Semi Pendant 47 ponadczasowa lampa wisząca Gubi

Torsten Thorup & Claus Bonderup

produkt wykonany na zamówienie

Lampa wisząca Semi Pendant duńskiej marki Gubi, została pierwotnie zaprojektowana w 1968 roku przez Bonderup & Thorup.

Semi to wyjątkowa lampa wisząca, połączona na podstawie dwóch ćwiartek okręgu odwróconych do siebie „plecami”. Ma charakterystyczny kształt łuku, emaliowany cień metalu, lekkość formy i unikalny, ponadczasowy design.

 

Gubi łączy zapomniane ikony przeszłości z przyszłością. Rezultatem jest wizjonerska kolekcja eleganckich mebli i oświetlenia, która obejmuje prawie 100 lat historii i jest sprzedawana na całym świecie. Gubi to dom projektowy dzięki któremu nowe reedycje klasycznych, ponadczasowych mebli są idealne do nowoczesnych wnętrz.

Więcej szczegółów

2 272 zł 2 272 zł

Lampa wisząca Semi Pendant marki Gubi o średnicy 47 cm.

Projekt Semi był reakcją przeciwko przytulnej erze dominującej w latach 70-tych, w Danii. Bonderup i Thorup chcieli stworzyć lampę, która ma ostre, czyste linie i kształt geometryczny. Ich projekt został zgłoszony do konkursu na Królewskiej Duńskiej Akademii Sztuk Pięknych i zdobył pierwszą nagrodę.

Dostępna w wielu wykończeniach i rozmiarach, dostosowuje się do szerokiej gamy ustawień i może być wyświetlany jako dynamiczny klaster w otwartej przestrzeni lub jako efektowny samodzielny element nad stołem.

Semi lampa Gubi Design Spichlerz wymiary 2

średnica 47 cm
długość przewodu 220 cm
żródło 1x 60W, E27 (w komplecie)
materiał stal
marka Gubi
design Claus Bonderup & Torsten Thorup

Torsten Thorup & Claus Bonderup

Duńscy projektanci, absolwenci Królewskiej Duńskiej Akademii Sztuk Pięknych z 1969 roku, pracowali razem w duńskim studio architekta Henninga Larsena. Wspólnie zaprojektowali zegarki i wyświetlacze do sklepów Georga Jensena. Ich projekty to także: Arktikum Muzeum w Finlandii i teren portu w Helsingor, gdzie zaprojektowali wszystko, od urbanistyki po kasy fiskalne. Jednakże ich najbardziej rozpoznawalnym projektem jest kolekcja lamp Semi.

Napisz opinię

Semi Pendant 47 ponadczasowa lampa wisząca Gubi

Semi Pendant 47 ponadczasowa lampa wisząca Gubi
Lampa wisząca Semi Pendant duńskiej marki Gubi, została pierwotnie zaprojektowana w 1968 roku przez Bonderup & Thorup. Semi to wyjątkowa lampa wisząca, połączona na podstawie dwóch ćwiartek okręgu odwróconych do siebie „plecami”. Ma...
    Jesteś robotem?

    Produkty powiązane

    30 Inne produkty w tek kategorii