Mayor AJ5 z 1939 r. modernistyczna sofa skandynawska &Tradition

Arne Jacobsen

produkt wykonany na zamówienie (6 - 8 tygodni)

Designerska skandynawska sofa Mayor AJ5 marki &Tradition, zaprojektowana przez Arne Jacobsen & Flemming Lassen w 1939 r.

W 1939 roku Arne Jacobsen i Flemming Lassen wygrali otwarty konkurs na projekt nowego ratusza, nowej biblioteki i teatru w Søllerød (Rudersdal). Dla ratusza zaprojektowali salę weselną z towarzyszącymi jej meblami - w tym sofą w poczekalni, w której para może usiąść przed ślubem. 

Oddając hołd duńskiemu dziedzictwu wzorniczemu, &Tradition łączy tradycję i nowoczesność, tworząc meble, oświetlenie i elementy wyposażenia wnętrz o ponadczasowym wyglądzie.

Więcej szczegółów

20 525 zł

Duńska ikona designu Mayor Sofa marki &Tradtion zaprojektowana przez mistrza Arne Jacobsen.

Sofa została przetestowana pod kątem wytrzymałości, trwałości i bezpieczeństwa zgodnie z normą EN 15373.

Zaprojektowana z myślą o uroczystym charakterze, wygląd sofy ukształtowano z wysokim pionowym oparciem i bokami.

Ten modernistyczny projekt ma ramę z litego dębu, tapicerkę jest zwarta, ale ma luźne poduszki - tworząc bardziej zrelaksowany element. Jacobsen i Lassen chcieli przyjąć bardziej ludzkie podejście do modernizmu i mocno skupili się na komforcie i żywotności. Sofa Mayor zdobyła nagrodę za „Best Reissue” w prestiżowym konkursie Wallpaper Design Awards w 2013 roku.

Sofa idealnie pasuje zarówno do nowoczesnych domów, jak i miejsc pracy, gdzie ważnymi parametrami są jakość i design.

 

Cena dotyczy sofy z tapicerką w I przedziale cenowym: Canvas, Linara, Remix, Re-Wool

szerokość 200 cm
głębokość 62 cm
wysokość 82 cm
wysokość siedziska 44 cm
funkcja spania nie
marka &Tradition
design Arne Jacobsen

Arne Jacobsen

Arne Jacobsen Arne Jacobsen (11.02.1902 – 24.03.1971) był jednym z najlepszych duńskich architektów i projektantów. Jest on w szczególności znany z tego, że rozwinął duński modernizm oraz z ogromnego wkładu w architektoniczny funkcjonalizm. Oprócz działań na polu architektury, był jednym z najważniejszych artystów, którzy przyczynili się do rozwoju duńskiego wzornictwa, szczególnie dzięki sukcesowi, jaki odniósł na całym świecie za sprawą swoich prostych ale efektownych projektów krzeseł.

Arne Jacobsen uznawany jest za ojca współczesnego, duńskiego wzornictwa. W projektach łączył nowoczesny funkcjonalizm  z duńską tradycją i elegancją. Dbał o  daleko posuniętą oszczędność formy. Dziś zachwycamy się głównie meblami zaprojektowanymi przez Jacobsena, ale większość jego dorobku to architektura. Wszystkie meble powstały jako jej uzupełnienie. Sam Jacobsen także mówił o sobie jako o architekcie. Podobno wręcz nie lubił, gdy mówiono o nim: "projektant".

Napisz opinię

Mayor AJ5 z 1939 r. modernistyczna sofa skandynawska &Tradition

Mayor AJ5 z 1939 r. modernistyczna sofa skandynawska &Tradition
Designerska skandynawska sofa Mayor AJ5 marki &Tradition, zaprojektowana przez Arne Jacobsen & Flemming Lassen w 1939 r. W 1939 roku Arne Jacobsen i Flemming Lassen wygrali otwarty konkurs na projekt nowego ratusza, nowej biblioteki i...
    Jesteś robotem?

    Produkty powiązane

    30 Inne produkty w tek kategorii