Mayor AJ6 z 1939 r. modernistyczna sofa skandynawska &Tradition

Arne Jacobsen

produkt wykonany na zamówienie (6 - 8 tygodni)

Dwuosobowa sofa Mayor AJ marki &Tradtion, mocno skupiona na komforcie i użyteczności, została stworzona przez duńskie ikony designu, Arne Jacobsen i Flemming Lassen. 

W 1939 roku Arne Jacobsen i Flemming Lassen wygrali otwarty konkurs na projekt nowego ratusza, nowej biblioteki i teatru w Søllerød (Rudersdal). Dla ratusza zaprojektowali salę weselną z towarzyszącymi jej meblami - w tym sofą w poczekalni, w której para może usiąść przed ślubem. 

Oddając hołd duńskiemu dziedzictwu wzorniczemu, &Tradition łączy tradycję i nowoczesność, tworząc meble, oświetlenie i elementy wyposażenia wnętrz o ponadczasowym wyglądzie.

Więcej szczegółów

17 591 zł

Mayor AJ6 z 1939 r. modernistyczna sofa skandynawska &Tradition.

Oryginalnie zaprojektowana dla ratusza w Søllerød, zbudowana w 1939 r., Sofa Mayor AJ6 szczyci się minimalistycznym i modernistycznym designem. Eleganckie linie i przejrzysta sylwetka sofy nadają jej rzeźbiarski charakter, podczas gdy wysokie pionowe oparcie i boki dają poczucie bezpieczeństwa i prywatności. Sofa Mayor, idealna do przedpokoju lub otwartej przestrzeni mieszkalnej, zapewnia zarówno styl, jak i funkcjonalność, z których ten duet jest najbardziej znany. 

Sofa Mayor zdobyła nagrodę za „Best Reissue” w prestiżowym konkursie Wallpaper Design Awards w 2013 roku.

Zaprojektowana z myślą o uroczystym charakterze, wygląd sofy ukształtowano z wysokimi pionowymi oparciami i bokami.

Sofa idealnie pasuje zarówno do nowoczesnych domów, jak i miejsc pracy, gdzie ważnymi parametrami są jakość i design.

Cena dotyczy sofy z tapicerką w I przedziale cenowym: Canvas, Linara, Remix, Re-Wool

szerokość 138 cm
głębokość 62 cm
głębokość siedziska 50 cm
wysokość siedziska 43 cm
waga 45 kg
marka &Tradition
design Arne Jacobsen

Arne Jacobsen

Arne Jacobsen Arne Jacobsen (11.02.1902 – 24.03.1971) był jednym z najlepszych duńskich architektów i projektantów. Jest on w szczególności znany z tego, że rozwinął duński modernizm oraz z ogromnego wkładu w architektoniczny funkcjonalizm. Oprócz działań na polu architektury, był jednym z najważniejszych artystów, którzy przyczynili się do rozwoju duńskiego wzornictwa, szczególnie dzięki sukcesowi, jaki odniósł na całym świecie za sprawą swoich prostych ale efektownych projektów krzeseł.

Arne Jacobsen uznawany jest za ojca współczesnego, duńskiego wzornictwa. W projektach łączył nowoczesny funkcjonalizm  z duńską tradycją i elegancją. Dbał o  daleko posuniętą oszczędność formy. Dziś zachwycamy się głównie meblami zaprojektowanymi przez Jacobsena, ale większość jego dorobku to architektura. Wszystkie meble powstały jako jej uzupełnienie. Sam Jacobsen także mówił o sobie jako o architekcie. Podobno wręcz nie lubił, gdy mówiono o nim: "projektant".

Napisz opinię

Mayor AJ6 z 1939 r. modernistyczna sofa skandynawska &Tradition

Mayor AJ6 z 1939 r. modernistyczna sofa skandynawska &Tradition
Dwuosobowa sofa Mayor AJ marki &Tradtion, mocno skupiona na komforcie i użyteczności, została stworzona przez duńskie ikony designu, Arne Jacobsen i Flemming Lassen.  W 1939 roku Arne Jacobsen i Flemming Lassen wygrali otwarty konkurs na...
    Jesteś robotem?

    Produkty powiązane

    30 Inne produkty w tek kategorii