Grashoppa Task Lamp elegancka lampka stołowa Gubi

Greta Grossman

produkt wykonany na zamówienie

Lampka stołowa Grashoppa Task Lamp duńskiej marki Gubi. Design Greta M. Grossman.

Charakterystyczny, wydłużony, stożkowy klosz pięknie łączy się z mosiężnym stojakiem z rurki, doskonałym przykładem kapryśnego języka projektowania Grossmana, który jest zarówno organiczny, jak i nowoczesny.

 

Gubi łączy zapomniane ikony przeszłości z przyszłością. Rezultatem jest wizjonerska kolekcja eleganckich mebli i oświetlenia, która obejmuje prawie 100 lat historii i jest sprzedawana na całym świecie. Gubi to dom projektowy dzięki któremu nowe reedycje klasycznych, ponadczasowych mebli są idealne do nowoczesnych wnętrz.

Więcej szczegółów

2 138 zł

Grashoppa Task Lamp to reinterpretacja kultowej lampy podłogowej Grashoppa, zaprojektowanej po raz pierwszy w 1947 roku.

Lampa stołowa Gräshoppa Task to wyrafinowany design, który jest zarówno elegancki, jak i praktyczny. Rurowy mosiężny statyw jest zamontowany na mosiężnej podstawie, podczas gdy wydłużony stożkowy klosz ze stali jest zamocowany za pomocą ruchomego złącza z litego mosiądzu, dzięki czemu światło może być kierunkowe, a olśnienie jest minimalne. Klosz można obracać o 360º. Lampka dostępna w kolekcji eleganckich wykończeń.

Lampa stołowa Gräshoppa to nie tylko doskonały, funkcjonalny dodatek do biurka, ale może być również używany jako wyrafinowany obiekt świetlny w każdym pomieszczeniu.

Dostępne kolory lampy Grashoppa Task

Grashoppa lampka stołowa Gubi kolory Design Spichlerz

średnica 14 cm
wysokość 41 cm
żródło max 1x 30W, E14 (halogen)
marka Gubi
design Greta M. Grossman

Greta Grossman

Greta GrossmanGrossman (1906-1999) była pod wielkim wpływem europejskiego modernizmu, który został sprowadzony do USA przez wpływowych architektów, takich jak Walter Gropius i Mies van der Rohe. Grossman z kolei, odgrywała znaczącą rolę w zdefiniowaniu estetyki „połowowiecznej” modernistycznej Kalifornii. Chociaż szwedzkiego pochodzenia projektantka i architektka projektowała dla kilku przedsiębiorstw podczas lat 30-tych, 40-tych i 50-tych, to znalezienie oryginalnych szczątków jej pracy dzisiaj jest prawie nie możliwe. Jej meble wraz z zaprojektowanymi przez nią domami, były często niestandardowe lub produkowane w liczbach wyjątkowo małych.

Najbardziej kultowymi produktami projektu Grety Grossman były lampy Gräshoppa i Cobra. Kultowa lampa Gräshoppa była produkowana po raz pierwszy w 1947 i 1950 r., Cobra ze swoim zwierzęcym magnetyzmem wygrała Good Design Award i następnie wystawiona na Good Design Show w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Przygoda jest kontynuowana wraz ze wznowieniem jednych z najbardziej znanych projektów mebli Grossman z jej serii- 62, zaprojektowanych w 1952 r. i tak nazwanych, ponieważ projekty zostały uznane za wyprzedzające swój czas o 10 lat. Wszystko w nich jest wyjątkowe w lekkości i elegancji formy, asymetrycznym liniom.

Dziś, produkty projektu Grossman są wysoce kolekcjonerskie oraz sprzedawane na aukcjach na całym świecie.

Napisz opinię

Grashoppa Task Lamp elegancka lampka stołowa Gubi

Grashoppa Task Lamp elegancka lampka stołowa Gubi
Lampka stołowa Grashoppa Task Lamp duńskiej marki Gubi. Design Greta M. Grossman. Charakterystyczny, wydłużony, stożkowy klosz pięknie łączy się z mosiężnym stojakiem z rurki, doskonałym przykładem kapryśnego języka projektowania Grossmana, który...
    Jesteś robotem?

    Produkty powiązane

    30 Inne produkty w tek kategorii