Swan Sofa ikona duńskiego designu Fritz Hansen

Arne Jacobsen

produkt wykonany na zamówienie

Sofa Swan została zaprojektowana w 1958 roku przez ikonę Arne Jacobsena, teraz w nowoczesnej odsłonie wprowadzona przez Fritza Hansen.

Projekt nie zawiera prostych linii, dzięki czemu wygląda organicznie i miękko pomimo swojej prostoty i silnego wyglądu architektonicznego.

 

Fritz Hansen to ekskluzywna, międzynarodowa marka projektowa, której ponadczasowa kolekcja łączy światowej sławy klasyczne i współczesne meble, oświetlenie i akcesoria.

Więcej szczegółów

35 161 zł

Swan Sofa to ikona duńskiego designu skandynawskiej marki Fritz Hansen.

Dwuosobowa sofa Swan, będąca częścią kultowej kolekcji, wraz z fotelm Swan Lounge została pierwotnie zaprojektowane dla hotelu SAS Royal w Kopenhadze.

Dwuosobowa sofa Swan uosabia typową elegancję i wdzięk łabędzia poprzez delikatną formę i prostą podstawę. Nie posiadając prostych linii, zamaszyste krzywizny sofy pomagają uosabiać przyjazne i kojące uczucia, jednocześnie tworząc naprawdę wyjątkową sylwetkę. Najwyższej jakości tapicerka dodatkowo podkreśla delikatne kąty, które charakteryzują ten ponadczasowy mebel.

Sofa Swan jest uważana za prawdziwy klasyk mebli. Kultowy design sofy z zamaszystymi krzywiznami, które natychmiast przywodzą na myśl elegancję i piękno łabędzia, dodaje wyrafinowania każdej przestrzeni. 

Swan sofa Fritz Hansen od Design Spichlerz wymiary

Cena dotyczy sofy w tapicerce z I grupy cenowej.

Tapicerka:

Swan sofa Fritz Hansen od Design Spichlerz tapicerka

szerokość 144 cm
głębokość 74 cm
wysokość 79 cm
wysokość siedziska 40 cm
wysokość podłokietników 58 cm
rozkładany nie
funkcja spania nie
marka Fritz Hansen
design Arne Jacobsen

Arne Jacobsen

Arne Jacobsen Arne Jacobsen (11.02.1902 – 24.03.1971) był jednym z najlepszych duńskich architektów i projektantów. Jest on w szczególności znany z tego, że rozwinął duński modernizm oraz z ogromnego wkładu w architektoniczny funkcjonalizm. Oprócz działań na polu architektury, był jednym z najważniejszych artystów, którzy przyczynili się do rozwoju duńskiego wzornictwa, szczególnie dzięki sukcesowi, jaki odniósł na całym świecie za sprawą swoich prostych ale efektownych projektów krzeseł.

Arne Jacobsen uznawany jest za ojca współczesnego, duńskiego wzornictwa. W projektach łączył nowoczesny funkcjonalizm  z duńską tradycją i elegancją. Dbał o  daleko posuniętą oszczędność formy. Dziś zachwycamy się głównie meblami zaprojektowanymi przez Jacobsena, ale większość jego dorobku to architektura. Wszystkie meble powstały jako jej uzupełnienie. Sam Jacobsen także mówił o sobie jako o architekcie. Podobno wręcz nie lubił, gdy mówiono o nim: "projektant".

Napisz opinię

Swan Sofa ikona duńskiego designu Fritz Hansen

Swan Sofa ikona duńskiego designu Fritz Hansen
Sofa Swan została zaprojektowana w 1958 roku przez ikonę Arne Jacobsena, teraz w nowoczesnej odsłonie wprowadzona przez Fritza Hansen. Projekt nie zawiera prostych linii, dzięki czemu wygląda organicznie i miękko pomimo swojej prostoty i silnego...
    Jesteś robotem?

    Produkty powiązane

    30 Inne produkty w tek kategorii