Concert lampa wisząca Fritz Hansen

Jørn Utzon

produkt wykonany na zamówienie

Concert skandynawskiej marki Fritz Hansen jest stylową lampą o ponadczasowej sylwetce, zaprojektowana przez Jørna Utzona.

Nazwa lampy jest nawiązaniem do najsłynniejszego zabytku architektonicznego zaprojektowanego przez Utzona czyli Opery w Sydney, a zakrzywione powierzchnie niewątpliwym hołdem dla budynku.

 

Fritz Hansen to ekskluzywna, międzynarodowa marka projektowa, której ponadczasowa kolekcja łączy światowej sławy współczesne projekty jak lampa wisząca Concert.

Więcej szczegółów

2 331 zł

Concert skandynawska lampa duńskiej marki Fritz Hansen.

Jörn Utzon podczas koncertu wpadł na pomysł harmonijnego łączenia różnych odcieni i wypuszczenia części światła do góry. 

Oprawa składa się z czterech kloszy i parabolicznego odbłyśnika przymocowanego do ręcznie dmuchanego, opalowego, trójwarstwowego szkła. Dwa klosze skierowane są w górę, natomiast światło skierowane w dół jest rozpraszane. Odbłyśnik nie tylko zmiękcza światło, ale także zapewnia, że ​​nigdy nie zostaniesz oślepiony, niezależnie od wysokości lampy.

Lampa wisząca Concert jest dostępna w 2 rozmiarach, dzięki czemu można dopasować ją do swojej przestrzeni. Lampa jest odpowiednia do pomieszczeń domowych i komercyjnych, może być używana w wielu różnych ustawieniach jako pojedyncza lub umieszczając je w rzędzie lub grupie, aby stworzyć ciekawy efekt świetlny. 

Lampa wisząca Concert Ø32 Pendant Fritz Hansen

Lampa wisząca Concert Ø32 Pendant Fritz Hansen

Lampa wisząca Concert Ø55 Pendant Fritz Hansen

Lampa wisząca Concert Ø55 Pendant Fritz Hansen

Więcej informacji na temat lampy Concert dostępnych jest na stronie Fritz Hansen

średnica Ø 32 cm | Ø 55 cm
wysokość klosza 16,6 cm | 32 cm
marka Fritz Hansen
design Jørn Utzon

Jørn Utzon

Jørn UtzonJego najbardziej znanym dziełem jest projekt opery w Sydney w Australii. Kiedy 28 czerwca 2007 r. budynek ten został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury, Utzon był drugą osobą na świecie, której praca znalazła się na tej liście za życia.

Utzon urodził się w Kopenhadze, był synem inżyniera pracującego na statkach.W 1937 r. rozpoczął studia na wydziale architektury Królewskiej Duńskiej Akademii Sztuk Pięknych, następnie pracował dla Alvara Aalto a później odwiedził szkołę Franka Lloyda Wrighta w Arizonie. W 1950 r. otworzył własne studio w Kopenhadze. W 1957 r. niespodziewanie wygrał konkurs na projekt Opery w Sydney. Choć wcześniej wygrał sześć innych konkursów architektonicznych, budynek Opery był jego pierwszym projektem zagranicznym. Złożony przez niego projekt był zaledwie wstępnym szkicem. Jeden z jurorów, Eero Saarinen, określił go jako „genialny“ i oświadczył, że nie jest w stanie poprzeć innej propozycji.

Napisz opinię

Concert lampa wisząca Fritz Hansen

Concert lampa wisząca Fritz Hansen
Concert skandynawskiej marki Fritz Hansen jest stylową lampą o ponadczasowej sylwetce, zaprojektowana przez Jørna Utzona. Nazwa lampy jest nawiązaniem do najsłynniejszego zabytku architektonicznego zaprojektowanego przez Utzona czyli Opery w...
    Jesteś robotem?

    30 Inne produkty w tek kategorii