1965 ponadczasowa lampa wisząca Gubi

produkt wykonany na zamówienie

Lampa 1965 z 1948 roku odzwierciedla wybitne rzemiosło legendarnego fińskiego projektanta Paavo Tynella. Lampa jest częścią kolekcji Paavo Tynell wydanej w 2018 roku przez duńską markę projektową Gubi.

Dodaj trochę nowojorskiej elegancji z lat 40 do swojej przestrzeni mieszkalnej dzięki tej kultowej lampie z połowy wieku.

Gubi łączy zapomniane ikony przeszłości z przyszłością. Rezultatem jest wizjonerska kolekcja eleganckich mebli i oświetlenia, która obejmuje prawie 100 lat historii i jest sprzedawana na całym świecie. Gubi to dom projektowy dzięki któremu nowe reedycje klasycznych, ponadczasowych mebli są idealne do nowoczesnych wnętrz.

Więcej szczegółów

2 770 zł

1965 skandynawska lampa wisząca duńskiej marki Gubi.

Paavo Tynell był znanym fińskim projektantem przemysłowym, określanym jako człowiek, który oświetlił Finlandię. Zdobył tytuł za założenie pionierskiej fińskiej firmy produkującej oprawy oświetleniowe. Wraz z innymi wspólnikami utworzył firmę w momencie, gdy elektryczność stała się powszechnym dobrem, pozwalając jego akcesoriom oświetleniowym łączyć piękno i funkcjonalność. Jego prace stały się ostoją w fińskich domach oraz poza granicami kraju.

Zaprojektowana w 1948 roku dla Finland House w Nowym Jorku, lampa 1965 odniosła natychmiastowy sukces.

Lampa 1965 pozostaje jednym z najpopularniejszych przedstawicieli fińskiego designu. Tynell wyraził ponadczasową elegancję i wyjątkowy kunszt w tej lampie, która nosi swój charakterystyczny trójkątny wzór perforacji. Lampa 1965 ma dyfuzor z matowego szkła, który rzuca miękkie światło, dzięki czemu idealnie nadaje się do tworzenia pogodnej, a nawet romantycznej atmosfery.

Lampa wisząca 1965 to piękny, ponadczasowy funkcjonalny dodatek zaprojektowany przez mistrza designu. Jest to jeden z najbardziej ambitnych i udanych projektów wszechczasów prezentujących fińskie wzornictwo.

średnica Ø46
wysokość 26 cm
żródło Lumen/Wat: 810 lumenów (~ 6W-10W LED)
waga 3,3 kg
marka Gubi
design Paavo Tynell

Napisz opinię

1965 ponadczasowa lampa wisząca Gubi

1965 ponadczasowa lampa wisząca Gubi
Lampa 1965 z 1948 roku odzwierciedla wybitne rzemiosło legendarnego fińskiego projektanta Paavo Tynella. Lampa jest częścią kolekcji Paavo Tynell wydanej w 2018 roku przez duńską markę projektową Gubi. Dodaj trochę nowojorskiej elegancji z lat 40...
    Jesteś robotem?

    30 Inne produkty w tek kategorii