Swan Lounge fotel ikona duńskiego designu Fritz Hansen

Arne Jacobsen

produkt wykonany na zamówienie

Fotel Swan Lounge skandynawskiej marki Fritz Hansen został pierwotnie zaprojektowane dla hotelu SAS Royal w Kopenhadze w 1958 roku przez międzynarodową ikonę nowoczesnego duńskiego designu Arne Jacobsena. 

Projekt nie zawiera prostych linii, dzięki czemu wygląda organicznie i miękko pomimo swojej prostoty i silnego wyglądu architektonicznego.

 

Fritz Hansen to ekskluzywna, międzynarodowa marka projektowa, której ponadczasowa kolekcja łączy światowej sławy klasyczne i współczesne meble, oświetlenie i akcesoria.

Więcej szczegółów

16 410 zł

Swan Lounge - obrotowy fotel to ikona duńskiego designu skandynawskiej marki Fritz Hansen.

Ponadczasowy projekt Swan po raz pierwszy pojawił się w garażu Jacobsena w Klampenborg w 1958 roku i od tego czasu jest produkowany przez Fritza Hansena. Fotel wraz z sofą Swan jest częścią kultowej kolekcji. 

Fotel został zaprojektowany specjalnie do salonów i holu hotelu, a jego wyrafinowany wyraz tworzy bardzo wygodną, ​​przestrzeń do siedzenia. Śmiałe krzywizny Swan Lounge przebiły się przez formę liniowych mebli projektowanych w latach pięćdziesiątych i od tego czasu stał się klasycznym wzornictwem z natychmiast rozpoznawalną, rzeźbiarską sylwetką. 

Swan Lounge  jest uważana za prawdziwy klasyk mebli. Kultowy design fotela z zamaszystymi krzywiznami, które natychmiast przywodzą na myśl elegancję i piękno łabędzia, dodaje wyrafinowania każdej przestrzeni. 

Fotel o trwałej konstrukcji z rur poliuretanowych, aluminiowych i stalowych.

Cena dotyczy fotela w tapicerce z I grupy cenowej.

Tapicerka:

szerokość 74 cm
głębokość 68 cm
wysokość 77 cm
wysokość siedziska 40 cm
wysokość podłokietników 58 cm
materiał zobacz opis produktu
stelaż aluminium + stal polerowana
obrotowy tak
wysokość regulowana nie
rozkładany nie
regulacja oparcia nie
marka Fritz Hansen
design Arne Jacobsen

Arne Jacobsen

Arne Jacobsen Arne Jacobsen (11.02.1902 – 24.03.1971) był jednym z najlepszych duńskich architektów i projektantów. Jest on w szczególności znany z tego, że rozwinął duński modernizm oraz z ogromnego wkładu w architektoniczny funkcjonalizm. Oprócz działań na polu architektury, był jednym z najważniejszych artystów, którzy przyczynili się do rozwoju duńskiego wzornictwa, szczególnie dzięki sukcesowi, jaki odniósł na całym świecie za sprawą swoich prostych ale efektownych projektów krzeseł.

Arne Jacobsen uznawany jest za ojca współczesnego, duńskiego wzornictwa. W projektach łączył nowoczesny funkcjonalizm  z duńską tradycją i elegancją. Dbał o  daleko posuniętą oszczędność formy. Dziś zachwycamy się głównie meblami zaprojektowanymi przez Jacobsena, ale większość jego dorobku to architektura. Wszystkie meble powstały jako jej uzupełnienie. Sam Jacobsen także mówił o sobie jako o architekcie. Podobno wręcz nie lubił, gdy mówiono o nim: "projektant".

Napisz opinię

Swan Lounge fotel ikona duńskiego designu Fritz Hansen

Swan Lounge fotel ikona duńskiego designu Fritz Hansen
Fotel Swan Lounge skandynawskiej marki Fritz Hansen został pierwotnie zaprojektowane dla hotelu SAS Royal w Kopenhadze w 1958 roku przez międzynarodową ikonę nowoczesnego duńskiego designu Arne Jacobsena.  Projekt nie zawiera prostych linii,...
    Jesteś robotem?

    Produkty powiązane

    30 Inne produkty w tek kategorii