Swan lounge chair leather ekskluzywny fotel Fritz Hansen

Arne Jacobsen

produkt wykonany na zamówienie

Fotel Swan lounge chair leather Fritz Hansen został zaprojektowany dla hotelu SAS Royal w Kopenhadze w 1958 roku przez ikonę designu Arne Jacobsena. 

Fotel Swan leather nie zawiera prostych linii, dzięki czemu wygląda organicznie i miękko pomimo swojej prostoty i silnego wyglądu architektonicznego.

Fritz Hansen to ekskluzywna, międzynarodowa marka projektowa, której ponadczasowa kolekcja łączy światowej sławy klasyczne i współczesne meble jak fotel Swan lounge chair leather.

Więcej szczegółów

27 852 zł

Swan lounge chair leather ekskluzywny fotel obrotowy duńskiej marki Fritz Hansen.

Fotel Swan leather został zaprojektowany do salonów i hoteli, a jego wyrafinowany wyraz tworzy bardzo wygodną, ​​przestrzeń do siedzenia. Śmiałe krzywizny Swan lounge chair przebiły się przez formę liniowych mebli projektowanych w latach pięćdziesiątych i od tego czasu stał się klasycznym wzornictwem z natychmiast rozpoznawalną, rzeźbiarską sylwetką. 

Ponadczasowy projekt Swan leather po raz pierwszy pojawił się w garażu Jacobsena w Klampenborg w 1958 roku i od tego czasu jest produkowany przez Fritza Hansena.

Fotel o trwałej konstrukcji z rur poliuretanowych, aluminiowych i stalowych.

Fotel Swan leather dostępny jest również w tapicerce materiałowej Swan lounge chair, a wraz z sofą Swan jest częścią kultowej kolekcji Fritz Hansen. 

Kultowy design fotela Swan leather z zamaszystymi krzywiznami, które natychmiast przywodzą na myśl elegancję i piękno łabędzia, dodaje wyrafinowania każdej przestrzeni. 

Designerski fotel Swan lounge chair leather jest uważana za prawdziwy klasyk mebli

Designerski fotel Swan lounge chair leather jest uważana za prawdziwy klasyk mebli

Kultowy fotel Swan Fritz Hansen, cena dotyczy fotela w tapicerce skórzanej z III przedziału cenowego

Kultowy fotel Swan Fritz Hansen cena dotyczy fotela w tapicerce skórzanej z III przedziału cenowego

Ekskluzywny fotel Swan lounge chair leather Fritz Hansen dostępny jest w szerokiej gamie kolorów, opracuj własny aby wkomponować go do swojej przestrzeni. 

Chętnie przygotujemy dla Państwa indywidualną konfigurację dopasowaną do wystroju wnętrza. 

Po więcej informacji na temat Swan fotel lounge chair leather zapraszamy na stronę Fritz Hansen lub do kontaktu z naszym sklepem.

szerokość 74 cm
głębokość 68 cm
wysokość 77 cm
wysokość siedziska 40 cm
wysokość podłokietników 58 cm
marka Fritz Hansen
design Arne Jacobsen

Arne Jacobsen

Arne Jacobsen Arne Jacobsen (11.02.1902 – 24.03.1971) był jednym z najlepszych duńskich architektów i projektantów. Jest on w szczególności znany z tego, że rozwinął duński modernizm oraz z ogromnego wkładu w architektoniczny funkcjonalizm. Oprócz działań na polu architektury, był jednym z najważniejszych artystów, którzy przyczynili się do rozwoju duńskiego wzornictwa, szczególnie dzięki sukcesowi, jaki odniósł na całym świecie za sprawą swoich prostych ale efektownych projektów krzeseł.

Arne Jacobsen uznawany jest za ojca współczesnego, duńskiego wzornictwa. W projektach łączył nowoczesny funkcjonalizm  z duńską tradycją i elegancją. Dbał o  daleko posuniętą oszczędność formy. Dziś zachwycamy się głównie meblami zaprojektowanymi przez Jacobsena, ale większość jego dorobku to architektura. Wszystkie meble powstały jako jej uzupełnienie. Sam Jacobsen także mówił o sobie jako o architekcie. Podobno wręcz nie lubił, gdy mówiono o nim: "projektant".

Napisz opinię

Swan lounge chair leather ekskluzywny fotel Fritz Hansen

Swan lounge chair leather ekskluzywny fotel Fritz Hansen
Fotel Swan lounge chair leather Fritz Hansen został zaprojektowany dla hotelu SAS Royal w Kopenhadze w 1958 roku przez ikonę designu Arne Jacobsena.  Fotel Swan leather nie zawiera prostych linii, dzięki czemu wygląda organicznie i miękko pomimo...
    Jesteś robotem?

    Produkty powiązane

    30 Inne produkty w tek kategorii