyne w swoim rodzaju oprawy wykonane z perforowanego metalu.

 

Gubi łączy zapomniane ikony przeszłości z przyszłością. Rezultatem jest wizjonerska kolekcja eleganckich mebli i oświetlenia, która obejmuje prawie 100 lat historii i jest sprzedawana na całym świecie. Gubi to dom projektowy dzięki któremu nowe reedycje klasycznych, ponadczasowych mebli są idealne do nowoczesnych wnętrz.

Więcej szczegółów

1 626 zł 1 626 zł

Pedrera ANA Pendant minimalistyczna, skandynawska lampa wisząca duńskiej marki Gubi.

Majestatyczna kolekcja lamp zaprojektowanych przez wybitnego projektanta Corsini'ego i jego ucznia Millet'a. Zainspirowani przez słynną budowlę "La Pedrera" stworzyli jedyne w swoim rodzaju oprawy wykonane z perforowanego metalu. Natchnieniem dla wyglądu abażuru został komin znajdujący się na tymże budynku. Podstawę lampy natomiast oparto na stylistyce sklepienia. Potężna prostota miesza się zarówno z nowoczesnym klimatem jak i z klasyką godną najpiękniejszych realizacji.

Minimalizm w lampie Pedrera miesza się zarówno z nowoczesnym klimatem jak i z klasyką godną najpiękniejszych realizacji.

W 1991 roku Joaquim Ruiz Millet podczas remontu w La Pedrera, odkrył piękno wielkiej lampy podłogowej (PD2) i uratował ją od wyrzucenia do kosza na śmieci. Wtedy właśnie skontaktował się z projektantem Corsini'm w celu wznowienia oryginalnych wzorów z 1955 roku. Kolekcja Pedrera obejmuje lampy biurkowe, podłogowe, wiszące oraz stolik do kawy.

Nowoczesny design Pedrery sprawia, że ​​lampa jest bardzo elegancka i idealnie spełnia wymagania dotyczące pośredniego, rozproszonego oświetlenia zarówno nad stołem jaki i barem. 

Wewnętrzny dyfuzor wykonany jest z białego polietylenu, a jego powierzchnia zewnętrzna przypomina tkaninę.

średnica 20 cm
wysokość 63 cm
długość przewodu 200 cm
żródło 1x max 42W, E27 (halogen)
materiał stal
marka Gubi
design Barba Corsini & Joaquim Ruiz Millet

Barba Corsini & Joaquim Ruiz Millet

Barba Corsini był czołowym architektem, który zdobywał międzynarodowe pochwały dzięki swojemu projektowi "La Pedrera". Corsini był pod silnym wpływem dwojga architektów: niemieckiego Miesa van der Rohe i amerykańskiego Franka Lloyda Wrighta. Miał również duże zamiłowanie do fińskiej architektury, którą uważa się za jedną z najlepszych w Europie ze względu na potężną prostotę konstrukcji. "Potężna prostota" jest najlepszym określeniem stylu projektanta.

 

Joaquim Ruiz Millet właściciel galerii w Barcelonie, kurator wystawy i redaktor książek i przedmiotów projektowych. Podczas remontu w 1991 roku w La Pedrera, odkrył piękno wielkiej lampy podłogowej (PD2) i uratował ją od wyrzucenia do kosza na śmieci. Wtedy właśnie skontaktował się z Corsini'm w celu wznowienia oryginalnych wzorów z 1955 roku.

Napisz opinię

Pedrera ANA Pendant minimalistyczna lampa wisząca Gubi

Pedrera ANA Pendant minimalistyczna lampa wisząca Gubi
Lampa wisząca Pedrera ANA Pendant z 1955 roku duńskiej marki Gubi. Design Barba Corsini & Joaquim Ruiz Millet. Majestatyczna kolekcja lamp zaprojektowanych przez wybitnego projektanta Corsini'ego i jego ucznia Millet'a. Zainspirowani przez...
    Jesteś robotem?

    Produkty powiązane

    30 Inne produkty w tek kategorii