Grashoppa Floor kultowa lampa podłogowa Gubi

Greta Grossman

produkt wykonany na zamówienie

Kultowa lampa Gräshoppa, ikona światowego designu projektu Grety Grossman z 1947 roku produkcji duńskiej marki Gubi. 

Kultowa lampa podłogowa Gräshoppa została po raz pierwszy wyprodukowana w 1947 roku przez pionierkę Gretę M. Grossman. Unikalny statyw lampy podłogowej Gräshoppa jest przechylony do tyłu i sprawia wrażenie, że lampa w jakiś sposób żyje i śledzi swoją ofiarę.

 

Gubi łączy zapomniane ikony przeszłości z przyszłością. Rezultatem jest wizjonerska kolekcja eleganckich mebli i oświetlenia, która obejmuje prawie 100 lat historii i jest sprzedawana na całym świecie. Gubi to dom projektowy dzięki któremu nowe reedycje klasycznych, ponadczasowych mebli są idealne do nowoczesnych wnętrz.

Więcej szczegółów

3 615 zł

Grashoppa Floor kultowa lampa podłogowa duńskiej marki Gubi.

Gräshoppa była klasykiem powojennego amerykańskiego wzornictwa. Zainspirowany smukłą formą koników polnych, została ponownie wydana przez Gubi, pozwalając nowemu pokoleniu miłośników designu odkryć wyjątkową wizję artystyczną Grossmana.

Najbardziej kultowymi produktami projektu Grety Grossman były lampy Gräshoppa i Cobra. Lampy są wyjątkowe w swojej lekkości, eleganckiej formie i asymetrycznym liniom.

Dziś, produkty projektu Grety Grossman są wysoce kolekcjonerskie, posiadają kultowy status oraz sprzedawane są na aukcjach na całym świecie.

Designerska lampa Gräshoppa to absolutna ikona skandynawskiego designu.

Grashoppa lapmpa Gubi kolory Design Spichlerz wymiary

Dostępne kolory

 Grashoppa lapmpa Gubi kolory Design Spichlerz

średnica Ø15
szerokość 43,5 cm
głębokość 43,5 cm
wysokość 125,5 cm
wysokość klosza Ø15x23 cm
długość przewodu ~ 200 cm
żródło 1x 30W E14 (halogen)
waga 2,55 kg
marka Gubi
design Greta M. Grossman

Greta Grossman

Greta GrossmanGrossman (1906-1999) była pod wielkim wpływem europejskiego modernizmu, który został sprowadzony do USA przez wpływowych architektów, takich jak Walter Gropius i Mies van der Rohe. Grossman z kolei, odgrywała znaczącą rolę w zdefiniowaniu estetyki „połowowiecznej” modernistycznej Kalifornii. Chociaż szwedzkiego pochodzenia projektantka i architektka projektowała dla kilku przedsiębiorstw podczas lat 30-tych, 40-tych i 50-tych, to znalezienie oryginalnych szczątków jej pracy dzisiaj jest prawie nie możliwe. Jej meble wraz z zaprojektowanymi przez nią domami, były często niestandardowe lub produkowane w liczbach wyjątkowo małych.

Najbardziej kultowymi produktami projektu Grety Grossman były lampy Gräshoppa i Cobra. Kultowa lampa Gräshoppa była produkowana po raz pierwszy w 1947 i 1950 r., Cobra ze swoim zwierzęcym magnetyzmem wygrała Good Design Award i następnie wystawiona na Good Design Show w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Przygoda jest kontynuowana wraz ze wznowieniem jednych z najbardziej znanych projektów mebli Grossman z jej serii- 62, zaprojektowanych w 1952 r. i tak nazwanych, ponieważ projekty zostały uznane za wyprzedzające swój czas o 10 lat. Wszystko w nich jest wyjątkowe w lekkości i elegancji formy, asymetrycznym liniom.

Dziś, produkty projektu Grossman są wysoce kolekcjonerskie oraz sprzedawane na aukcjach na całym świecie.

Napisz opinię

Grashoppa Floor kultowa lampa podłogowa Gubi

Grashoppa Floor kultowa lampa podłogowa Gubi
Kultowa lampa Gräshoppa, ikona światowego designu projektu Grety Grossman z 1947 roku produkcji duńskiej marki Gubi.  Kultowa lampa podłogowa Gräshoppa została po raz pierwszy wyprodukowana w 1947 roku przez pionierkę Gretę M. Grossman. Unikalny...
    Jesteś robotem?

    Produkty powiązane

    23 Inne produkty w tek kategorii