Semi Pendant 90 ponadczasowa lampa wisząca Gubi | Design Spichlerz kliknij aby powiększyć

Semi Pendant 90 ponadczasowa lampa wisząca Gubi

Torsten Thorup & Claus Bonderup

produkt wykonany na zamówienie

Zaprojektowana przez Bonderup & Thorup w 1968 roku lampa wisząca Semi marki Gubi, to najlepiej sprzedający się duński projekt, który zyskał światowe uznanie i status ikony.

Lampa Semi dzięki swojej wyważonej formie i niepowtarzalnemu ponadczasowemu wzornictwu, jest niezwykle wszechstronna, idealnie nadaje się do ustawienia nad stołem, w salonie lub sypialni.

 

Gubi łączy zapomniane ikony przeszłości z przyszłością. Rezultatem jest wizjonerska kolekcja eleganckich mebli i oświetlenia, która obejmuje prawie 100 lat historii i jest sprzedawana na całym świecie. Gubi to dom projektowy dzięki któremu nowe reedycje klasycznych, ponadczasowych mebli są idealne do nowoczesnych wnętrz.

Więcej szczegółów

3 564 zł

Lampa wisząca Semi Pendant marki Gubi o średnicy 90 cm.

Projekt Semi był reakcją przeciwko przytulnej erze dominującej w latach 70-tych, w Danii. Bonderup i Thorup chcieli stworzyć lampę, która ma ostre, czyste linie i kształt geometryczny. Ich projekt został zgłoszony do konkursu na Królewskiej Duńskiej Akademii Sztuk Pięknych i zdobył pierwszą nagrodę.

Dostępny w wielu kolorach i rozmiarach, bezbłędnie dopasowuje się do wielu współczesnych wnętrz i może być prezentowany jako dynamiczna, uderzająca grupa lub jako samodzielny element.

Semi lampa Gubi Design Spichlerz wymiary

średnica 90 cm
wysokość klosza 45 cm
żródło Lumen/Watt: 810 Lumen (~ 6W-10W LED)
waga 6 kg
marka Gubi
design Claus Bonderup & Torsten Thorup

Torsten Thorup & Claus Bonderup

Duńscy projektanci, absolwenci Królewskiej Duńskiej Akademii Sztuk Pięknych z 1969 roku, pracowali razem w duńskim studio architekta Henninga Larsena. Wspólnie zaprojektowali zegarki i wyświetlacze do sklepów Georga Jensena. Ich projekty to także: Arktikum Muzeum w Finlandii i teren portu w Helsingor, gdzie zaprojektowali wszystko, od urbanistyki po kasy fiskalne. Jednakże ich najbardziej rozpoznawalnym projektem jest kolekcja lamp Semi.

Napisz opinię

Semi Pendant 90 ponadczasowa lampa wisząca Gubi

Semi Pendant 90 ponadczasowa lampa wisząca Gubi
Zaprojektowana przez Bonderup & Thorup w 1968 roku lampa wisząca Semi marki Gubi, to najlepiej sprzedający się duński projekt, który zyskał światowe uznanie i status ikony. Lampa Semi dzięki swojej wyważonej formie i niepowtarzalnemu...
    Jesteś robotem?

    Produkty powiązane

    30 Inne produkty w tek kategorii