Swan lounge chair ekskluzywny fotel Fritz Hansen

Arne Jacobsen

produkt wykonany na zamówienie

Fotel Swan lounge chair Fritz Hansen został zaprojektowany dla hotelu SAS Royal w Kopenhadze w 1958 roku przez międzynarodową ikonę duńskiego designu Arne Jacobsena. 

Fotel Swan nie zawiera prostych linii, dzięki czemu wygląda organicznie i miękko pomimo swojej prostoty i silnego wyglądu architektonicznego.

Fritz Hansen to ekskluzywna, międzynarodowa marka projektowa, której ponadczasowa kolekcja łączy światowej sławy klasyczne i współczesne meble jak fotel Swan.

Więcej szczegółów

18 414 zł

Swan lounge chair - obrotowy fotel to ikona duńskiego designu skandynawskiej marki Fritz Hansen.

Fotel Swan został zaprojektowany do salonów i hoteli, a jego wyrafinowany wyraz tworzy bardzo wygodną, ​​przestrzeń do siedzenia. Śmiałe krzywizny Swan lounge chair przebiły się przez formę liniowych mebli projektowanych w latach pięćdziesiątych i od tego czasu stał się klasycznym wzornictwem z natychmiast rozpoznawalną, rzeźbiarską sylwetką. 

Ponadczasowy projekt Swan po raz pierwszy pojawił się w garażu Jacobsena w Klampenborg w 1958 roku i od tego czasu jest produkowany przez Fritza Hansena.

Fotel o trwałej konstrukcji z rur poliuretanowych, aluminiowych i stalowych.

Fotel Swan wraz z sofą Swan jest częścią kultowej kolekcji Fritz Hansen. Fotel Swan dostępny jest również w tapicerce skórzanej Swan lounge chair leather.

Kultowy design fotela z zamaszystymi krzywiznami, które natychmiast przywodzą na myśl elegancję i piękno łabędzia, dodaje wyrafinowania każdej przestrzeni. 

Designerski fotel Swan Lounge jest uważana za prawdziwy klasyk mebli

Designerski fotel Swan Lounge jest uważana za prawdziwy klasyk mebli

Kultowy fotel Swan Fritz Hansen, cena dotyczy fotela w tapicerce z I grupy cenowej

Ekskluzywny fotel Swan lounge chair Fritz Hansen dostępny jest w szerokiej gamie tkanin i kolorów, opracuj własny aby wkomponować go do swojej przestrzeni. 

Chętnie przygotujemy dla Państwa indywidualną konfigurację dopasowaną do wystroju wnętrza. 

Po więcej informacji na temat Swan fotel lounge chair zapraszamy na stronę Fritz Hansen lub do kontaktu z naszym sklepem.

szerokość 74 cm
głębokość 68 cm
wysokość 77 cm
wysokość siedziska 40 cm
wysokość podłokietników 58 cm
materiał zobacz opis produktu
stelaż aluminium + stal polerowana
obrotowy tak
wysokość regulowana nie
rozkładany nie
regulacja oparcia nie
marka Fritz Hansen
design Arne Jacobsen

Arne Jacobsen

Arne Jacobsen Arne Jacobsen (11.02.1902 – 24.03.1971) był jednym z najlepszych duńskich architektów i projektantów. Jest on w szczególności znany z tego, że rozwinął duński modernizm oraz z ogromnego wkładu w architektoniczny funkcjonalizm. Oprócz działań na polu architektury, był jednym z najważniejszych artystów, którzy przyczynili się do rozwoju duńskiego wzornictwa, szczególnie dzięki sukcesowi, jaki odniósł na całym świecie za sprawą swoich prostych ale efektownych projektów krzeseł.

Arne Jacobsen uznawany jest za ojca współczesnego, duńskiego wzornictwa. W projektach łączył nowoczesny funkcjonalizm  z duńską tradycją i elegancją. Dbał o  daleko posuniętą oszczędność formy. Dziś zachwycamy się głównie meblami zaprojektowanymi przez Jacobsena, ale większość jego dorobku to architektura. Wszystkie meble powstały jako jej uzupełnienie. Sam Jacobsen także mówił o sobie jako o architekcie. Podobno wręcz nie lubił, gdy mówiono o nim: "projektant".

Napisz opinię

Swan lounge chair ekskluzywny fotel Fritz Hansen

Swan lounge chair ekskluzywny fotel Fritz Hansen
Fotel Swan lounge chair Fritz Hansen został zaprojektowany dla hotelu SAS Royal w Kopenhadze w 1958 roku przez międzynarodową ikonę duńskiego designu Arne Jacobsena.  Fotel Swan nie zawiera prostych linii, dzięki czemu wygląda organicznie i miękko...
    Jesteś robotem?

    Produkty powiązane

    30 Inne produkty w tek kategorii